Car Assistance w Ergo Ubezpieczenia Podróży [ANALIZA]

Magdalena Kajzer
Udostępnij:
4.5

Przed wyjazdem samochodem za granicę warto pomyśleć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia Assistance (ASS). Jeżeli nie posiadasz takiej polisy obejmującej Europę dokupionego do OC lub AC, rozważ zakup krótkoterminowego ubezpieczenia assistance na auto, będącego dodatkiem do ubezpieczenia turystycznego.

Car Assistance w Ergo Ubezpieczenia Podróży [ANALIZA]

Car Assistance można dokupić do krótkoterminowych pakietów ubezpieczeń podróży w Ergo Ubezpieczenia Podróży. Każdy pakiet zawiera w sobie ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu i pomoc w ramach assistance medycznego 24/7. Nie ma możliwości wykupienia tylko ubezpieczenia Car Assistance bez pakietu pozostałych ubezpieczeń podróżnych.

Zakres ubezpieczenia Car Assistance

Dobre ubezpieczenie Assistance za granicą powinno obejmować nie tylko pomoc w razie wypadku czy awarii, ale także wsparcie w innych sytuacjach unieruchomienia pojazdu takich jak: rozładowanie akumulatora, zatrzaśnięcie wewnątrz kluczyków czy przegryzienie kabli przez zwierzęta. 

Krótkoterminowym ubezpieczeniem auta spełniającym powyższe wymogi jest ubezpieczenie Car Assistance, które gwarantuje pomoc w przypadku:

 • wypadku (np.: kolizji z innym pojazdem, wypadnięcia z drogi, zakopania się w śniegu, piasku lub błocie, wywróceniu się pojazdu, potrącenia człowieka lub zwierzęcia itd.),
 • awarii,
 • unieruchomienia (np.: rozładowania akumulatora, problemów z alarmem, pęknięcia lub stłuczenia przedniej szyby, zatrzaśnięcia kluczyków, uszkodzenia stacyjki, przebicia opony, braku paliwa itd.),
 • kradzieży, próby kradzieży lub kradzieży części pojazdu.

Przykładowe świadczenia:

 • naprawa na miejscu zdarzenia,
 • jeśli naprawa jest niemożliwa – holowanie do 100 km do wybranego warsztatu,
 • samochód zastępczy (na okres 2 lub 5 dni),
 • koszty powrotu Ubezpieczonego do miejsca zamieszkania lub koszty kontynuacji podróży do miejsca docelowego,
 • zakwaterowanie na okres naprawy (do 3 nocy),
 • usługi informacyjne (np.: udzielenie informacji o sposobie postępowania w razie zajścia wypadku ubezpieczeniowego oraz o zasadach spisywania oświadczenia powypadkowego).

Ochroną objęte są wypadki ubezpieczeniowe powstałe na terytorium następujących państw: 

Albania, Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja (część europejska), Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Jaki samochód może posiadać Assistance?

Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają ograniczenie dotyczące wieku ubezpieczonego pojazdu. W Ergo można ubezpieczyć każde auto, które spełnia trzy wymienione poniżej warunki:

 • jest zarejestrowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
 • dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 2,599 tony,
 • przewozi maksymalnie 9 osób.

W ubezpieczeniu krótkoterminowym Car Assistance obowiązuje ograniczenie minimalnej odległości od domu. Zgodnie z OWU § 4 ust. 2 ochroną ubezpieczeniową objęte są wypadki ubezpieczeniowe podczas podróży zaistniałe w odległości nie mniejszej niż 50 km liczonych od miejsca zamieszkania Ubezpieczonego.

Poniżej wymieniamy dostępne świadczenia dla opisywanego przez nas ubezpieczenia krótkoterminowego. Podajemy też limity dla poszczególnych świadczeń:

Zakres ochronyPakiet Tip PlusPakiet TopPakiet Top Plus
Zakres ubezpieczeniaEuropaEuropaEuropa
Koszty leczenia40 000 euro100 000 euro300 000 euro
Koszty transportu40 000 euroBez limituBez limitu
NNW (uszczerbek na zdrowiu)30 000 zł40 000 zł50 000 zł
Bagaż1 200 zł2 000 zł4 000 zł
OC w życiu prywatnym50 000 euro100 000 euro200 000 euro
Koszty ratownictwa5 000 euro5 000 euro5 000 euro
Assistance pełneNIETAKTAK
Wysokość składki18 zł/dzień30 zł/dzień60 zł/dzień

Źródło: Kalkulator Ergo Ubezpieczenia Podróży (stan na 24 kwietnia 2020 r.).

W razie konieczności skorzystania z pomocy należy powiadomić Centrum Zgłoszeniowe Ergo Ubezpieczenia Podróży, dzwoniąc na numer podany w polisie. W razie braku możliwości kontaktu Ergo dokonuje zwrotu poniesionych kosztów na podstawie imiennych rachunków lub faktur do wysokości, w jakiej zostałyby poniesione, gdyby dane świadczenie było bezpośrednio zgłoszone i opłacone przez przedstawiciela towarzystwo. 

Jak zakupić Car Assistance?

Samochodowy Assistance należy dostosować do indywidualnych potrzeb w zależności od celu, miejsca i długości wyjazdu oraz liczby jego uczestników. W efekcie przed zakupem warto porównać ze sobą polisy co najmniej kilku towarzystw. 

W prosty sposób można to zrobić za pomocą naszego kalkulatora. Do każdej z propozycji dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Dzięki temu przed podjęciem decyzji możemy dokładnie przeanalizować zakres ochrony. Gdy wybierzemy jedną z nich, na skrzynkę e-mail otrzymamy umowę. Wystarczy ją wydrukować i bezpiecznie cieszyć się wakacjami.

Co warto wiedzieć?
 1. Car Assistance to wsparcie w razie wypadku, kolizji czy unieruchomienia pojazdu z innego powodu.
 2. Ubezpieczyciel w ramach takiej ochrony zapewnia między innymi naprawę auta, holowanie, samochód zastępczy czy nocleg na czas oczekiwania.
 3. Car Assistance w Ergo Ubezpieczenia jest dodatkiem do standardowej polisy turystycznej.
 4. Można mieć takie ubezpieczenie już od 18 zł dziennie.
Autor

Magdalena Kajzer

Redaktor ds. podróży i ubezpieczeń turystycznych. Autorka blogów bezpieczna-podroz.pl i ubezpieczeniepracyzagranica.pl. Uwielbia planować dłuższe i krótsze wyjazdy. Prywatnie zapalona społeczniczka, miłośniczka gór, dobrych książek i piłki nożnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania