Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii

Redakcja
Udostępnij:
4.1

Planujesz podróż na północ Europy? Przygotuj wyjazd i koniecznie sprawdź, jakie ubezpieczenie podróżne do Norwegii wybrać. Podpowiadamy, o czym pamiętać!

Wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Norwegii

Norwegia bardziej kojarzy nam się z wyjazdami do pracy niż z wakacjami. A niesłusznie, bo to idealne rozwiązanie dla ludzi aktywnych, marzących o przygodach, a jednocześnie dysponujących przeciętnym budżetem wyjazdowym. Zanim jednak ruszymy na północ, sprawdźmy, jakie ubezpieczenie turystyczne do Norwegii zabrać ze sobą!

Norwegia, kraj leżący na północy Europy to praktycznie jeden wielki park narodowy – zachwycające fiordy, malownicze jeziora, mroczne lasy kuszą niejednego podróżnika. Kiedy najlepiej jechać do Norwegii? W okresie od kwietnia do października jest tam najcieplej, jednak najlepszą porą na wyjazd jest przełom czerwca i lipca. To właśnie wtedy możemy na własne oczy zobaczyć zjawisko białych nocy, podczas których słońce praktycznie nie zachodzi. Co warto zobaczyć w Norwegii? Na pewno liczne fiordy – między innymi Geirangerfjord wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sporo atrakcji oferują miasta Bergen, Oslo i Alesund. Dech w piersiach zapiera dziewicza natura ciągnąca się wzdłuż wybrzeża Norwegii od Bergen po Alesund.

Gdzie znajdziesz ubezpieczenie turystyczne do Norwegii?

Koniecznie trzeba się przejść Trollstigen, czyli słynną Drogą Trolli. Podróżnicy polecają także Drog Otta-Stryn-Maloy, gdzie w ciągu jednego dnia można zobaczyć malownicze pagórki, bagna z pasącymi się łosiami, góry całe w śniegu, a na końcu ciepły ocean! Warty zobaczenia jest także Igloo Hotel w całości wykonany z lodu. Atrakcji oferowanych przez Norwegię jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie opisać. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Uwaga na trolle. Zagrożenia w Norwegii

Trolle są co prawda tylko legendą, ale kto wie, co można spotkać na opuszczonych drogach na północy Norwegii? W dużych miastach lepiej uważać na naciągaczy i oszustów, zwłaszcza oferujących grę w trzy kulki. Zaleca się unikania ciemnych i podejrzanych miejsc. Woda, nawet z kranu, jest zdatna do picia. Lepiej uważać na norweską kuchnię – jest uboga w przyprawy, przez co dania są  niesmaczne i mogą zaszkodzić naszemu żołądkowi. Pogoda w Norwegii może się zmienić kilkukrotnie w ciągu jednego dnia. Na fiordach można spotkać rysie i stada reniferów. W górach często zdarzają się lawiny, nie tylko śnieżne, ale i kamieniste. Nie istnieją zalecenia dotyczące szczepień przed wyjazdem do Norwegii, zagrożenie chorobami jest takie samo jak w Polsce.

Koszty leczenia w Norwegii. Czego nie pokrywa EKUZ?

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Norwegii i wybierz najlepsze

W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych w Norwegii możemy skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zapewnia nam refundację najpotrzebniejszych usług medycznych. Jednak za część kosztów leczenia w Norwegii pacjent musi zapłacić z własnej kieszeni. Opłata za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu wynosi 141 NOK (około 50 zł), zaś za wizytę lekarza w domu – 190 NOK (około 90 zł) w ciągu dnia, 304 NOK (około 148 zł) – za wizytę w nocy i weekend. Zapłacimy także za poradę specjalisty, na podstawie skierowania – 320 NOK (około 156 zł), bez skierowania – 490 NOK (około 240 zł). Leczenie stomatologiczne jest płatne w 100%. EKUZ pokrywa w całości leczenie specjalne. Leki w większości są płatne, pacjent ponosi także koszty materiałów medycznych (np. bandaży, nici chirurgicznych) użytych w trakcie leczenia. Z wyżej omówionych opłat zwolnione są dzieci poniżej 16 roku życia. Bezpłatny jest także transport sanitarnych w nagłych przypadkach, poza nimi obowiązuje opłata w wysokości 133 NOK  (około 65 zł) za przejazd w jedną stronę. Refundacji poprzez EKUZ nie podlega oczywiście leczenie w prywatnych placówkach.

Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii – jak je wybrać?

Koszty leczenia w Norwegii – nawet, jeśli mamy EKUZ – mogą nas mocno uderzyć po kieszeni. Zamiast liczyć na przychylność losu, zdecydowanie lepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne do Norwegii, które zapewni pokrycie wszystkich kosztów leczenia – tych nadprogramowych, jak i w placówkach prywatnych. Oczywiście  do sumy gwarantowanej. Warto zadbać by była ona nie mniejsza niż 30 000 euro. Drugim obowiązkowym elementem polisy jest ubezpieczenie NNW, czyli  od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje uzyskanie odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczony otrzyma stosowny procent z sumy gwarantowanej (ta waha się od 5000 zł do 100 000 zł).

Dodatki do polisy – OC i ubezpieczenie bagażu

Uważaj w podróży i zabierz ubezpieczenie turystyczne do Norwegii

Warto zainwestować w ubezpieczenie od odpowiedzialność cywilnej w życiu prywatnym. Przyda się, gdy nieumyślnie spowodujemy szkodę na osobie trzeciej lub na jej mieniu . Zamiast płacić wysokie odszkodowania z własnej kieszeni, straty te, do sumy gwarantowanej, pokryje ubezpieczyciel. W podróży zawsze sprawdzi się także ochrona bagażu na wypadek kradzieży, zniszczenia lub zgubienia.

Ubezpieczenie dla aktywnych

Osoby, które podczas podróży do Norwegii planują dodatkowe aktywności, np. wycieczki wysokogórskie, wspinaczki, wyprawy w miejsca opuszczone i odludne, powinny zainwestować w rozszerzenie ochrony. To tak zwane sporty podwyższonego ryzyka lub sporty ekstremalne. Przed zakupem polisy należy sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, pod jakim rodzajem jest sklasyfikowana dana  aktywność. Warto też ubezpieczyć sprzęt sportowy, jeśli zabierasz go ze sobą.

Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii – porównaj zanim kupisz

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Norwegii

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Norwegii››

Ubezpieczenie turystyczne nie jest wcale drogie. Ochronę na podróż do Norwegii można znaleźć już od 2,60 zł dziennie. Cena polisy zależy od wielu czynników: charakteru wyjazdu, długości pobytu, wybranych rozszerzeń, konkretnego pakietu czy konkretnej oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. Każdy sam może dopasować ubezpieczenie turystyczne  do swoich potrzeb, wymogów czy nawet możliwości finansowych. Zakres i cenę ubezpieczenia turystycznego można sprawdzić w naszym kalkulatorze, a Wybraną polisę od razu zakupić online i zabrać ze sobą w podróż. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych kalkulacji.

  • Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii dla jednej osoby na tydzień:

Cena: 18,19 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na dziesięciodniową podróż po Norwegii:

Cena: 86,30 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii dla dwóch osób na siedmiodniową podróż połączoną z aktywnościami ekstremalnymi

Cena: 162,40 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW , ubezpieczenie bagażu, 40 sportów objętych polisą
Podróżujemy na Północ i wybieramy Najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Norwegii

Są to tylko przykładowe wyliczenia. Każdy sam powinien wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie,  dopasowane do długości oraz charakteru wyjazdu. Tak, aby podróż na północ Europy zapewniła tylko dobre wspomnienia!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania