Ludzie z mapą

Niezbędnik turysty

Odliczasz dni do kolejnego wyjazdu? Pamiętaj, żeby dobrze się do niego przygotować. Zobacz, co warto ze sobą zabrać, jakie aplikacje zainstalować na smartfonie i jakie atrakcje zaplanować. Z naszym niezbędnikiem każda podróż będzie udana. Z myślą o miłośnikach krótszych i dłuższych wyjazdów przygotowaliśmy szereg porad oraz informacji!

Kosmetyki w bagażu podręcznym – jakie możesz zabrać do samolotu?

Szampon, odżywka i żel pod prysznic - te nieodłączne towarzysze każdej podróży to podstawa w walizce każdego podróżnika. Jeśli podróżujesz z bagażem rejestrowanym, możesz bez obaw spakować wszystkie ulubione kosmetyki. Jednakże, kiedy planujesz podróżować tylko z bagażem podręcznym, należy wziąć pod uwagę przepisy dotyczące przewozu kosmetyków na pokładzie samolotu.


Redakcja

Pierwszy raz za granicą – jak się przygotować na wakacje?

Planujesz swoje pierwsze zagraniczne wakacje? To normalne, że poczujesz mieszankę ekscytacji i stresu. Jednak odpowiednie przygotowanie może sprawić, że twój wyjazd będzie udany i wolny od nieprzyjemnych niespodzianek. Przedstawiamy praktyczne porady, które pomogą ci załatwić wszelkie formalności, odpowiednio spakować się i bez stresu dotrzeć na miejsce docelowe.


Redakcja

Strefa bezcłowa – co to jest? Ceny w sklepach

Na każdym lotnisku jest miejsce, gdzie można zrobić zakupy po odprawie. To strefa bezcłowa, bogata w przysmaki, kosmetyki, ubrania i alkohol. Jak to działa? Czy warto tam kupować? Jakie są ceny?


Redakcja

Wyjazd do Wielkiej Brytanii a Brexit – co trzeba wiedzieć?

Zmiany wynikające z Brexitu dotyczą nie tylko zasad wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii, ale i funkcjonowania na jej terenie. Z naszego poradnika dowiesz się, na co zwrócić uwagę przed podróżą, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jak zabezpieczyć swoją podróż. 


Redakcja

Wniosek o paszport. Jak wypełnić? Gdzie składać?[WZÓR]

Paszport to dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo, umożliwiający Polakom podróżowanie do krajów europejskich niebędących członkiem Unii Europejskiej, a także do pozostałych części świata. Wyrobienie paszportu trwa nawet 30 dni, a w przypadku złożenia wniosku za granicą – nawet dłużej. Gdzie złożyć wniosek o paszport? Ile kosztuje wyrobienie paszportu? Przygotowaliśmy poradnik, jak wyrobić paszport krok po kroku.


Redakcja