Ubezpieczenie turystyczne na Maltę – jak wybrać?

Redakcja
Udostępnij:
5

Starożytne świątynie, lazurowe laguny, piaszczyste plaże, zachwycające klify, klimatyczne miasteczka – te i wiele innych atrakcji oferuje maleńkie państewko wyspiarskie leżące na Morzu Śródziemnym. Sprawdź jaką polisę turystyczną wybrać do tego kraju!

Ubezpieczenie turystyczne na Maltę

Starożytne świątynie, lazurowe laguny, piaszczyste plaże, zachwycające klify, klimatyczne miasteczka – te i wiele innych atrakcji oferuje maleńkie państewko wyspiarskie leżące na Morzu Śródziemnym.

I mimo tego, że jest wielkości naszego Krakowa to zachwyca turystów, filmowców i biznesmenów. Zapraszamy do wirtualnej podróży po Malcie, Gozo i Comino. Zobacz, co warto tam zobaczyć, na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Maltę.

Nasze zwiedzanie rozpoczniemy klasycznie – od stolicy tego malutkiego kraju. Valletta to prawdziwy skarb dla wszystkich miłośników zabytków – jest tam tak wiele różnych budowli z różnorodnych okresów, że całe miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Koniecznie trzeba zobaczyć przynajmniej siedzibę joannitów, czyli Pałac Wielkich Mistrzów, barokową konkatedrę św. Jana, Narodowe Muzeum Wojny, Narodowe Muzeum Archeologii i Muzeum Zabawek. Polecamy także spacer zabytkowymi ulicami miasta.

Nie samą stolicą Malta słynie

Malta to nie tylko Valletta. Warto wybrać się do „cichego miasta”, czyli Mdiny, dawnej stolicy wyspy. To niewielkie miasteczko, zamieszkane przez kilkaset osób i wyłączone z ruchu kołowego.

Można tam odetchnąć i podziwiać maltańską naturę. W Tarxien trzeba zobaczyć na własne oczy kompleks megalitycznych budowli z okresu neolitu, a w Popeye Village – małe drewniane domki, które powstały specjalne na potrzeby kręconego tam filmu „Popeye”.

Plaże, sporty wodne i życie nocne na Malcie

Na Malcie zachwycające są plaże. Do najmodniejszych należą choćby Golden Bay, Għajn Tuffieħa Bay czy Paradise Bay. Wszystkie są świetnie przygotowane pod kątem potrzeb turystów, kuszą lazurowymi wodami oraz złocistym piaskiem.

Maltańskie plaże to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych: surfingu, nurkowania czy żeglowania.

Spacerowicze na pewno docenią liczne klify. Malta słynie także z wielu wspaniałych miejsc tętniących nocą. Liczne bary, kafejki i restauracje są otwarte do białego rana.

Jeśli chodzi o smaki Malty, to zdecydowanie polecamy owoce morza – warto wczesnym rankiem wybrać się na targ rybny w Marsaxlokk – to prawdziwa uczta dla podniebienia.

Kieszonkowcy atakują, czyli na co uważać na Malcie

Malta należy do bezpiecznych krajów – wskaźnik zagrożenia terrorystycznego jest tam praktycznie najniższy w Europie. Prawdziwą plagą tego kraju są jednak kieszonkowcy. Trzeba na nich uważać podczas spacerów na mieście, w środkach transportu publicznego, w restauracjach i przy turystycznych atrakcjach.

Zaleca się posiadanie dwóch dokumentów tożsamości – jeden należy mieć przy sobie, a drugi w miejscu zakwaterowania lub przynajmniej posiadania kopii swoich dokumentów. Warto też pamiętać, że na Malcie obowiązuje ruch lewostronny.

Koszty leczenia na Malcie

Malta należy do Unii Europejskiej, zatem mamy tam zapewnioną podstawową pomoc medyczną bezpłatnie w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Pokrywa ona jednak tylko część opłat za udzieloną pomoc.

  • Za pobyt w szpitalu powyżej 3 dni, za leczenie prywatne oraz zakup leków i środków medycznych musi zapłacić sam pacjent.
  • Także powrót do kraju – czy to specjalistycznym czy zwykłym transportem również pokrywa poszkodowany lub w przypadku jego śmierci – jego bliscy i rodzina.

Są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

Wybieramy ubezpieczenie turystyczne na Maltę

Porównaj ubezpieczenie turystyczne na Maltę››

Podróż za granicą może obfitować w różne wydarzenia – i w te dobre, i w te złe. Tych drugich nikomu nie życzymy, ale nie ma co udawać – też się zdarzają. I lepiej się przed nimi na wszelki wypadek ochronić. W tym pomoże ubezpieczenie turystyczne na Maltę. Jak je odpowiednio wybrać?

Koszty leczenia na 20 000 euro to minimum

Nawet jeśli mamy ze sobą w podróży EKUZ, to i tak za część opłat medycznych na Malcie będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli mamy ubezpieczenie – koszty te pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe.

W ramach polisy opłacone zostanie:

  • leczenie szpitalne,
  • wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów, zarówno w placówkach publicznych, jak i w prywatnych,
  • koszty leków, środków medycznych,
  • transport sanitarny,
  • powrót do kraju.

Nie tylko leczenie

W ramach Assisatnce udzielone zostaną niezbędne informacje, ubezpieczyciel zajmie się także organizacją pobytu lub przyjazdu bliskich osób towarzyszących poszkodowanemu. Słowem – nie trzeba się martwić o żadne opłaty związane z leczeniem, te do wysokości sumy gwarantowanej będą pokryte.

Warto zadbać, by ta suma nie była mniejsza niż 20 000 euro. Jeśli masz problemy ze zdrowiem wymagające stałej opieki medycznej, konieczne będzie rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o opcję „choroby przewlekłe”.

Ochrona na wszelki wypadek

Ubezpieczenie turystyczne na Maltę powinno zapewniać nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale o wiele więcej. NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zagwarantuje wypłatę odszkodowania, które zrekompensuje poniesione przez nas straty.

OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej będzie pomocne, gdy nieumyślnie spowodujemy wypadek i osoba poszkodowana pozwie nas o odszkodowanie – zapłaci je wówczas ubezpieczyciel.

Przyda się także ubezpieczenie bagażu – w razie jego kradzieży, zniszczenia lub zgubienia częściowe straty pokryje towarzystwo.

Dodatkowe opcje do polisy

Osoby, które w czasie podróży na Maltę planują uprawianie jakichś sportów, np. nurkowania, surfingu czy wspinaczki, muszą sprawdzić, czy ubezpieczyciel wymaga dodatkowej ochrony w ramach polisy.

To tak zwane rozszerzenie od sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych. Bez niego w razie wypadku podczas uprawiania aktywności towarzystwo nie wypłaci odszkodowania i nie pokryje kosztów leczenia.

Warto mieć też ubezpieczenie sprzętu sportowego, jeśli takowy zabiera się w podróż.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Maltę? Sprawdzamy i porównujemy ceny

Porównaj ubezpieczenie turystyczne na Maltę››

Ceny polis turystycznych nie są wysokie. Ich koszt jednakże zależy od wielu czynników. Wpływ na ostateczną cenę ma długość pobytu, kierunek wyjazdu, liczba wyjeżdżających osób, ich wiek, wybrane rozszerzenia, konkretny pakiet i oferta danego ubezpieczyciela.

 Najtańsze ubezpieczenie turystyczne na Maltę można znaleźć już od 2,50 zł za dzień ochrony. Szczegółowe ceny i zakresy polis można sprawdzić w naszym kalkulatorze. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych wyliczeń ubezpieczenia turystycznego na Maltę.

  • Ubezpieczenie dla jednej osoby planującej tygodniowy wyjazd na Maltę, połączony z wycieczkami z nurkowaniem

Cena: 57,40 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, ubezpieczenie bagażu, nurkowanie objęte ochroną.

  • Ubezpieczenie turystyczne na Maltę dla dwóch osób na 14-dniowy urlop:

Cena: 64,00 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW.

  • Ubezpieczenie dla czterech osób na 9-dniowy pobyt na Malcie:

Cena: 100,21 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu.

***

Porównaj ubezpieczenie turystyczne na Maltę››

Przedstawione powyżej koszty są jednak tylko szacunkowe. Każdy sam powinien dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb i możliwości. Tylko taka polisa – indywidualnie i samodzielnie wybrana – zagwarantuje 100% ochronę na czas wyjazdu.

Najbardziej optymalne ubezpieczenie turystyczne na Maltę można zakupić online dosłownie w kilka chwil i zabrać je ze sobą w podróż!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania