Ludzie z mapą

Poradnik Turysty

Gdziekolwiek jedziesz na wakacje, blisko czy daleko, najważniejsze by było bezpiecznie. Spokojny urlop zapewni odpowiednio dobrana polisa turystyczna.

Z naszych artykułów dowiesz się, dlaczego warto ją mieć, jak wybrać najlepszą ochronę i które ubezpieczenie zakupić.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb, charakteru wyjazdu i innych czynników. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszych licznych poradnikach turysty!

Wyjazd samochodem na Litwę/do Wilna. O czym pamiętać i co ze sobą zabrać?

Polska graniczy z Litwą na północnym wschodzie. Od Wilna dzieli nas niespełna 200 kilometrów. Na Litwie można znaleźć wiele polskich śladów, malownicze krajobrazy i piękna zabytki. Nic więc dziwnego, że to częste miejsce naszych weekendowych wypadów.


Magdalena Kajzer

Wyjazd samochodem na Słowację. O czym pamiętać, na co zwrócić uwagę i co ze sobą warto zabrać?

Granica Polski ze Słowacją ciągnie się przez 541 km, głównie przez pasma Tatr i Beskidów. Samochodem granicę najczęściej przekracza się w Zwardoniu, Chyżnem lub Barwinku. Podpowiadamy, jak zaplanować trasę autem na Słowację, co ze sobą zabrać i na co uważać w podróży.


Magdalena Kajzer

Wyjazd autem na Węgry. O czym pamiętać, na co zwrócić uwagę i co ze sobą warto zabrać?

Polskę i Węgry dzieli około 450 kilometrów. To ponad 5 godzin jazdy, licząc od przekroczenia granicy. Nad Balaton czy do Budapesztu można więc dotrzeć własnym samochodem, jadąc przez Czechy i Słowację. Podpowiadamy, jak zaplanować trasę autem na Węgry, co ze sobą zabrać i na co uważać w podróży.


Magdalena Kajzer

Ubezpieczenie podróżne od koronawirusa. Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają ochronę?

Dynamiczna sytuacja związana z zarażeniami koronawirusem SARS CoV-2 oraz wprowadzeniem stanu pandemii sprawiła, że wielkie wyzwania stoją także przed towarzystwami ubezpieczeniowymi. Sprawdzamy, jaka ochrona zapewniona jest osobom, które wykupiły polisę przed wprowadzeniem pandemii i czy ubezpieczenie od zwrotu kosztów rezygnacji pokryje szkody wynikłe z odwołania wycieczek.


Redakcja

Wybierasz się do Paryża? Sprawdź jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Francji?

Francja to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Paryż to prawdziwa mekka turystów, bez względu na porę roku. Nawet zamachy terrorystyczne i napięta sytuacja społeczno-polityczna nie zmniejszyły ruchu turystycznego. Podpowiadamy, co warto zobaczyć poza Paryżem, na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Francji. Ludwik XVI mawiał, że „Francja to ja”, dla wielu […]


Magdalena Kajzer

Wniosek o paszport. Jak wypełnić? Gdzie składać?[WZÓR]

Paszport to dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo, umożliwiający Polakom podróżowanie do krajów europejskich niebędących członkiem Unii Europejskiej, a także do pozostałych części świata. Wyrobienie paszportu trwa nawet 30 dni, a w przypadku złożenia wniosku za granicą – nawet dłużej. Gdzie złożyć wniosek o paszport? Ile kosztuje wyrobienie paszportu? Przygotowaliśmy poradnik, jak wyrobić paszport krok po kroku.


Redakcja