Ludzie z mapą

Poradnik Turysty

Gdziekolwiek jedziesz na wakacje, blisko czy daleko, najważniejsze by było bezpiecznie. Spokojny urlop zapewni odpowiednio dobrana polisa turystyczna.

Z naszych artykułów dowiesz się, dlaczego warto ją mieć, jak wybrać najlepszą ochronę i które ubezpieczenie zakupić.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb, charakteru wyjazdu i innych czynników. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszych licznych poradnikach turysty!

Wyjazd samochodem na Węgry. Czym pamiętać, na co zwrócić uwagę i co ze sobą warto zabrać?

Polskę i Węgry dzieli około 450 kilometrów. To ponad 5 godzin jazdy, licząc od przekroczenia granicy. Nad Balaton czy do Budapesztu można więc dotrzeć własnym samochodem, jadąc przez Czechy i Słowację. Podpowiadamy, jak zaplanować trasę autem na Węgry, co ze sobą zabrać i na co uważać w podróży.


Magdalena Kajzer

Ubezpieczenie od koronawirusa. Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają ochronę?

Dynamiczna sytuacja związana z zarażeniami koronawirusem SARS CoV-2 oraz wprowadzeniem stanu pandemii sprawiła, że wielkie wyzwania stoją także przed towarzystwami ubezpieczeniowymi. Sprawdzamy, jaka ochrona zapewniona jest osobom, które wykupiły polisę przed wprowadzeniem pandemii i czy ubezpieczenie od zwrotu kosztów rezygnacji pokryje szkody wynikłe z odwołania wycieczek.


Redakcja

Wybierasz się do Paryża? Sprawdź jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Francji?

Francja to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Paryż to prawdziwa mekka turystów, bez względu na porę roku. Nawet zamachy terrorystyczne i napięta sytuacja społeczno-polityczna nie zmniejszyły ruchu turystycznego. Podpowiadamy, co warto zobaczyć poza Paryżem, na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Francji. Ludwik XVI mawiał, że „Francja to ja”, dla wielu […]


Magdalena Kajzer

Wniosek o paszport. Jak wypełnić? Gdzie składać?[WZÓR]

Paszport to dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo, umożliwiający Polakom podróżowanie do krajów europejskich niebędących członkiem Unii Europejskiej, a także do pozostałych części świata. Wyrobienie paszportu trwa nawet 30 dni, a w przypadku złożenia wniosku za granicą – nawet dłużej. Gdzie złożyć wniosek o paszport? Ile kosztuje wyrobienie paszportu? Przygotowaliśmy poradnik, jak wyrobić paszport krok po kroku.


Redakcja

Jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę kupić?

Koszty leczenia Najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego jest ubezpieczenie kosztów leczenia (KL). Zapewnia ono pokrycie przez towarzystwo ubezpieczeniowe kosztów leczenia za granicą. Obejmuje między innymi koszty związane z: wizytą u lekarza pierwszego kontaktu, pobytem w szpitalu, zakupem leków. Ważne jest, aby ubezpieczenie kosztów leczenia pokrywało ewentualne koszy transportu medycznego do Polski. Wszystkie polisy turystyczne, które oferujemy na wakacyjnapolisa.pl […]


Redakcja

Jaką wybrać sumę ubezpieczenia dla kosztów leczenia (KL)?

Zasady wyboru sumy KL Przy wyborze sumy ubezpieczenia najlepiej trzymać się następujących zasad: Wysokość sumy ubezpieczenia powinna być uzależniona od tego, jaki kraj jest celem naszej podróży. Im dalej jedziemy, tym wyższe sumy ubezpieczenia powinniśmy wybierać. Jeżeli jedziemy z małymi dziećmi, to zwiększa się prawdopodobieństwo, że będziemy musieli skorzystać z szybkiej pomocy lekarskiej na miejscu. Leczenie osób […]


Redakcja