Ludzie z mapą

Poradnik Turysty

Gdziekolwiek jedziesz na wakacje, blisko czy daleko, najważniejsze by było bezpiecznie. Spokojny urlop zapewni odpowiednio dobrana polisa turystyczna.

Z naszych artykułów dowiesz się, dlaczego warto ją mieć, jak wybrać najlepszą ochronę i które ubezpieczenie zakupić.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb, charakteru wyjazdu i innych czynników. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszych licznych poradnikach turysty!

Ubezpieczenie KR – co warto wiedzieć o kosztach ratownictwa za granicą?

Zanim wyruszysz w góry dowiedz się, kto pokrywa koszty ratownictwa. W większości krajów europejskich za wszelkie akcje ratownicze musi zapłacić sam ubezpieczony.


Redakcja

Ubezpieczenie w góry – jak je wybrać?

Wiosna to czas wypadów za miasto, weekendowych wyjazdów, dalszych i bliższych wycieczek. Także wtedy rusza sezon w górach. Początkiem kwietnia tłumy turystów zalewają Dolinę Chochołowską w poszukiwaniu krokusów, a na szlakach tatrzańskich i nie tylko robi się coraz tłoczniej. Zanim na dobre ruszymy w góry, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Każdy, nawet średnio zaawansowany turysta, […]


Redakcja

Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka na wakacje

Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka to gwarancja, że w najbardziej nawet niespodziewanej sytuacji, otrzymamy pomocną dłoń. Zobacz jaką ochronę wybrać, aby dziecko było na wakacjach bezpieczne, a Wy spokojni.


Redakcja

Ubezpieczenie bagażu podróżnego – o czym warto pamiętać?

Zobacz, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne, żeby zadziałało, kiedy nieszczęśliwie na wakacjach stracisz swój bagaż. Podpowiadamy, jak wybrać ubezpieczenie bagażu i na co zwrócić uwagę, aby nie przepłacić.


Redakcja

Ubezpieczenie w Tatry Słowackie – jakie wybrać?

Wyjazd na narty nie musi oznaczać dalekiej wyprawy. Tuż przy polskiej granicy znajduje się wiele świetnie przygotowanych na potrzeby turystów ośrodków, które zapewniają wiele atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku na stoku. Jednym z takich miejsc jest Słowacja, która co roku gości wielu turystów nie tylko z Europy, ale i z całego świata.


Redakcja

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wakacje? [Analiza cen]

Zanim wyjedziesz na wakacje, pomyśl o swoim bezpieczeństwie. Lepiej wrócić z wakacji tylko z dobrymi wspomnieniami niż ze słonym rachunkiem za wizytę u lekarza. Podpowiadamy, jak tego uniknąć.


Redakcja