Ludzie z mapą

Poradnik Turysty

Gdziekolwiek jedziesz na wakacje, blisko czy daleko, najważniejsze by było bezpiecznie. Spokojny urlop zapewni odpowiednio dobrana polisa turystyczna.

Z naszych artykułów dowiesz się, dlaczego warto ją mieć, jak wybrać najlepszą ochronę i które ubezpieczenie zakupić.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb, charakteru wyjazdu i innych czynników. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszych licznych poradnikach turysty!

Turystyka dla seniorów – o czym pamiętać? 

Zasłużona emerytura to idealny czas na podróże. Osoby starsze mają czas i coraz więcej chęci, aby zamiast biernie spędzać czas w domu, poznawać Polskę i świat. Turystyka dla seniorów to sektor, który prężnie się rozwija.  


Redakcja

Ubezpieczenie nurkowe. Jak je wybrać?

Coraz więcej turystów jako cel wakacyjnego wyjazdu wybiera kierunki, które umożliwiają nurkowanie. Uprawianie tego sportu wymaga jednak dodatkowej ochrony. Sprawdź, jak ją wybrać i wykupić w kilku prostych krokach. 


Redakcja

Wyjazd do Wielkiej Brytanii a Brexit – co trzeba wiedzieć?

Zmiany wynikające z Brexitu dotyczą nie tylko zasad wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii, ale i funkcjonowania na jej terenie. Z naszego poradnika dowiesz się, na co zwrócić uwagę przed podróżą, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jak zabezpieczyć swoją podróż. 


Redakcja

Ubezpieczenie do pracy za granicę na wakacje – jak wybrać?

Ubezpieczenie do pracy za granicę to gwarancja bezpieczeństwa i podstawa wakacyjnego wyjazdu w celach zarobkowych. Leczenie poza Polską nie należy do najtańszych, a praca - szczególnie fizyczna - niesie za sobą liczne zagrożenia. Podpowiadamy jak wybrać najlepsze ubezpieczenie do pracy za granicą i nie przepłacić.


Redakcja

Ubezpieczenie podróżne na terenie Polski – co obejmuje?

Czy ubezpieczenie turystyczne do Polski jest potrzebne? Jeśli zależy nam na bezpiecznym wypoczynku - tak. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne w Polsce, tak aby nie przepłacić i cieszyć się spokojnym urlopem.


Redakcja

Zgłoszenie szkody z ubezpieczenia turystycznego – jak to zrobić?

Do wypadków zwykle dochodzi podczas podróży, często na terenie innego państwa. Wówczas należy od razu skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Trzeba zrobić to jak najszybciej, ponieważ każda firma wyznacza maksymalny czas na zgłoszenie szkody. Niekiedy są to zaledwie 24 godziny - pamiętaj, im szybciej zgłosisz zdarzenie, tym szybciej rozpocznie się proces zwracania odszkodowania.


Redakcja