Ludzie z mapą

Poradnik Turysty

Gdziekolwiek jedziesz na wakacje, blisko czy daleko, najważniejsze by było bezpiecznie. Spokojny urlop zapewni odpowiednio dobrana polisa turystyczna.

Z naszych artykułów dowiesz się, dlaczego warto ją mieć, jak wybrać najlepszą ochronę i które ubezpieczenie zakupić.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb, charakteru wyjazdu i innych czynników. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszych licznych poradnikach turysty!

Jak wygląda odprawa na lotnisku? Krok po kroku do wejścia na samolot

Pierwsza podróż samolotem nie musi być straszna! Proces odprawy to zaledwie kilka kroków, które można przejść samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić!


Redakcja

Ubezpieczenie turystyczne Revolut – co to jest? Jak działa?

Revolut to aplikacja służąca do płatności wielowalutowych i zarządzania finansami, doskonale znana podróżnikom w całej Europie. Od kilku lat cieszy się popularnością. Pozwala na wymianę walut i dokonywanie szybkich płatności. Daje też możliwość zakupu produktów specjalnie przygotowanych dla posiadaczy aplikacji, takich jak choćby ubezpieczenie turystyczne.


admin

Rezygnacja z wycieczki a zwrot kosztów – co trzeba wiedzieć?

Planowanie urlopu z wyprzedzeniem ma swoje zalety, jednak w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, w tym chorób i nieszczęśliwych wypadków, może okazać się problemem. Aby w takiej sytuacji nie stracić zainwestowanych w wycieczkę pieniędzy, warto wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży. Sprawdź, jak to zrobić i na co uważać.


Redakcja

Podróż dookoła świata – ile trwa i kosztuje?

Podróż dookoła świata to marzenie, które rozpala chyba każdego. Zobaczyć setki krajów, odwiedzić każdy kontynent, poznawać nowe kultury, języki i kuchnie... Przy odrobinie logistyki, zasobnym portfelu i nieograniczonych możliwościach czasowych da się to zrobić.


Redakcja

Turystyka dla seniorów – o czym pamiętać? 

Zasłużona emerytura to idealny czas na podróże. Osoby starsze mają czas i coraz więcej chęci, aby zamiast biernie spędzać czas w domu, poznawać Polskę i świat. Turystyka dla seniorów to sektor, który prężnie się rozwija.  


Redakcja

Ubezpieczenie nurkowe. Jak je wybrać?

Coraz więcej turystów jako cel wakacyjnego wyjazdu wybiera kierunki, które umożliwiają nurkowanie. Uprawianie tego sportu wymaga jednak dodatkowej ochrony. Sprawdź, jak ją wybrać i wykupić w kilku prostych krokach. 


Redakcja