Ludzie z mapą

Poradnik Turysty

Gdziekolwiek jedziesz na wakacje, blisko czy daleko, najważniejsze by było bezpiecznie. Spokojny urlop zapewni odpowiednio dobrana polisa turystyczna.

Z naszych artykułów dowiesz się, dlaczego warto ją mieć, jak wybrać najlepszą ochronę i które ubezpieczenie zakupić.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb, charakteru wyjazdu i innych czynników. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszych licznych poradnikach turysty!

Ranking top 7 miast na tani city break w Polsce z dziećmi

City break to niezwykle popularny w ostatnich czasach krótki wyjazd do jednego z większych miast. W okrojonej wersji trwa weekend, a w bardziej komfortowej, pozwalającej więcej zwiedzić – nawet kilka dni.


Redakcja

Wyjazd autem do Bułgarii. Jak się przygotować i na co uważać?

Polskę od Bułgarii dzieli około 1 500 km. Kurorty nad Morzem Czarnym są jednym z naszych ulubionych kierunków wakacyjnych. Wielu Polaków wybiera się tam samochodem.


Redakcja

Wyjazd samochodem na Litwę/do Wilna. O czym pamiętać i co ze sobą zabrać?

Polska graniczy z Litwą na północnym wschodzie. Od Wilna dzieli nas niespełna 200 kilometrów. Na Litwie można znaleźć wiele polskich śladów, malownicze krajobrazy i piękna zabytki. Nic więc dziwnego, że to częste miejsce naszych weekendowych wypadów.


Magdalena Kajzer

Wyjazd samochodem na Słowację. O czym pamiętać, na co zwrócić uwagę i co ze sobą warto zabrać?

Granica Polski ze Słowacją ciągnie się przez 541 km, głównie przez pasma Tatr i Beskidów. Samochodem granicę najczęściej przekracza się w Zwardoniu, Chyżnem lub Barwinku. Podpowiadamy, jak zaplanować trasę autem na Słowację, co ze sobą zabrać i na co uważać w podróży.


Magdalena Kajzer

Wyjazd autem na Węgry. O czym pamiętać, na co zwrócić uwagę i co ze sobą warto zabrać?

Polskę i Węgry dzieli około 450 kilometrów. To ponad 5 godzin jazdy, licząc od przekroczenia granicy. Nad Balaton czy do Budapesztu można więc dotrzeć własnym samochodem, jadąc przez Czechy i Słowację. Podpowiadamy, jak zaplanować trasę autem na Węgry, co ze sobą zabrać i na co uważać w podróży.


Magdalena Kajzer

Ubezpieczenie podróżne od koronawirusa. Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają ochronę?

Dynamiczna sytuacja związana z zarażeniami koronawirusem SARS CoV-2 oraz wprowadzeniem stanu pandemii sprawiła, że wielkie wyzwania stoją także przed towarzystwami ubezpieczeniowymi. Sprawdzamy, jaka ochrona zapewniona jest osobom, które wykupiły polisę przed wprowadzeniem pandemii i czy ubezpieczenie od zwrotu kosztów rezygnacji pokryje szkody wynikłe z odwołania wycieczek.


Redakcja