Gdzie jechać na tanie wakacje w 2023 roku?

Redakcja
Udostępnij:
4.2

Mimo pandemii Covid-19 wraca możliwość podróżowania. Warto zaplanować wyjazd. Sprawdzamy, gdzie uda się zrobić to najtaniej.

tanie wakacje w 2021 roku

Aktualna sytuacja związana z pandemią wirusa SARS-CoV-2 pozwala na niemal nieograniczone podróżowanie, pod warunkiem zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Warto więc zaplanować wyjazd jeszcze w tym roku. Podpowiadamy, gdzie jechać na tanie wakacje latem 2023 r. Poznaj najbardziej budżetowe kierunki i wybierz coś dla siebie.

Najtańsze kraje w Europie – gdzie jechać?

Zgodnie z danymi Eurostatu wakacje w Polsce – choć nadal relatywnie niedrogie w porównaniu do średniej unijnej (ceny hoteli w Polsce stanowią 75,5% średniej UE) –  nie są jedyną budżetową opcją w Europie. Z łatwością znajdziemy kraje, gdzie urlop będzie kosztował nas mniej, choćby w przepięknej Czarnogórze czy Albanii. A jakie kraje są najtańsze w Europie?

BUŁGARIA

Bułgaria, będąca synonimem luksusowych wakacji zagranicznych 30 lat temu, przez kolejne lata nieco zapomniana, obecnie przechodzi swój renesans.

Polacy wciąż chętnie i licznie odwiedzają kurorty w Złotych Piaskach czy Słonecznym Brzegu, bo za polskie (lub nawet nieco niższe) ceny mają gwarancję pogody, szerokie plaże, malownicze krajobrazy i liczne zabytki. Kto choć raz wydał niemałe pieniądze nad Bałtykiem, a większość urlopu spędził w płaszczu przeciwdeszczowym, ten doceni takie rozwiązanie. 

Warto pamiętać, że Bułgaria to nie tylko gwarne kurorty nad morzem – owszem są najpopularniejsze – ale przy odrobienie chęci bez problemu można znaleźć bardziej kameralne plaże oraz skupić się nad zwiedzaniem tego ciekawego i pięknego kraju. Pragnąc spokojniejszego plażowania, odwiedź plażę Karanewo, położoną obok kurortu turystycznego Albena. Plaża ze złocistym, delikatnym piaskiem ma tutaj aż 6 km i pozwala na nieskrępowany odpoczynek bez tłumu turystów. 

Atrakcje turystyczne w Bułgarii:

 • piękna przystań jachtowa Marina Dinevi z licznymi restauracjami, dyskotekami i sklepikami;
 • Raiskoto Praskalo, czyli najwyższy wodospad na Półwyspie Bałkańskim;
 • Forteca Baba Vida jedyna zachowana w całości forteca w Bułgarii;
 • Skały Bełogradczik w zachodniej części Starej Płaniny;
 • Pasmo górskie Rodopy i Cudowne Mosty;
 • znajdująca się liście światowego dziedzictwa UNESCO Cerkiew Bojańska;
 • miasto Neseber.

Koszty: Nocleg można znaleźć już od 25 zł za osobę, obiad na mieści zjeść od 15 zł, a wyjazd all inclusive z biura podróży znaleźć nawet za 800-900 zł. Transport po mieście to koszt ok. 12 zł dziennie.

Ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii: od 3,25 zł/dziennie.

ALBANIA

Albania nie jest pierwszym wyborem, gdy zastanawiamy się, gdzie lecieć na urlop, aby było ciepło, słonecznie, malowniczo i przyjemnie. A szkoda, bo kraj ma do zaoferowania naprawdę wiele, mimo swojej niełatwej historii i lat komunizmu. 

Zaletą są wciąż relatywnie niskie ceny, a przy tym malownicze widoki i wszystkie zalety śródziemnomorskiej krainy: pyszna kuchnia, pocztówkowe krajobrazy, wspaniała przyroda, urokliwe miasteczka. Albania niemal w niczym nie ustępuje Grecji czy Chorwacji, a stanowi zdecydowanie bardziej budżetowy wyjazd.

lPusem jest jej różnorodność: z powodzeniem odnajdą się tu młodzi ludzie spragnieni imprez, wypoczynku w kurortach i nadmorskich atrakcji, turyści lubiący aktywnie i sportowo spędzać czas na górskich szlakach a także rodziny z dziećmi szukający szerokich i bezpiecznych plaż z ciepłą wodą. 

Atrakcje turystyczne w Albanii:

 • stolica kraju Tirana i jej malownicze kolorowe uliczki, muzea, architektura;
 • góra Dajti, na którą można wjechać kolejką i podziwiać panoramę Tirany;
 • Jezioro Koman na północy Albanii wśród zielonych wzgórz, po którym można odbyć rejs statkiem;
 • Saranda z przepiękną plażą, starożytnymi ruinami i zachwycającymi krajobrazami;
 • „Miasto Tysiąca Okien”, czyli Berat gdzie domy są usytuowane ściśle na wzgórzu tworząc zwartą i malowniczą zabudowę;
 • historyczne miasto Kruja ze skalistymi górami, malowniczym krajobrazem, muzeum, historycznymi zabytkami, licznymi restauracjami, sklepikami z wyrobami rzemieślniczymi.

Koszty: Nocleg w pokoju 2-osobowym od 50 zł a w hotelu 3-gwiazdowym od 180 zł. Obiad w przyzwoitej restauracji zjemy już od 20 zł, a w topowym miejscu z widokiem na morze od 50 zł.  Dzienny transport powinien zmieścić się w 10 zł.

Ubezpieczenie turystyczne do Albanii: od 3,75 zł/dziennie

WĘGRY

Położone niedaleko Polski Węgry są idealnym miejscem na budżetowy urlop, a Budapeszt doskonale sprawdzi się na – niekoniecznie nawet wakacyjny – city break. Kraj obfituje w liczne zabytki historyczne, imponujące zamki i ciekawą architekturę, a przy tym jest też atrakcyjny krajobrazowo.

Przy tym wszystkim nieduże koszty wyjazdu są dodatkowym atutem. Jedną z ciekawszym opcji na Węgrzech jest Balaton, zwany węgierskim morzem – największe jezioro nie tylko na Węgrzech, ale też w Europie Środkowej o powierzchni 592 km2 i 77 km długości. Ulokowane przy nim liczne kempingi i pola namiotowe w wersji premium (z basenami, jaccuzzi, restauracjami) pozwalają na niedrogi wypoczynek w bardzo dobrej cenie. 

Co warto zobaczyć na Węgrzech:

 • zachwycający Budapeszt z licznymi zabytkami i uroczymi uliczkami;
 • Jezioro Balaton z doskonałą infrastrukturą;
 • Park Narodowy Horkobay;
 • winnice w miejscowości Tokaj i Eger;
 • jaskinie w Miszkolc;
 • największe w Europie termalne jezioro w miejscowości Heviz;
 • Gyor słynące z barokowej architektury.

Koszty:  Ceny artykułów spożywczych na Węgrzech są zbliżone do polskich, w zależności od produktów mogą być nieco wyższe lub niższe. Ale co do zasady podczas urlopu nie wydamy na jedzenie więcej niż w przypadku pobytu w kraju. Nocleg w pokoju 2-osobowym kosztuje od 40 zł. Najpopularniejsza przekąska na Węgrzech – Langosz – w wersji ze wszystkimi dodatkami to koszt ok. 12 zł. Małe cappuccino w McDonald’s to ok. 4 zł. Koszt przemieszczania się po mieście można zamknąć w 12 zł. 

Ubezpieczenie turystyczne na Węgry: od 3,25 zł/dziennie. 

Najtańsze kraje w Azji – gdzie jechać?

Wakacje w Azji należą do najbardziej budżetowych propozycji, a biorąc pod uwagę odmienną kulturę, liczne zabytki i pyszną kuchnię, to wyjazd tym bardziej zyskuje na atrakcyjności.

Największy koszt podróży do Azji stanowi bilet lotniczy, który w zależności od celu i terminu wynosi ok. 1500-2500 zł w obie strony. Pobyt na miejscu kosztuje przeciętnie ok. ¾ mniej niż w Polsce. 

WIETNAM

Popularna destynacja wśród turystów z Europy kusi niskimi cenami i niepowtarzalną atmosferą i kulturą. Dzienny pobyt w Wietnamie uda się zamknąć nawet w 30-40 zł.

Wietnam to ponad 3 000 wysp, piękne tarasy ryżowe, targi jedzeniowe, wyborna kuchnia, niezwykła kultura i zwyczaje, życzliwi Wietnamczycy, krajobrazy, zatoka Ha Long stanowiąca jeden z cudów świata – wszystko to sprawia, że Wietnam stał się modnym kierunkiem w ostatnich latach. 

Atrakcje turystyczne w Wietnamie:

 • najpopularniejszy kurort górski Sapa;
 • wyspa Phu Quoc;
 • Zatoka Ha Long z zachwycającą plażą;
 • tarasy ryżowe w Yen Bai;
 • prowincja Ha Giang, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO;
 • prowincja Hoi An;
 • prowincja Ninh Binh.

Koszty: Uliczny street food, który jest kwintesencją tutejszej kuchni, kosztuje kilka złotych za posiłek. Nocleg w pokoju 2-osobowym można znaleźć nawet za 20 zł. Przemieszczanie się między poszczególnymi prowincjami – w zależności od środka transportu –  to również niewielkie kwoty, zazwyczaj kilku-kilkunastu złotych. 

Ubezpieczenie turystyczne do Wietnamu: od 5 zł/dziennie

NEPAL

Zdecydowana większość Nepalu to tereny górzyste wznoszące się ponad 6 tys. m n.p.m., w tym także wiele ośmiotysięczników z Mount Everest o wysokości 8848 m n.p.m. na czele. Kraj szczególnie chętnie odwiedzany przez miłośników himalaizmu, ale atrakcyjny także dla pozostałych turystów.

Podobnie jak w przypadku innych krajów azjatyckich, tak i koszt wyjazdu do Nepalu w znacznej mierze opiera się na cenie biletów lotniczych. Nocleg, jedzenie i przemieszczanie się po kraju to już bardzo niewielkie pieniądze. 

Atrakcje turystyczne w Nepalu:

 • Katmandu i jej liczne świątynie;
 • Patanu oraz Bhaktapuru w Dolinie Katmandu (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO);
 • bazar w miasteczku Namche;
 • rafting na rzece Marsyangdi;
 • dżungla w Parku Narodowym Chittwan; 

Koszty: Pokój 2-osobowy kosztuje tu nawet 10 zł za dobę. Sycący i pyszny obiad zjemy za ok. 5 zł, a dzienny transport zamknie się w kwocie 15 zł (koszt przejechania 1 km taksówką to ok. 1,50 zł).

Ubezpieczenie turystyczne do Nepalu: od 5 zł/dziennie

BHUTAN

Królestwo Bhutanu to znajdujący się w Południowej Azji kraj, którego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „koniec świata”. Rząd Bhutanu duży nacisk kładzie na zachowanie naturalnej przyrody i ochronę kraju przed zanieczyszczeniami.

Przeważającą część tego górzystego kraju stanowią lasy. Bhutan to miejsce niezwykłe, do którego pierwsi turyści zawitali dopiero w latach 70 ubiegłego wieku.  

Atrakcje turystyczne w Bhutanie:

 • stolica Thimphu;
 • dawna stolica kraju Punakha;
 • jedno z najświętszych miejsc w Bhutanie, zawieszony na skałach Klasztor Taktsang w Paro;
 • historyczne miasto Paro wraz z klasztorem Rinpung Dzong;
 • Dolina Haa.

Koszty: Smaczny i sycący obiad w przyzwoitej restauracji to koszt 10-15 zł za osobę. Do tego kufel krajowego piwa za niecałe 4 zł. Ceny za artykuły spożywcze zazwyczaj są niższe niż w Polsce, niektóre produkty mogą mieć zbliżony koszt. Nocleg w hotelu 3-gwiazdkowym dla 2 osób zaczyna się od 80 zł. Dzienne wyżywienie można zamknąć w 30 zł, a transport w 10 zł. 

Ubezpieczenie turystyczne do Bhutanu: od 6 zł/dziennie

Najtańsze kraje w Afryce – gdzie jechać?

Tanie wakacje w Afryce to nie tylko Egipt, choć ten kraj zdecydowanie jest najpopularniejszy i najbardziej dostępny dla turystów. Szukając niedrogiego wypoczynku, warto pomyśleć także o pięknej Tunezji i położonej na zachodnim krańcu kontynentu Ghanie

EGIPT

Hurghada, Marsa Alam czy Szarm el Szejk to najchętniej odwiedzane kurorty w Egipcie, który nieustannie stanowi najpopularniejszy punkt na turystycznej mapie Afryki. Bliska odległość od Europy, gwarancja pogody, obłędna rafa koralowa, słynne piramidy w Gizie i wiele innych zabytków archeologicznych czynią Egipt atrakcyjnym kierunkiem urlopowym.

Szczególnie zimą – gdy w Polsce mróz, śnieg lub ewentualnie mało urodziwa szarówka, w Egipcie przyjemne 25-28 stopni i słońce. Zarówno wyjazd organizowany indywidualnie, jak i wczasy oferowane przez biura podróży to propozycje atrakcyjne cenowo. Dzienny budżet samodzielnego wyjazdu to ok. 40-50 zł, natomiast tygodniowy wyjazd all inclusive można znaleźć już za 1100 zł od osoby. 

Atrakcje turystyczne w Egipcie:

 • Dolina Królów stanowiąca miejsce pochówku egipskich faraonów;
 • Dolina Królowych, gdzie pochowany były małżonki faraonów;
 • Piramidy w Gizie (Cheopsa, Chefrena, Mykerinoisa);
 • Wielki Sfinks; rejs po Nilu;
 • snorkeling lub nurkowanie z butlą i podziwianie rafy koralowej w Morzu Czerwonym;
 • Kair;
 • Aleksandria;
 • Sakkara i piramida Dżosera;
 • najstarszy funkcjonujący na świecie klasztor Św. Katarzyny;
 • Sahara.

Koszty: Najtańszy pokój 2-osobowy w Egipcie kosztuje 30 zł, a w hotelach 4-gwiazdkowych średnio 50-60 zł. Stołowanie się na mieście także nie jest drogie – z powodzeniem można się zmieścić w 30 zł, w tym sycący obiad w restauracji, śniadanie, kolacja i deser.

Czarterowe loty do Egiptu można upolować już za 150 zł za osobę, a przemieszczanie się na miejscu również można zaliczyć do budżetowych – średnio 7-10 zł dziennie

Ubezpieczenie turystyczne do Egiptu: od 3,92 zł/dziennie

GHANA

Położona w zachodniej części kontynentu Ghana to jeden z najbardziej budżetowych krajów Afryki. To połączenie egzotycznych smaków kuchni afrykańskiej, wypoczynku na piaszczystych plażach, zapoznania się z lokalną kulturą w postaci festiwali i regionalnej muzyki oraz niepowtarzalnych krajobrazów. 

Atrakcje turystyczne w Ghanie:

 • Park Narodowy Mole;
 • Park Narodowy Kakum;
 • Muzeum Caple Costa Castle;
 • najwyższa góra w Ghanie Mount Afadjato (885 m n.p.m);
 • rezerwat przyrody Fiema-Boabeng Monkey Sanctuary stanowiący dom dla kilkuset małp i koczkodanów;
 • mauzoleum i muzeum Kwame Nkrumah Memorial Park & Mausoleum;
 • Labadi Beach.

Koszty: Najtańszy 2-osobowy nocleg kosztuje ok. 20 zł, w podobnej cenie można zamknąć całodzienne wyżywienie, przemieszczanie po kraju również nie należy do drogich i wystarczy przeznaczyć na nie ok. 8 zł dziennie. 

Ubezpieczenie turystyczne do Ghany: od 5,22 zł/dziennie

TUNEZJA

Tunezja to od lat jeden z najbardziej popularnych kierunków wśród Polaków. Zwana bramą do Afryki stanowi atrakcyjną destynację dla wszystkich spragnionych słońca, plażowania, odpoczynku i kąpieli w ciepłym morzu a także sportów wodnych.

To jedna z propozycji budżetowego wyjazdu do Afryki, gdzie za nieduże pieniądze można zyskać wyjątkowy wypoczynek i atrakcje. 

Atrakcje turystyczne w Tunezji:

 • wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Amfiteatr w El Jem;
 • urocze miasteczko Sidi Bou Said z biało-niebieskimi domami niczym na Santorini;
 • słynna Katargina znajdująca się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO;
 • stolica Tunis.

Koszty:  2-osobowy pokój w dobrym standardzie możemy znaleźć już za 50 zł. Transport po tunezyjskim mieście nie jest drogi, tym bardziej, że wskazane jest targowanie się. Przejechanie 1 km to koszt zazwyczaj 2-3 zł, a pociąg na 50-kilometrowej trasie kosztuje ok. 3 zł.

Także wyjazdy organizowane przez biura podróży mają konkurencyjne – w porównaniu do Chorwacji, Grecji czy Hiszpanii – last minute all inclusive da się upolować nawet za 1500 zł od osoby na tydzień. Wcześniejsze zarezerwowanie terminu podnosi tę cenę zwykle o 300-500 zł.

Ubezpieczenie turystyczne do Tunezji: od 3,35 zł/dziennie

Najtańsze kraje w Ameryce – gdzie jechać?

Najtańsze kraje Ameryki to zdecydowanie nie Stany Zjednoczone czy Kanada. Wyjątek w Ameryce Północnej stanowi niezwykle atrakcyjny turystycznie Meksyk, gdzie wciąż można wypoczywać za rozsądne pieniądze.

Na pewno warto odnotować fakt, że podróż do Ameryki – czy to północnej czy południowej – to wyprawa na co najmniej 2, a najlepiej 3-4 tygodnie. W krótszym czasie zakup biletu jest nieopłacalny a i zwiedzenie rozległego kraju wydaje się nierealne. 

Gdziekolwiek nie lecieć, największy koszt to zawsze bilet lotniczy. Przedostanie się przez Ocean Atlantycki i 10h lotu to zazwyczaj koszt nie niższy niż 1500-2000 zł. 

MEKSYK

Wyjazd do Meksyku ciężko nazwać podróżą budżetową ze względu na drogie loty – nawet upolowane z dużym wyprzedzeniem wciąż będą stanowiły duży procent urlopowych finansów. Jednak już na miejscu bez trudu da się żyć niedrogo: jedzenie w restauracjach jest obłędnie smaczne i tańsze niż w Polsce, a świeże kokosy dostępne za kilka złotych. 

Atrakcje turystyczne w Meksyku:

 • Mexico City w tym Palacio de Bellas Artes;
 • założone przez Majów prekolumbijskie miasto Chichén Itzá;
 • ruiny miasta Majów utworzone m.in. z formacji z piasku Tulum Archaeological Zone;
 • archeologiczny ekopark Xcaret Park z pięknymi widokami;
 • laguna Bacalar;
 • Tulum;
 • Celestún – piękne nabrzeże z flamingami.

Koszty:  Najtańszy nocleg dla 2 osób w nieobleganym terminie (jak święta Bożego Narodzenia itp.) zaczyna się od 60 zł. Wyżywienie w restauracjach zbliżone jest do polskich cen, a czasem jest nawet tańsze w zależności od miejsca i posiłku – śniadanie od 20 zł, obiad od 40 zł, a małe przekąski 10-20 zł, produkty w sklepach średnio 20% tańsze.

Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku: od 5 zł dziennie.

KOLUMBIA

Kolumbia niesłusznie wciąż uważana jest za kraj niebezpieczny dla turystów, choć rząd i sami Kolumbijczycy robią wiele, aby zwalczyć ten szkodliwy stereotyp.

Poziom bezpieczeństwa porównywalny jest do innych popularnych turystycznie krajów, a przed ewentualnymi zagrożeniami warto się zabezpieczać gdziekolwiek się nie jest. Ten fantastyczny, położony nad dwoma oceanami, porośnięty Puszczą Amazońską kraj można zwiedzić w ramach budżetowego wyjazdu. 

Atrakcje: turystyczne w Kolumbii:

 • stolica Bogota i dzielnica La Candelaria oraz Muzeum Złota;
 • fantastyczne plaże Morza Karaibskiego;
 • Cochabamba;
 • Narodowy Park Tayrona;
 • Półwysep La Guajira;
 • San Andrés;
 • stolica salsy Cal;
 • park narodowy Serranía de la Macarena i zmieniająca kolor rzeka Caño Cristales; 

Koszty:  Nocleg 2-osobowy można upolować od 50 zł za dobę. Dzienne wyżywienie uda się zamknąć w 40 zł, nawet stołując się na mieście. Najpopularniejszy transport w obrębie miasta/prowincji mototaxi i taxi colectivi (wyrusza, gdy zapełni się pasażerami), a pomiędzy miastami – autobusy nocne. Koszty to średnio 15 zł dziennie.

Ubezpieczenie turystyczne do Kolumbii: od 5 zł dziennie. 

BOLIWIA

Boliwia to tani i niestety niezbyt zamożny kraj, w którym można spędzić urlop w budżetowy sposób. Dwie podróżujące osoby bez trudu zmieszczą się w 100-120 złotych dziennie na nocleg, wyżywienie i przemieszczanie się po mieście. 

Atrakcje turystyczne w Boliwii:

 • stolica Boliwii La Paz;
 • najwyżej położone jezioro żeglowne świata – Titicaca;
 • trekking po górach;
 • paralotniarstwo;
 • off-road; pustynia solna Salar de Uyuni;
 • Tupiza, Park narodowy Noel Kempff Mercado;
 • karnawał w Cochabamba. 

Koszty:  Boliwia to kraj dużo tańszy niż Polska –  średnio za usługi, żywność i nocleg zapłacimy 1,5 razy mniej. Nocleg w 2-osobowym pokoju kosztuje od 40 zł, transport ok. 10 zł dziennie, a całodzienne wyżywienie przy stołowaniu się „na mieście” to koszt ok. 30 zł.

Ubezpieczenie turystyczne do Boliwii: od 4 zł/dziennie

Sposoby, jak zaoszczędzić na podróży:

 • Wykupywanie lotów i wyjazdów first minute lub last minute,
 • ustawienie alertów na bilety,
 • wyjeżdżanie w większej grupie i wspólny transport samochodowy oraz zakwaterowanie,
 • sprawne wyszukiwanie tanich noclegów i korzystanie z różnorodnych źródeł – nie tylko popularne serwisy z ofertami noclegów, ale też tematyczne grupy na Facebooku, fora internetowe, polecenia znajomych itp. 
 • podróżowanie poza sezonem,
 • elastyczny system pracy pozwalający zarezerwować wyjazd niemal z dnia na dzień.

Ubezpieczenie w podróży – jak je wybrać?

Podróżując, czy to po Europie, Azji, czy Ameryce dobre ubezpieczenie turystyczne to niezbędne ochrona zdrowia, życia, a także domowego budżetu. Warto pamiętać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) gwarantuje bezpłatną, niezbędną pomoc medyczną tylko w krajach Unii Europejskiej i Strefy Schengen.

Wyjazd do każdego innego kraju świata bez zakupu polisy turystycznej oznacza konieczność finansowania leczenia przez samego turystę. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje, aby nawet do krajów europejskich dodatkowo wykupować ubezpieczenie turystyczne, gdyż stanowi ona szerszą i lepszą ochronę.

Zapewnia m.in.:

 • znacznie większe sumy gwarantowane kosztów leczenia,
 • zwrot kosztów ratownictwa (w Polsce bezpłatne, ale w większości krajów pełnopłatne przez poszkodowanego),
 • bogaty pakiet assistance,
 • OC sportowe i ubezpieczenie sprzętu sportowego,
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego,
 • transport medyczny do kraju,
 • a także – tak teraz niezbędne – ubezpieczenie w razie zachorowania na COVID-19, skierowania na kwarantannę czy konieczności przedłużenia pobytu z tego powodu. 

Bardzo duża dostępność ubezpieczeń turystycznych sprawia, że można dobrać właściwą ochronę w zależności od wieku, celu wyjazdu, planowanych aktywności – wystarczy wejść na kalkulator ubezpieczeń turystycznych i wybrać polisę dedykowaną twoim potrzebom.   

Najtańsze ubezpieczenie do krajów europejskich możesz nabyć już od 3,25 zł , a do Azji, Afryki czy Ameryki od 5 zł. Jednak rekomendowany jest wybór bogatszej wersji ubezpieczenia. Dokładając 4-5 zł dziennie, zwiększamy sumę kosztów leczenia nawet do 40 mln zł.

W przypadku odległych podróży do krajów z drogą lub trudno dostępną opieką medyczną jak najwyższa kwota gwarantowana kosztów leczenia to konieczność.

Tanie wakacje 2023 - Co warto wiedzieć?
 1. W Europie do najtańszych krajów możemy zaliczyć Albanię, Węgry czy Bułgarię.
 2. W Azji tanio można podróżować po Wietnamie, Bhutanie czy Nepalu.
 3. Najmniej za podróż w Afryce zapłaci się w Egipcie, Ghanie oraz Tunezji.
 4. Z koli miłośnicy Ameryki niskobudżetowe wyjazdy mogą zaplanować do Meksyku, Kolumbii czy Boliwii.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania