Ubezpieczenia podróży służbowej - polisy turystyczne dla biznesu

Bez względu na to gdzie się wybierasz, najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Żeby spokojnie wypocząć koniecznie wykup polisę turystyczną

Mężczyzna w garniturze z walizką

Wakacyjnapolisa.pl radzi…

Jak wybrać ubezpieczenie podróży służbowej?

Planujesz wyjazd do pracy za granicę? Wyjeżdżasz w delegację służbową? Koniecznie wybierz ubezpieczenie podróży służbowej skierowane do osób planujących pracę poza granicami kraju, jak i do firm często delegujących swoich pracowników za granicę. Polisa obejmuje zakres standardowy dla ubezpieczenia turystycznego, dodatkowo jest wzbogacona o rozszerzenie „praca fizyczna” lub „praca umysłowa” – dzięki temu ubezpieczony jest chroniony podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Ubezpieczenie podróży służbowej – takie najbardziej optymalne i gwarantujące pełną ochronę na cały czas pobytu i pracy za granicą – powinno zawierać:

  • koszty leczenia (KL),
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC),
  • ubezpieczenie bagażu (w niektórych opcjach również z ochroną sprzętu elektronicznego),
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  • rozszerzenie „praca fizyczna” oraz „praca umysłowa” (pracę umysłową określa się jako wykonywanie czynności służbowych nie wymagających nakładu siły, a opierającą się na intelekcie i rozumowaniu; pracą fizyczną natomiast można określić jako zajęcie wymagające dużego nakładu siły, ciągłego ruchu i zaangażowania ciała). Co ważne – każde towarzystwo ubezpieczeniowe inaczej definiuje pojęcie pracy, niekoniecznie musi to być stosunek regulowany umową, pracą określa się po prostu wykonywanie określonych obowiązków płatnych bądź nie (np. umowa na czarno lub wolontariat).

Warto pamiętać!

Ubezpieczenie podróży służbowej – jak każdą inną polisę – należy dopasować do swoich potrzeb oraz możliwości. Wszystko zależy od miejsca i charakteru wyjazdu. Najlepiej określić swoje wymagania, porównać dostępne polisy i wybrać tę najbardziej optymalną.

Ubezpieczenie podróży służbowej
5 (100%) 4 głosów

Porównaj ubezpieczenia ››