Ludzie z mapą

Kraje

Planujesz wakacje za granicą? Przygotuj się do podróży, zanim wyjedziesz. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy opracowania dotyczące różnych państw na całym świecie.

Dla poszczególnych krajów wymienionych poniżej znajdziesz:

– informacje dotyczące polecanego ubezpieczenia turystycznego oraz zasad działania służby zdrowia,
– przewodnik dla kierowców,
– adresy stron internetowych, które warto mieć pod ręką podczas podróży zagranicznej.

Wybierasz się do Paryża? Sprawdź jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Francji?

Francja to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Paryż to prawdziwa mekka turystów, bez względu na porę roku. Nawet zamachy terrorystyczne i napięta sytuacja społeczno-polityczna nie zmniejszyły ruchu turystycznego. Podpowiadamy, co warto zobaczyć poza Paryżem, na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Francji. Ludwik XVI mawiał, że „Francja to ja”, dla wielu […]


Magdalena Kajzer

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Tunezji?

W 2019 roku Tunezję odwiedziło prawie 9,5 mln turystów, a wśród Polaków to szósty najchętniej wybierany kierunek wakacyjny. Sprawdzamy jakie są najciekawsze atrakcje w tym kraju, a także podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.


Redakcja

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Estonii? Podróż po najmniejszym z krajów nadbałtyckich.

Estonia to najmniejszy kraj leżący nad Bałtykiem. Zachwyca malowniczymi wyspami, pięknymi krajobrazami i licznymi zabytkami. Najlepiej wybrać się tam latem – dzień jest bardzo długi, a noc trwa tylko parę godzin. Sprawdzamy, jakie atrakcje trzeba zobaczyć, na co uważać i jakie ubezpieczenie turystyczne do Estonii wybrać.


Magdalena Kajzer

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Belgii? Czyli zwiedzamy ojczyznę czekolady.

Belgia nie należy do krajów szczególnie popularnych wśród turystów. Dzięki temu jej liczne zabytki i atrakcje można zwiedzać bez tłumów. Sprawdziliśmy, co warto tam zobaczyć, na co uważać podczas podróży i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Belgii.


Magdalena Kajzer

Niewielki kraj wielkich atrakcji, czyli jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Andory?

Andora to malutkie, ale bardzo malownicze państwo, leżące w Pirenejach, otoczone lasami, jeziorami i szczytami górskimi. Choć liczy sobie zaledwie 468 km², to ma wiele do zaoferowanie dla turystów. Sprawdzamy, co trzeba zobaczyć, na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Andory.


Magdalena Kajzer

Wakacje po bałkańsku. Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii?

Wakacje w Bułgarii były urlopowym hitem w zamierzchłych czasach komunizmu. Teraz po latach znów wróciły do łask. Na spragnionych odpoczynku czekają szerokie, piaszczyste plaże i czyste, ciepłe morze. Zachwyca wspaniała kuchnia i wyborne wina, a to wszystko doprawione zostało bałkańską gościnnością i licznymi zabytkami. Sprawdzamy, dlaczego jeszcze warto tam zaplanować urlop i podpowiadamy, jak wybrać […]


Magdalena Kajzer