5 najlepszych ubezpieczeń turystycznych dla aktywnych [RANKING]

Redakcja
Udostępnij:

Standardowe ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy w przypadku aktywnego wypoczynku. Ubezpieczyciele wymagają rozszerzenia o sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne.

Wybierz najlepsze ubezpieczenie dla aktywnych

Jak wynika z raportu Nationale Nederlanden, ponad połowa wyjeżdżających za granicę osób wykupuje ubezpieczenie podróżne. Wiele osób jednak spędza wakacje w sposób aktywny – i w tym przypadku zwykła polisa będzie niewystarczająca. 

Ubezpieczyciele zaliczają tego typu dyscypliny do sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka. Do której z tych dwóch grup została zakwalifikowana uprawiana przez nas aktywność fizyczna, należy sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) przed zakupem ubezpieczenia podróżnego.

Wskazówka! Jeśli w planach są aktywne wakacje, lepiej wykupić ubezpieczenie podróżne z rozszerzonym pakietem sportowym. Taka polisa w pełni zabezpieczy i pozwoli ze spokojem próbować różnorodnych sportów i aktywności.

Dlaczego EKUZ nie wystarczy na aktywne wakacje?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to odpowiednik polskiego ubezpieczenia społecznego, obowiązujący za granicą. Karta chroni obywateli krajów członkowskich UE i UFTA na terenie innych państw unii. 

Osoby posiadające EKUZ, podczas pobytu w krajach UE lub UFTA, otrzymują prawo do nieodpłatnej pomocy medycznej w przypadku: 

 • Niezbędnego i nieplanowanego leczenia 
 • Świadczeń udzielanych w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej w konkretnym kraju 

Na stronie nfz.gov.pl czytamy także, że z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, podczas pobytu za granicą otrzymamy prawo do leczenia „na tych samych zasadach, na jakich korzystają z niego obywatele danego kraju (jeśli w danym państwie jest np. obowiązek opłacenia części kosztów za wizytę u lekarza, to i Ty za nią zapłacisz)”. 

Wyjeżdżając na wakacje do Europy, warto więc wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, które zwiększy zakres ochrony i zabezpieczy nas przed wysokimi kosztami w razie wypadku lub choroby. Istnieje bowiem szereg sytuacji, w których na EKUZ nie ma co liczyć. 

Dla turystów planujących spędzać czas aktywnie, znaczenie będzie miało przede wszystkim to, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa kosztów ratownictwa oraz akcja poszukiwawczych. Jeśli więc w trakcie urlopu przytrafi nam się wypadek – czy to na stoku, czy podczas górskich wędrówek, czy w trakcie uprawiania sportów wodnych – i konieczne będzie wezwanie służb ratowniczych, całościowy koszt takiej akcji będziemy musieli pokryć samodzielnie.

Tymczasem samo rozpoczęcie poszukiwań, zwłaszcza jeśli do akcji wykorzystany będzie helikopter, może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. 

Pamiętaj! Akcje poszukiwawcze i ratownictwa w zasadzie wszędzie poza Polską są nie tylko płatne, ale też bardzo kosztowne. Tylko ubezpieczenie z rozszerzeniem dla aktywnych pozwoli uniknąć ponoszenia związanych z tego typu usługami kosztów. 

EKUZ nie pokryje również rachunków za korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Zapewnia ona zwrot jedynie podstawowych kosztów leczenia, i to wyłącznie w placówkach publicznych. Jeżeli skorzystamy z pomocy lekarza świadczącego wspomniane usługi prywatnie, bez ubezpieczenia koszt takiego leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. 

EKUZ nie pokryje także kosztów transportu powrotnego do kraju, jeżeli w wyniku wypadku lub choroby przebywający za granicą turysta nie będzie w stanie samodzielnie wrócić do Polski. Rachunek za specjalistyczny przewóz poszkodowanej osoby może natomiast sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy euro. Aby uniknąć tak wysokich kosztów, warto wykupić polisę dla aktywnych. 

Ważne! W przypadku osób, które cierpią na choroby przewlekłe, nie wystarczy ani EKUZ ani podstawowa polisa turystyczna. W tej sytuacji należy wykupić dodatkowe rozszerzenie ubezpieczenia, które zagwarantuje pomoc w razie pogorszenia się stanu zdrowia podczas pobytu za granicą. 

Ubezpieczenie podróżne dla aktywnych a standardowa polisa – różnice

Turyści nie polegający na karcie EKUZ lub na podstawowym ubezpieczeniu od touroperatora wykazują się dużą roztropnością – polisa podróżna jest ważna na zagranicznym wyjeździe. Jednak, wiedząc, że wyjazd może obfitować w aktywności czy nowe dyscypliny sportowe, zdecydowanie warto rozszerzyć pakiet lub wprost wybrać polisę dedykowaną aktywnym osobom.

Szukając ubezpieczenia podróżnego dla aktywnych, powinno się zwrócić uwagę na takie elementy jak:

 • OC – szkoda wyrządzona osobie trzeciej – czy to materialna, czy zdrowotna – zostanie pokryta przez ubezpieczyciela. Ta opcja ubezpieczenia jest ważna dla osób aktywnych na urlopie, ale przydaje się w zasadzie każdemu: rodzinom z dziećmi (gdy najmłodsi coś zniszczą), osobom młodym i aktywnym (nieopatrzne zniszczenia, stłuczka), kierowcom.
 • Ubezpieczenie OC sportowe – to bogatsza wersja ubezpieczenia OC od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Zapewnia pełną ochronę podczas uprawiania sportu.
 • Rozszerzenia sportowe – dobre ubezpieczenie podróżne dla aktywnych obejmuje bardzo szeroki wachlarz sportów: od jazdy konnej po narciarstwo biegowe.
 • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pokryje koszty rehabilitacji już w Polsce i zapewni odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego – zniszczone narty swoje lub osoby trzeciej, uszkodzona deska surfingowa czy rower kolarski – ubezpieczenie podróżne dla aktywnych pokryje te szkody.
 • Rozszerzenia ochrony – każdy ubezpieczyciel ustala pewne wyłączenia swojej odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których poszkodowana osoba – mimo wykupionej przed podróżą polisy – nie otrzyma odszkodowania w związku z wypadkiem podczas pobytu za granicą. Do najczęstszych wyłączeń należą choroby przewlekłe, sporty ekstremalne, czy klauzula alkoholowa. Rozszerzając polisę o odpowiednie elementy, zyskamy dodatkową ochronę, która może okazać się niezbędna podczas aktywnych wakacji. 

Co do zasady standardowa, najtańsza polisa podróżna najczęściej nie zawiera kompletu powyższych elementów. Zdarza się ubezpieczenie NNW na niewielką kwotę, ale na OC sportowe, czy ubezpieczenie sprzętu sportowego raczej nie ma co liczyć.

Ponadto standardowe ubezpieczenie – zwłaszcza to tańsze –  nie obejmuje także usługi ratownictwa, która nieodzownie związana jest ze sportami wysokiego ryzyka.

Przykład: Pani Marzena wraz z mężem i grupą przyjaciół wyjechała na dwutygodniowy urlop do Tunezji. Podczas wakacji turystka spędzała czas aktywnie, nurkując oraz pływając na desce surfingowej. Któregoś dnia, podczas uprawiania surfingu, kobieta przewróciła się na innego turystę, a ten w wyniku tego doznał urazu głowy. Uszkodzona została również jego deska. Niestety, Pani Marzena chwilę przed tym zdarzeniem wypiła kilka drinków. Choć kobieta wykupiła przed podróżą ubezpieczenie turystyczne, nie zdecydowała się na rozszerzenie go o klauzulę alkoholową, w związku z czym za wszelkie szkody wyrządzone podczas tego wypadku, będzie musiała zapłacić z własnej kieszeni. 

Pamiętaj! EKUZ nie wystarczy jako ochrona wyjazdu, podczas którego planujemy uprawiać sporty ekstremalne lub zwiększonego ryzyka. 

Dlaczego warto porównywać różne oferty?

 • Wygodne zestawienie – profesjonalny kalkulator zestawi ze sobą oferty różnych towarzystw, prezentując zróżnicowany zakres cen, a dzięki czytelnej tabelce będziemy mogli porównać wybrane polisy pod względem zakresu dosłownie w kilka minut. 
 • Indywidualne dopasowanie – korzystanie z kalkulatora to także prosty sposób, by zaopatrzyć się w ubezpieczenie najlepiej dopasowane do charakteru wyjazdu i naszych własnych potrzeb. Wybór kierunku podróży, czy elementów dodatkowej ochrony ułatwi znalezienie tylko tych ofert, które spełniają nasze oczekiwania. 
 • Oszczędność czasu – dzięki gotowemu zestawieniu zaoszczędzimy czas, jaki musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne wyszukiwanie i porównywanie rozproszonych ofert. 
 • Możliwość zakupu online – po wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, kalkulator pozwala na zakup polisy szybko i bez wychodzenia w domu. Można to zrobić  online, a cały proces zajmuje kilka chwil. 

Porównanie 5 najlepszych ubezpieczeń dla aktywnych

Jeśli aktywne wakacje wymagają dedykowanego ubezpieczenia turystycznego, warto porównać dostępne wśród ubezpieczycieli opcje ochrony i wybrać te najlepsze pod względem zakresu, sum gwarantowanych, ale i stosunku jakości do ceny. 

Poniższe zestawienie zostało przygotowane na podstawie kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na wakacyjnapolisa.pl i dotyczy 1-dniowej polisy dla jednej osoby dorosłej, wyjeżdżającej do Tunezji, aby nurkować. 

1. Allianz

W tym przypadku wysoka cena idzie w parze z kompleksową ochroną. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia to aż 500 000 złotych (w tym 50 000 złotych na ratownictwo), a na transport poszkodowanego do kraju nie ma limitów. Wysokie są także sumy gwarantowane OC, OC sportowego i NNW. Ochroną objętych jest aż 126 sportów. Wadą polisy jest brak klauzuli alkoholowej. 

Cena  68,15 PLN 
COVID-19  TAK 
Leczenie chorego  500 000 PLN 
Pokrycie kosztów testu  Tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku 
Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka  400 PLN/dzień (koszty zakwaterowania max 7 dni) 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  5 400 PLN 
Transport powrotny  Bez limitu 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  5 400 PLN 
Transport powrotny   
Koszty leczenia i assistance  TAK 
Suma ubezpieczenia  500 000 PLN 
Ratownictwo  50 000 PLN 
Koszty hospitalizacji  TAK 
Transport medyczny do kraju  Bez limitu 
Stomatolog  1000 PLN 
Assistance  W ramach kosztów leczenia 
Ubezpieczenie bagażu  TAK 
Suma ubezpieczenia  4 000 PLN 
OC  TAK 
Suma ubezpieczenia  100 000 PLN 
Szkody osobowe  100 000 PLN 
Szkody w mieniu  10 000 PLN 
NNW  TAK 
Suma ubezpieczenia  40 000 PLN 
Uszczerbek na zdrowiu  40 000 PLN 
Śmierć  20 000 PLN 
Ubezpieczenie dla aktywnych  TAK 
OC sportowe  100 000 PLN 
Sprzęt sportowy  TAK 
Sporty objęte ubezpieczeniem  126 
Zdarzenia pod wpływem alkoholu   

2.Nationale Nederlanden

Nieco niższa cena, a podobny do powyższego ubezpieczenia zakres ochrony, to zdecydowana zaleta tej opcji. Ubezpieczenie KL to również pół miliona złotych, jednak warto zwrócić uwagę, że koszty ratownictwa są aż o 50 000 złotych wyższe (na kwotę 100 000 PLN). Wyższe są także kwoty OC w życiu prywatnym i OC sportowego.

Różnica na niekorzyść tej polisy pojawia się w przypadku sum gwarantowanych NNW i ilości sportów objętych ochroną (tu: 106 sportów). W cenie otrzymujemy jednak rozszerzenie o zdarzenia pod wpływem alkoholu. 

Cena  42,80 PLN 
COVID-19  TAK 
Leczenie chorego  500 000 PLN 
Pokrycie kosztów testu  Tylko w sytuacji, gdy test jest niezbędny w przebiegu leczenia 
Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka  400 PLN/dzień (tylko pobyt w szpitalu powyżej 7 dni) 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  3 000 PLN (max 10 dni) 
Transport powrotny  500 PLN 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna)   
Zakwaterowanie i wyżywienie   
Transport powrotny   
Koszty leczenia i assistance  TAK 
Suma ubezpieczenia  500 000 PLN 
Ratownictwo  100 000 PLN 
Koszty hospitalizacji  TAK 
Transport medyczny do kraju  Bez limitu 
Stomatolog  1000 PLN 
Assistance  W ramach kosztów leczenia 
Ubezpieczenie bagażu  TAK 
Suma ubezpieczenia  2 000 PLN 
OC  TAK 
Suma ubezpieczenia  300 000 PLN 
Szkody osobowe  300 000 PLN 
Szkody w mieniu  300 000 PLN 
NNW  TAK 
Suma ubezpieczenia  10 000 PLN 
Uszczerbek na zdrowiu  10 000 PLN 
Śmierć  10 000 PLN 
Ubezpieczenie dla aktywnych  TAK 
OC sportowe  300 000 PLN 
Sprzęt sportowy   
Sporty objęte ubezpieczeniem  106 
Zdarzenia pod wpływem alkoholu  TAK 

3. Axa

Zdecydowanie (bo o około połowę) niższa niż w poprzednich ofertach cena za lepszą ochronę? Polisa od Axa za 27,40 PLN to w zasadzie nielimitowane sumy gwarantowane w przypadku kosztów leczenia i kosztów ratownictwa (tu i tu po 40 000 000 PLN). Zdecydowanie wyższe są również kwoty OC i NNW.

Jeśli chodzi o odpowiedzialność cywilną, ochrona sięga aż do 1 500 000 PLN za szkody osobowe i 75 000 PLN za szkody w mieniu. Wysokie są także sumy NNW, a dodatkową ochroną zostało objętych aż 181 sportów. Ta opcja nie zapewnia jednak OC sportowego, a zdarzenia pod wpływem alkoholu wymagają dodatkowej dopłaty (15% składki). 

Cena  27,40 PLN 
COVID-19  TAK 
Leczenie chorego  40 000 000 PLN 
Pokrycie kosztów testu  Tylko w sytuacji, gdy lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku 
Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka  40 000 000 PLN 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  600 PLN/doba (max 14 dni) 
Transport powrotny  2 000 PLN 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  600 PLN/doba (max 14 dni) 
Transport powrotny  2 000 PLN 
Koszty leczenia i assistance  TAK 
Suma ubezpieczenia  40 000 000 PLN 
Ratownictwo  40 000 000 PLN 
Koszty hospitalizacji  TAK 
Transport medyczny do kraju  TAK 
Stomatolog  2 000 PLN 
Assistance  W ramach kosztów leczenia 
Ubezpieczenie bagażu  TAK 
Suma ubezpieczenia  6 000 PLN 
OC  TAK 
Suma ubezpieczenia  1 500 000 PLN 
Szkody osobowe  1 500 000 PLN 
Szkody w mieniu  75 000 PLN 
NNW  TAK 
Suma ubezpieczenia  150 000 PLN 
Uszczerbek na zdrowiu  150 000 PLN 
Śmierć  75 000 PLN 
Ubezpieczenie dla aktywnych  TAK 
OC sportowe   
Sprzęt sportowy  3 000 PLN 
Sporty objęte ubezpieczeniem  181 
Zdarzenia pod wpływem alkoholu  Za dopłatą 15% składki 

 4. Europa Ubezpieczenia

Za 20 PLN/dzień w TU Europa znajdziemy polisę o zadowalających sumach gwarantowanych KL i ratownictwa, o całkiem wysokiej ochronie OC i NNW. Na uwagę zasługuje tu też OC sportowe, na kwotę aż 100 000 euro, a także zawarta w cenie klauzula alkoholowa.

Minusem jest niewielka liczba objętych ochroną sportów (zaledwie 27 sportów). 

Cena  20 PLN 
COVID-19  TAK 
Leczenie chorego  300 000 euro 
Pokrycie kosztów testu  Tylko dla testów z wynikiem pozytywnym 
Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka  2 000 euro (koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 
Transport powrotny  2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 
Transport powrotny  2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) 
Koszty leczenia i assistance  TAK 
Suma ubezpieczenia  300 000 euro 
Ratownictwo  10 000 euro 
Koszty hospitalizacji  TAK 
Transport medyczny do kraju  TAK 
Stomatolog  300 euro 
Assistance  Ubezpieczenie pomocy w podróży – wariant The Best 
Ubezpieczenie bagażu  TAK 
Suma ubezpieczenia  1000 euro 
OC  TAK 
Suma ubezpieczenia  100 000 euro 
Szkody osobowe  100 000 euro 
Szkody w mieniu  20 000 euro 
NNW  TAK 
Suma ubezpieczenia  10 000 euro 
Uszczerbek na zdrowiu  10 000 euro 
Śmierć  6 000 euro 
Ubezpieczenie dla aktywnych  TAK 
OC sportowe  100 000 euro 
Sprzęt sportowy  1000 euro (w ramach ubezpieczenia bagażu) 
Sporty objęte ubezpieczeniem  27 
Zdarzenia pod wpływem alkoholu  TAK 

5. Axa

Najtańsza, a przy tym na pewno nie najmniej korzystna oferta, czyli ubezpieczenie dla aktywnych od Axa za jedyne 16,94 PLN/dzień. W tej zaskakująco niskiej w porównaniu do poprzednich cenie otrzymujemy bardzo wysokie zakres ochrony KL i ratownictwa (po 600 000 PLN), wysokie OC oraz całkiem zadowalające NNW.

Ogromną zaletą jest OC sportowe, którego suma gwarantowana to aż 250 000 PLN. Co więcej, polisa zapewnia ochronę podczas uprawiania aż 181 sportów, a także chroni sprzęt sportowy do kwoty 1 500 PLN.

Jedynym minusem tej oferty jest to, że za rozszerzenie o zdarzenia pod wpływem alkoholu dostępne są wyłącznie za dopłatą 15% składki. 

Cena  16,94 PLN 
COVID-19  TAK 
Leczenie chorego  600 000 PLN 
Pokrycie kosztów testu  Tylko w sytuacji, gdy lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku 
Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka  600 000 PLN 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  450 PLN/doba 
Transport powrotny  1000 PLN 
COVID-19 – Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna)  TAK 
Zakwaterowanie i wyżywienie  450 PLN/doba (max 14 dni) 
Transport powrotny  1000 PLN 
Koszty leczenia i assistance  TAK 
Suma ubezpieczenia  600 000 PLN 
Ratownictwo  600 000 PLN 
Koszty hospitalizacji  TAK 
Transport medyczny do kraju  TAK 
Stomatolog  1 600 PLN 
Assistance  W ramach kosztów leczenia 
Ubezpieczenie bagażu  TAK 
Suma ubezpieczenia  1500 PLN 
OC  TAK 
Suma ubezpieczenia  250 000 PLN 
Szkody osobowe  250 000 PLN 
Szkody w mieniu  125 000 PLN 
NNW  TAK 
Suma ubezpieczenia  50 000 PLN 
Uszczerbek na zdrowiu  50 000 PLN 
Śmierć  25 000 PLN 
Ubezpieczenie dla aktywnych  TAK 
OC sportowe  250 000 PLN 
Sprzęt sportowy  1 500 PLN 
Sporty objęte ubezpieczeniem  181 
Zdarzenia pod wpływem alkoholu  Za dopłatą 15% składki 

Ubezpieczenie podróżne dla aktywnych – podsumowanie

Przyglądając się różnym ofertom ubezpieczenia dla aktywnych, a także analizując powyższe przykłady, możemy dojść do kilku istotnych wniosków: 

 • Najważniejszymi elementami w turystycznym ubezpieczeniu dla aktywnych są takie elementy jak: OC, OC sportowe, koszty ratownictwa i transportu do kraju, NNW, rozszerzenia sportowe, czy ochrona sprzętu sportowego. 
 • Nie każda polisa dla aktywnych zawiera wyżej wspomniane elementy. Zdarzają się ubezpieczenia dla osób uprawiających sporty ekstremalne, które w ogóle nie uwzględniają NNW lub OC sportowego. 
 • Nie zawsze najtańsze ubezpieczenie podróżne dla aktywnych będzie miało najniższe sumy ubezpieczeń. 
 • Czym dalej wyjeżdżamy, tym wyższe powinny być gwarantowane sumy polisy, np. koszty transportu medycznego. 
 • Przed wyborem polisy na wyjazd, warto porównać ze sobą różne oferty (np. skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych). 
Ubezpieczenie nurkowe do Egiptu
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
44,53 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 150 000 zł ubezpieczenie Covid-19 60 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 150 000 zł
Allianz
Koszty leczenia
50 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
89,95 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 40 000 zł OC: 100 000 zł ubezpieczenie Covid-19 49 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 100 000 zł
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
1 500 zł
124,46 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł ubezpieczenie Covid-19 181 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 250 000 zł sprzęt sportowy
Europa
Koszty leczenia
1 410 907 zł
Ratownictwo
47 030 zł
Bagaż
4 703 zł
138,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 47 030 zł OC: 470 302 zł ubezpieczenie Covid-19 60 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 470 302 zł sprzęt sportowy
Ubezpieczenie nurkowe do Egiptu
Nationale-Nederlanden
44,53 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 150 000 zł ubezpieczenie Covid-19 60 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 150 000 zł
Allianz
89,95 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
50 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 40 000 zł OC: 100 000 zł ubezpieczenie Covid-19 49 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 100 000 zł
AXA
124,46 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
1 500 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł ubezpieczenie Covid-19 181 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 250 000 zł sprzęt sportowy
Europa
138,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
1 410 907 zł
Ratownictwo
47 030 zł
Bagaż
4 703 zł
Dodatkowo: NNW: 47 030 zł OC: 470 302 zł ubezpieczenie Covid-19 60 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 470 302 zł sprzęt sportowy

Jak kupić polisę dla aktywnych?

Jak obliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej oraz wykupić najlepszą polisę szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu? 

 1. W pierwszym kroku powinniśmy odwiedzić stronę naszego kalkulatora ubezpieczeń podróżnych.
 2. W kolejnym musimy podać kilka najważniejszych danych dotyczących wyjazdu, takich jak jego kierunek, długość, czy liczba ubezpieczanych osób. Najważniejszym elementem całego procesu jest jednak zaznaczenie odpowiednich rozszerzeń – w tym przypadku np.: Narty, snowboard; Nurkowanie; Sporty wysokiego ryzyka; Sporty ekstremalne. Osoby chore przewlekle powinny dodatkowo pamiętać, by na tym etapie poinformować o swoim stanie zdrowia ubezpieczyciela, w celu wykupienia dodatkowej ochrony. 
 3. To już prawie koniec. Teraz kalkulator porówna ze sobą oferty kilku TU, dzięki czemu będziemy w stanie wybrać tę, która najlepiej zabezpieczy nasze wakacje. 
 4. Teraz możliwe będzie wykupienie polisy online. W tym celu musimy podać w formularzu nasze dane i dokonać płatności za ubezpieczenie. 
 5. To wszystko! Teraz polisa zostanie przesłana na nasz adres mailowy, skąd będziemy mogli ją pobrać, by w spokoju cieszyć się zagranicznym urlopem.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czym jest ubezpieczenie dla aktywnych?

  Ubezpieczenie dla aktywnych to polisa, która obejmuje ochroną również te zdarzenia i wypadki, do których dojdzie podczas uprawiania aktywności fizycznej, np. sportów ekstremalnych czy sportów wysokiego ryzyka.

 2. Czym różni się polisa dla aktywnych od standardowego ubezpieczenia?

  Różnica związana jest przede wszystkim z zakresem jednej i drugiej polisy. Standardowe ubezpieczenie ma zazwyczaj niższe sumy gwarantowane jeśli chodzi o koszty leczenia lub ratownictwa, a także nie obejmuje kosztów akcji ratowniczych. Nie chroni także w przypadku zdarzeń, do których dojdzie podczas uprawiania sportów, a często również nie gwarantuje ubezpieczenia sprzętu sportowego, czy pakietu OC sportowe.

 3. Czym są sporty ekstremalne?

  Sporty ekstremalne przez większość ubezpieczycieli definiowane są jako te, których uprawianie wiąże się z podwyższonym ryzykiem i odbywa się w warunkach zwiększonego ryzyka. Zdaniem TU, takie dyscypliny wymagają również ponadprzeciętnych zdolności fizycznych i psychiczny. Do sportów ekstremalnych można zaliczyć np. skoki ze spadochronem, kolarstwo górskie, speleologię, skoki akrobatyczne na nartach, czy popularny w ostatnich latach heliskiing.

 4. Czym są sporty wysokiego ryzyka?

  Sporty wysokiego ryzyka to z kolei uprawianie sportu w sposób wyczynowy (zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym). Takie aktywności sportowe również wymagają ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka. Przykładowe dyscypliny to: narciarstwo, nurkowanie, kitesurfing, jazda konna, a nawet hokej na lodzie czy jazda na quadach.

 5. Czy można ubezpieczyć zawodowe uprawianie sportów?

  Tak. Polisa dla sportowców zapewnia ochronę nie tylko sportowcom-amatorom, ale również tym, którzy wybraną dyscyplinę trenują zawodowo. W przypadku takiej polisy szczególną uwagę warto zwrócić na wysokość sum gwarantowanych NNW oraz OC.

Co warto wiedzieć?
 1. Uprawianie niebezpiecznych sportów podczas wakacji wymaga rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczenia podróżnego.
 2. Ubezpieczyciele różne dyscypliny zaliczają do sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka.
 3. Osoby uprawiające sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka powinny wybrać ubezpieczenie podróżne z OC sportowym.
 4. Ubezpieczenie dla aktywnych można kupić już od 5 zł dziennie.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania