Ubezpieczenia turystyczne online - już od 2,49 zł za dzień!

Ubezpieczenie podróżne to nieodłączny element każdej podróży. Koniecznie trzeba się w nie zaopatrzyć. Polisa pozwoli wyjechać na wakacje bez obaw o dodatkowe koszty. W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży – czy to związanych z problemami zdrowotnymi, czy z kradzieżą albo utratą dokumentów – można liczyć na fachowe wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego i pokrycie nieprzewidzianych kosztów. Aktualizacja: 09.01.2023

ludzie z mapą
WAŻNE

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie turystyczne?

Podczas wakacji za granicą Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) może okazać się niewystarczająca, ponieważ w ogóle nie pokrywa kosztów transportu medycznego do Polski czy akcji ratowniczej.

Ponadto działa w podstawowym zakresie jedynie w Europie, a ubezpieczenie turystyczne na całym świecie. Oprócz tego polisa podróżna w odróżnieniu od EKUZ, zawiera szereg dodatkowych świadczeń, takich jak np. OC w życiu prywatnym, NNW czy assistance.

Co obejmują koszty leczenia w ubezpieczeniu turystycznym?

Jeżeli podczas wakacji za granicą nagle zachorujesz lub doznasz urazu, ubezpieczyciel zapłaci za leki, wizyty lekarskie, porady specjalistów, badania, pobyt w szpitalu czy niezbędne operacje czy zabiegi. Niektóre ubezpieczenia turystyczne oferują również refundację usług stomatologa. Wysokość sumy gwarantowanej kosztów leczenia powinieneś dopasować indywidualnie do celu, miejsca i długości wyjazdu. Jeżeli podróżujesz po Europie, powinna ona wynosić co najmniej 30 000 euro.

kobieta na szczycie

Dlaczego EKUZ nie wystarczy?

Myślisz, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wystarczy Ci na wakacjach? Możesz się mylić, ponieważ zapewnia ona bezpłatny dostęp jedynie do podstawowej opieki medycznej w państwowych placówkach. EKUZ działa wyłącznie w 32 krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Natomiast polisa podróżna zapewni Ci ochronę na całym świecie, a także sfinansuje wiele świadczeń, za które posiadacze EKUZ muszą zapłacić z własnej kieszeni.

Co zapewnia ubezpieczenie NNW?

Jeżeli podczas wakacji doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku, jak np. złamanie nogi lub ręki, połamanie żeber, uszkodzenie wzroku czy paraliż, ubezpieczyciel wypłaci Tobie lub Twojej rodzinie finansowe odszkodowanie w ramach ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jego wysokość obliczana jest procentowo według tabeli zawartej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie podróżne?

ikona

Pokrycie kosztów leczenia i transportu do szpitala.

Jeżeli nagle zachorujesz podczas wakacji lub przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia lub transportu do szpitala za granicą do wysokości sumy gwarantowanej określonej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

ikona

Pokrycie kosztów szkody, które Ty lub Twoi bliscy wyrządzicie osobom trzecim.

Podczas joggingu wpadłeś na innego biegacza, który doznał urazu? Twoje dziecko zniszczyło należący do innego wczasowicza cenny sprzęt? W ramach OC w życiu prywatnym ubezpieczyciel pokryje te szkody.

ikona

Wypłatę odszkodowania, jeśli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jeżeli podczas wakacji doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak np. złamanie ręki czy nogi, ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie w ramach ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

ikona

Wypłatę odszkodowania za skradziony czy zniszczony bagaż.

Jeżeli podczas podróży Twój bagaż zostanie zniszczony, uszkodzony lub skradziony, możesz uzyskać odszkodowanie ze strony ubezpieczyciela. Wystarczy, że przed wyjazdem na wakacje ubezpieczysz swoją walizkę, torbę czy kufer.

ikona

Assistance samochodowy na wypadek awarii auta czy kolizji na drodze.

Podróżujesz na wakacje autem? W takim razie bardzo przydatne dla Ciebie będzie wykupienie dodatku do ubezpieczenia turystycznego, jakim jest assistance samochodowe. W przypadku awarii pojazdu czy kolizji z innym użytkownikiem ruchu drogowego, ubezpieczyciel udzieli Ci pomocy.

ikona

Zwrot kosztów rezygnacji z podróży.

Jeżeli wykupiłeś wycieczkę w biurze podróży i musisz ją odwołać z przyczyn niezależnych od siebie, jak niespodziewana utrata pracy czy nagła choroba, ubezpieczyciel może zwrócić Ci nawet 100 proc. wpłaconych pieniędzy.

ikona

Dodatkową ochronę, gdy uprawiasz sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka.

Na wakacjach zamiast opalać się leniwie na plaży, wolisz nurkować, surfować, jeździć na quadach czy skakać na bungee? Jeśli doznasz urazu i wykupiłeś rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczenia turystycznego, ubezpieczyciel pokryje koszty Twojego leczenia.

ikona

Dodatkową ochronę, gdy cierpisz na choroby przewlekłe.

Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, jak nadciśnienie, cukrzyca, astma czy alergia i poinformujesz o tym ubezpieczyciela przed wyjazdem na wakacje, ten zapewni Ci ochronę podczas podróży. W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty Twojego leczenia czy wypłaci Ci odszkodowanie.

ikona

Dodatkową ochronę, gdy chcesz się dobrze bawić podczas all inclusive.

Jeśli podczas wakacji w opcji all inclusive zamierzasz się szampańsko bawić, klauzula alkoholowa pokryje koszty leczenia czy zapewni Ci wypłatę odszkodowania w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu, do którego dojdzie w stanie nietrzeźwości.

Współpracujemy z wiodącymi towarzystwami ubezpieczeniowymi

OSTATNIE WPISY

Poradnik turysty

Przeczytaj opinie na nasz temat ubezpieczenia turystycznego:

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania

Co jeszcze warto wiedzieć na temat dobrych ubezpieczeń na podróż?

Zapewnij sobie
bezpieczną podróż

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, musisz zabrać ze sobą ubezpieczenie turystyczne, które zapewni ochronę na czas wyjazdu.

Kup ubezpieczenie podróżne
od 2,3 zł dziennie

Polisa podróżna nie jest dużym wydatkiem w porównaniu do budżetu przeznaczanego na wyjazd zagraniczny.

Najlepsze ubezpieczenie podróżne
dostępne online

Zakup polisy zajmie Ci około 5 minut, a wszystkie formalności załatwisz przez internet.

Co zapewniają koszty ratownictwa w ubezpieczeniu turystycznym?

Koszty ratownictwa powinny być bardzo ważnym elementem ubezpieczenia turystycznego dla Ciebie, jeśli uprawiasz takie aktywności, jak żeglarstwo czy wspinaczka górska. Jeśli podczas nich na wakacjach doznasz urazu, który uniemożliwi Ci samodzielny powrót do hotelu czy schroniska, konieczne będzie wezwanie służb ratunkowych. Za granicą całkowicie pokrywa je turysta z własnych środków, lecz jeśli masz polisę to zrobi to za Ciebie ubezpieczyciel.

Na co można liczyć w ramach OC w życiu prywatnym? 

Podczas porannego biegania na wakacjach wpadłeś na spacerującą osobę lub w czasie gry w siatkówkę uszkodziłeś piłką sprzęt innego plażowicza? Czy może Twoje dziecko podczas zabawy rozbiło szybę? W takim przypadku przydatne będzie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Dzięki niemu ubezpieczyciel pokryje szkody, których z naszej winy doznała osoba trzecia, jak np. obrażenia ciała, uszkodzenie mienia, inwalidztwo czy śmierć.

Dlaczego warto ubezpieczyć bagaż?

Ubezpieczenie bagażu jest dodatkiem do polisy turystycznej, który zapewnia ochronę Twojej walizce, torbie, kufrowi czy plecakowi na wakacjach na wypadek m.in. uszkodzenia, zniszczenia, lub kradzieży. Jeśli utracisz bagaż w wyniku rabunku czy dojdzie do jego uszkodzenia bądź zniszczenia z powodu zdarzenia losowego, to ubezpieczyciel wypłaci Ci środki umożliwiające zakup niezbędnych rzeczy, które straciłeś. Takich, jak np. ubrania lub kosmetyki.

Czym jest ubezpieczenie od opóźnienia bagażu?

Lecisz na wymarzone, od dawna zaplanowane wakacje i nagle podczas odprawy na lotnisku dowiadujesz się, że Twój bagaż gdzieś zaginął? Jeśli do jego opóźnienia doszło z winy przewoźnika i przekracza ono czas (zwykle 3-5 godzin) określony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), to towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach ubezpieczenia turystycznego pokryje koszty zakupu artykułów pierwszej potrzeby. Takich, jak np. jedzenie.

Kto potrzebuje rozszerzenia dla aktywnych?

Podczas wakacji nie lubisz jedynie leniuchować na plaży, lecz także aktywnie spędzać czas nurkując, surfując czy skacząc na bungee? W takim wypadku standardowe ubezpieczenie turystyczne Ci nie wystarczy. Musisz za dodatkową opłatą rozszerzyć zakres ochrony o sporty ekstremalne lub sporty wysokiego ryzyka. Każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa, która dyscyplina zaliczana jest do jednej z tych dwóch grup.

Co zapewnia ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

Zakupiłeś zimą z dużym wyprzedzeniem wymarzoną wycieczkę do egzotycznego kraju, na którą wydałeś od dawna zaoszczędzone kilka tysięcy złotych? Już nie mogłeś się doczekać letnich, wymarzonych wakacji gdy okazało się, że w ostatniej chwili musisz odwołać wyjazd z powodu nagłego zdarzenia losowego. Jeśli posiadasz ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży, które jest jednym z dodatków do polisy turystycznej, możesz odzyskać wpłacone pieniądze od ubezpieczyciela.

Kto powinien ubezpieczyć się dodatkowo od chorób przewlekłych?

Chorujesz na nadciśnienie, alergię, astmę czy na cukrzycę? W takim razie przed wyjazdem na wakacje musisz poinformować o tym ubezpieczyciela. Wówczas za dodatkową opłatą rozszerzy on zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego o choroby przewlekłe. Jeśli tego nie zrobisz i podczas wypoczynku Twój stan zdrowia nagle się pogorszy, towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić pokrycia kosztów leczenia.

Czym jest klauzula alkoholowa?

Wybierasz się na wakacje all inclusive i zamierzasz miło bawić się przez cały dzień na plaży z ulubionym drinkiem w ręku? W takim przypadku powinieneś rozszerzyć zakres ubezpieczenia turystycznego o tzw. klauzulę alkoholową. Jeśli doznasz urazu znajdując się w stanie nietrzeźwości, to ubezpieczyciel i pokryje koszty Twojego leczenia czy wypłaci Ci odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu.

Dlaczego warto mieć assistance samochodwe?

Podróżujesz na wakacje samochodem, obawiasz się utraty dokumentów czy nieoczekiwanych problemów związanych z dotarciem na miejsce wymarzonego wypoczynku? W takim przypadku warto, abyś wykupił ubezpieczenie turystyczne z rozszerzonym pakietem assistance. W jego ramach ubezpieczyciele zapewniają pomoc na wypadek problemów technicznych z autem, a także m.in. w razie konieczności usługi prawnika czy tłumacza oraz wsparcie finansowe.

Najczęściej zadawane pytania.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z ubezpieczeniem turystycznym!

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

W niektórych przypadkach standardowe ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy. Za dodatkową opłatą zakres ochrony polisy podróżnej muszą rozszerzyć turyści, którzy uprawiają sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka, cierpią na choroby przewlekłe oraz kobiety w ciąży. Jeśli tego nie zrobią, zgodnie z OWU ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów ich leczenia czy wypłaty odszkodowania.