Ubezpieczenie turystyczne na Węgry

Dominika Ryszka
Udostępnij:
4.7

Jedno z najsmaczniejszych słodkich win na świecie, najpopularniejsze wśród Polaków jezioro i wspaniałe krajobrazy. Zobacz co warto zobaczyć w tym kraju, sprawdź na co uważać i oczywiście jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Węgry.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Węgry?

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki – tę rymowankę najpewniej zna każdy z nas! Kraj naszych „bratanków” to niezwykle wdzięczny kierunek podróży. Począwszy od najsmaczniejszych słodkich win na świecie, poprzez jezioro Balaton o niezwykłej barwie na ogromie atrakcji, przepysznej kuchni i pięknej stolicy kończąc – każdy znajdzie coś dla siebie!

Czy warto odwiedzić Węgry? Zdecydowanie warto! Nie tylko ze względu na historyczną przyjaźń łączącą nasze narody, ale i z wielu innych powodów. W poniższym artykule podpowiemy, co warto zobaczyć na Węgrzech, na co uważać oraz jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, bo jak wiadomo – bezpieczeństwo przede wszystkim.

Co warto zwiedzić na Węgrzech?

Na pierwszy ogień – rzecz jasna stolica. Budapeszt jest miastem słynącym z naprawdę wielu zabytków. Warto podkreślić, że praktycznie cała część historyczna stolicy Węgier jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, co mówi samo za siebie.

Wśród najznamienitszych zabytków można wymienić budynek Parlamentu – jeden z symboli nie tylko stolicy, ale i całych Węgier. Warto zobaczyć też Basztę Rybacką zbudowaną w stylu neoromańskich w latach 1895-1902. Nie można przegapić Bazyliki św. Stefana – ten największy kościół w Budapeszcie może pomieścić do 8500 tysiąca wiernych.

Na turystów czeka też Zamek Królewski przez wiele wieków będący siedzibą władców Węgier. W Operze Narodowej neoklasyczne, pięknie zdobione wnętrza naprawdę robią wrażenie. W Kościele Najświętszej Marii Panny znanym również jako Budzińska Świątynia Koronacyjna niegdyś odbywały się królewskie koronacje.

Niezapomnianym wspomnieniem z wizyty w stolicy Węgier będzie przechadzka Aleją Andrassyego. Aleja jest wpisana na listę UNESCO i niemal na całej swojej długości zachwyca urokliwymi, neorenesansowymi fasadami oraz placami. Piękne budynki, liczne sklepy czy restauracje z lokalną kuchnią – będąc w Budapeszcie, warto poświęcić trochę czasu na przyjemny spacer. Pod ulicą biegnie najstarsze metro w Europie, istniejące od 1896 roku.

Nie można nie wspomnieć o parku Városliget. Poza tym, że obfituje w zieleń, gęstą sieć alejek czy inne drobne atrakcje, może poszczycić się również największymi w Europie termami. Obiekt znany jako Termy Széchenyi oferuje liczne łaźnie i baseny zarówno kryte, jak i takie pod tzw. chmurką. Węgry słyną z gorących źródeł, dlatego odwiedzając stolicę, warto rozważyć skorzystanie z term dla zdrowia i relaksu. Nieopodal kompleksu rozciąga się ogród zoologiczny – dzieci (i nie tylko!) będą zachwycone.

I na koniec coś dla fanów popkultury – Budapeszt stanowi jedno z najważniejszych miejsc na filmowej  mapie świata. Powstawały tutaj światowe hity, przyciągające miliony widzów przed ekrany kin, między innymi Blade Runner 2049 czy Diuna w reżyserii doskonałego Denisa Villeneuve, Czarna Wdowa czy Biedne Istoty, film nagrodzony czterema Oscarami w 2024.

Co poza stolicą?

Budapeszt to piękne miasto, ale nie jedyne, które warto odwiedzić podczas podróży na Węgry, gdzie zatem warto zajrzeć? Przede wszystkim do najbardziej nasłonecznionego miasta na Węgrzech, czyli do Szegedy. To doskonały kierunek na weekendowy wypad, szczególnie latem, gdy dosłownie tętni życiem. Liczne festiwale, cała masa restauracji z przepysznym jedzeniem czy pubów, to doskonały przepis na udany urlop. Oczywiście Szeged oferuje również liczne zabytki i piękną architekturę.

Co jeszcze? Oczywiście Balaton, czyli największe w Europie Środkowej jezioro z najlepszymi – zdaniem wielu – kąpieliskami. Nic dziwnego, że wśród zagranicznych turystów jest to najpopularniejszy kierunek wypoczynkowo-urlopowy. Świetna zabawa, piękne widoki i masa atrakcji – gwarantowane.

Tereny rekreacyjne znajdują się także na Wyspie Małgorzaty w samym centrum Budapesztu, a konkretniej pomiędzy Budą a Pesztem. To cała masa ścieżek dla miłośników biegania, termy, baseny i rzecz jasna zabytki, w tym chociażby ruiny XIII – wiecznego klasztoru dominikanów. Latem można posłuchać muzyki na żywo, a także zasmakować w lokalnej kuchni dzięki sezonowym barom.

A skoro już o lokalnej kuchni mowa – będąc na Węgrzech trzeba spróbować miejscowego przysmaku – langosza, czyli drożdżowego placka z ziemniaków, mąki pszennej, cukru i soli.

Na uwagę zasługuje również Šoproň – miasto znajdujące się kilka kilometrów od jeziora Nezider, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych na Węgrzech. Ponadto warto odwiedzić Keszthely – miasto mogące pochwalić się neorokokowym Zamkiem Festetics oraz muzeum samochodów Cadillac. Na koniec czeka na nas Ostrzyhom – miasto cieszące się sporą popularnością wśród przyjezdnych, nie tylko ze względu na zabytkowe dzielnice i świetne uzdrowisko termalne.

ABC turysty, czyli na co uważać na Węgrzech

Węgry należą do najbezpieczniejszych krajów w Europie, co wcale nie oznacza, że nie należy zachować podstawowych środków ostrożności, aby po przyjeździe do kraju nie trzeba było przytaczać przysłowia „mądry Polak po szkodzie”. Co prawda, nie ma szczególnego zagrożenia przestępczością.

Jednak dość często dochodzi do kradzieży zwłaszcza w popularnych wśród turystów miejscach, w centrach handlowych czy w środkach komunikacji publicznej. To raj dla wszelkiej maści kieszonkowców i drobnych złodziejaszków. Dlatego warto odsunąć przyzwyczajenia na bok i na przykład nie wkładać telefonu do tylnej kieszeni w spodniach, bo wystarczy chwila nieuwagi i po telefonie nie będzie śladu.

Co zrobić, kiedy padniemy ofiarą kradzieży? Jak informuje Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych – przestępstwo należy zgłosić osobiście na najbliższym komisariacie policji, zwłaszcza gdy kradzież tyczy się dokumentów, ponieważ protokół policyjny stanowi podstawę do wydania nowych dokumentów.

Warto również zachować czujność odwiedzając węgierskie restauracje, pensjonaty czy kwatery prywatne. Często bowiem dochodzi do prób oszustwa polegających na zawyżaniu rachunków. Ponadto przy zakupie biletu w pociągu, należy się upominać o jego wydanie, ponieważ konduktorzy nierzadko naciągają nieświadomych turystów.

Węgry w pigułce – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie turystyczne
Zdaniem specjalistów rankomat.pl Minimalne polecane sumy ubezpieczenia:
  • dla ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) – 30 000 EURO,
  • dla ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) – 50 000 EURO.
Węgierska służba zdrowia
Odpowiednik NFZ Országos Egészségbiztositási Pénztár, OEP
Leczenie z EKUZ – opłaty Lekarz pierwszego kontaktu Bezpłatnie
Szpital Bezpłatnie (za wyjątkiem dodatkowych świadczeń, jak np. wyższy standard sali lub posiłku)
Transport medyczny do Polski Należy pokryć 100% kosztów (warto mieć na uwadze, że koszty powrotu do kraju są bardzo wysokie).
Samochodem na Węgrzech– informacje dla kierowców
Wyposażenie obowiązkowe w samochodzie
  •  kamizelki odblaskowe
  • linka holownicza
  • trójkąt ostrzegawczy
  • apteczka

Więcej o wyposażeniu obowiązkowym napisaliśmy w artykule ABC auta za granicą.

Dopuszczalne prędkości dla samochodów osobowych
  • na autostradach do 130 km/godz.
  • na drogach szybkiego ruchu do 110 km/godz.
  • na pozostałych drogach do 90 km/godz.
  • w terenie zabudowanym do 50 km/godz.
Dla aktywnych
Popularne sposoby aktywnego wypoczynku
  • Jazda konna
  • Żeglarstwo
  • Jazda na rowerze
  • Pływanie (na przykład w basenach termalnych)
  • Piesze wycieczki
Ważne numery telefonów
Policja – 107
Pogotowie ratunkowe – 104
Straż pożarna – 105
Nnumer alarmowy – 112Ambasada RP
Budapeszt, Varosligeti fasor 16, 1068
Tel dyżurny: +36 1 4138200
Tel: +36 20 4729502
Fax: +36 1 3511722
budapeszt.amb.sekretariat@msz.gov.pl
http://www.budapeszt.msz.gov.pl
Przydatne strony internetowe
Ostrzeżenia i informacje ogólne Strona MSZ https://polakzagranica.msz.gov.pl/
Służba zdrowia Strona NFZ www.ekuz.nfz.gov.pl
Dla kierowców Strona Stowarzyszenia Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego www.pbd.org.pl/polski-kierowca-za-granica-czyli-jak-bezpiecznie-podrzowac-po-europie/
Strona Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK) www.pbuk.pl/pl/postepowanie-w-razie-wypadku/zdarzenia-za-granica
Strona Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK) www/pbuk.pl/pl/postepowanie-w-razie-wypadku/wspolne-zgloszenie-szkody
Pogoda Aktualna prognoza pogody www.pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-wegry,cId,37094

Koszty leczenia na Węgrzech

Zacznijmy od tego, że na terenie Węgier oczywiście obowiązuje karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Należy zaznaczyć, że zapewnia jedynie podstawową opiekę medyczną na takich samych zasadach, jakie obowiązują obywateli danego kraju. Jeżeli Węgrzy muszą za coś zapłacić nawet korzystając z publicznej służby zdrowia, przyjezdni również muszą uiścić opłatę.

„Jeśli potrzebujesz pomocy medycznej, weź ze sobą EKUZ, dowód osobisty lub paszport i udaj się do najbliższej placówki publicznej służby zdrowia. Są to te, które mają umowę z Narodowym Fundusze Ubezpieczenia Zdrowotnego – Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő. Oznaczone są napisem „társadalombiztosítóval szerződött egészségügyi szolgáltató”

– informuje NFZ na swojej oficjalnej stronie.

A jak z kosztami leczenia? Za co musimy zapłacić pomimo posiadania karty EKUZ?

  • Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu – bezpłatna,
  • Pobyt w szpitalu – bezpłatny, aczkolwiek jeżeli zdecydujemy się na wyższy standard sali czy posiłków, wymagana będzie dopłata,
  • Leczenie stomatologiczne – bezpłatna pomoc stomatologiczna przysługuje jedynie osobom do 18 roku życia i powyżej 62 roku życia, oraz kobietom w ciąży (i 90 dni po porodzie),
  • Leki – wymagają dopłaty nawet do 75% ceny z wyłączeniem leczenia szpitalnego,
  • Transport medyczny na terenie Węgier – bezpłatny,
  • Transport medyczny do Polski – koszt w 100% pokrywany przez pacjenta i może mocno uderzyć po kieszeni, ponieważ może sięgnąć tysięcy złotych.

Na koniec warto zaznaczyć, że wszystkie koszty leczenia w placówkach prywatnych na Węgrzech należy pokryć we własnym zakresie. Jak wiadomo istnieją sytuacje, w których poszkodowany będzie musiał bezzwłocznie skorzystać z pomocy medycznej.  Czasem ta możliwość będzie tylko w placówce prywatnej lub prywatnego specjalisty. Dlatego rozważenie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego to naprawdę dobry pomysł, bo jak wiadomo – licho nie śpi.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Węgry?

Jak zostało wspomniane – karta EKUZ zapewnia nam częściową ochronę na Węgrzech. Chcąc czy nie, w wielu nagłych przypadkach to nie wystarczy. Pełną ochronę natomiast można mieć dzięki odpowiednio dobranej polisie turystycznej. Lepiej unikać nadprogramowych kosztów.

Zwłaszcza, że ubezpieczenie turystyczne na Węgry można mieć już od 4 zł za dzień ochrony. To niewielka kwota w porównaniu do kosztów, jakie możemy ponieść mając wyłącznie kartę EKUZ. Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Węgry? Co powinno zawierać? Spieszymy z odpowiedzią.

W razie zdrowotnych zawirowań – koszty leczenia

Odpowiednio wysokie koszty leczenia to absolutnie obowiązkowy i najważniejszy element każdej polisy. KL zapewnia porycie wszystkich opłat związanych z leczeniem w przypadku choroby czy uszczerbku na zdrowiu, czyli między innymi pobyt w szpitalu, wizyty lekarskie, operacje, zabiegi, zakup leków, środków medycznych czy inne usługi medyczne, a także organizację ewentualnego transportu medycznego do kraju.

Decydując się na wyjazd na Węgry, suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić minimum 30 000 euro.

Uwaga! Osoby, które mają zdiagnozowane stałe schorzenia, jak np. astma, cukrzyca czy nadciśnienie, powinny wykupić rozszerzenie „choroby przewlekłe”.

W razie komplikacji na obczyźnie

Nieszczęśliwe zdarzenia mogą nas dopaść wszędzie, o każdej porze dnia i nocy, także w podróży. Nie jesteśmy w stanie ustrzec się przed wszystkim, prawda? Ubezpieczenie turystyczne może zminimalizować skutki nieszczęśliwego zdarzenia dzięki NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków). Jeśli podczas urlopu na Węgrzech dojdzie do wypadku, w wyniku którego złamiemy przykładowo rękę, ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) z kolei zapewni zabezpieczenie w razie spowodowania wypadku na osobie trzeciej. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do uszczerbku na zdrowiu bądź zniszczenia mienia osoby trzeciej, ubezpieczyciel zwraca koszty ewentualnych szkód.

Zdrowie i finanse mamy już zabezpieczone, a co z naszymi rzeczami? Na Węgrzech, jak w większości popularnych kierunków turystycznych dochodzi do kradzieży, dlatego warto zadbać o ochronę bagażu i rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia tj. ubezpieczenie bagażu.  Takie wsparcie gwarantuje pomoc i wypłatę odszkodowania w razie kradzieży, zniszczenia czy zgubienia walizki, plecaka czy innych rzeczy osobistych.

Aktywny zawsze chroniony

Osoby, które planują podczas wyjazdów uprawianie aktywności fizycznych w jakiejkolwiek formie, powinny zadbać o dodatkową ochronę.

Wiele sportów uznawanych jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe za ekstremalne lub podwyższonego ryzyka (można to sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Wówczas standardowa polisa nie wystarczy. Wymagane jest dokupienie stosownego rozszerzenia, na przykład ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka.

Porównujemy ceny. Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Węgry?

I przechodzimy do sedna – ile właściwie kosztuje polisa turystyczna? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od wielu czynników, takich jak:

  • wybranego pakietu,
  • charakteru podróży,
  • długości wyjazdu,
  • dodatkowych aktywności i wybranych rozszerzeń.

Najtańsze ubezpieczenie podróżne na Węgry można znaleźć już za 4 zł za dzień ochrony. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Ubezpieczenie turystyczne najlepiej dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Nasz kalkulator ubezpieczeń turystycznych pozwala w dosłownie kilka chwil porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych.Nam pozostaje wybrać tę odpowiadającą naszym potrzebom, a później po zapłaceniu gotową polisę wraz z potrzebną dokumentacją znajdziesz na podanym wcześniej adresie e-mail. Brzmi świetnie, prawda? A to wszystko bez wychodzenia z domu, bez stania w korkach, nie tracąc czasu.

Ubezpieczenie turystyczne dla jednej osoby na 10-dniową podróż po Węgrzech połączoną z żeglowaniem:

  • Przykładowe towarzystwo ubezpieczeniowe: ERGO
  • Zakres ochrony: koszty leczenia 171 015 zł, NNW – 30 000 zł, koszty ratownictwa 21 377 zł, OC 213 769 zł, ubezpieczenie bagażu – 1 200 zł, sporty objęte polisą: 25
  • Cena: 126,00 zł łącznie za dni 10 ochrony.

Ubezpieczenie podróżne na Węgry dla pary planującej długi weekend (4 dni) w Budapeszcie:

  • Przykładowe towarzystwo ubezpieczeniowe: Proama
  • Zakres ochrony: koszty leczenia 300 00 zł, NNW – 30 000 zł, koszty ratownictwa 300 000 zł, OC 50 000 zł, ubezpieczenie bagażu – brak
  • Cena: 50,00 zł łącznie za dwie osoby za 4 dni ochrony.

Polisa turystyczna na wyjazd nad Balaton dla czteroosobowej rodziny (dwoje osób dorosłych, dwójka dzieci) na 14-dniowy pobyt:

  • Przykładowe towarzystwo ubezpieczeniowe: EUROPA Ubezpieczenia
  • Zakres ochrony: koszty leczenia 171 015 zł, NNW – 21 377 zł, koszty ratownictwa 21 377 zł, OC 213 769, ubezpieczenie bagażu – 2 138 zł
  • Cena: 202,00 zł łącznie za cztery osoby (dwie dorosłe i dwoje dzieci) za 14 dni ochrony.
Ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem o ubezpieczenie bagażu
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Uniqa
Koszty leczenia
250 000 zł
Ratownictwo
250 000 zł
Bagaż
2 000 zł
75,60 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł zachorowanie na COVID-19 zdarzenia po wpływem alkoholu
Europa
Koszty leczenia
170 567 zł
Ratownictwo
21 320 zł
Bagaż
2 132 zł
104,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 21 321 zł OC: 213 208 zł zachorowanie na COVID-19 zdarzenia po wpływem alkoholu
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
154,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł Rehabilitacja: 70 000 zł zachorowanie na COVID-19 zdarzenia po wpływem alkoholu
Generali
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
221,00 zł
2 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 300 000 zł zachorowanie na COVID-19 zdarzenia po wpływem alkoholu
Ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem o ubezpieczenie bagażu
Uniqa
75,60 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
250 000 zł
Ratownictwo
250 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł zachorowanie na COVID-19 zdarzenia po wpływem alkoholu
Europa
104,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
170 567 zł
Ratownictwo
21 320 zł
Bagaż
2 132 zł
Dodatkowo: NNW: 21 321 zł OC: 213 208 zł zachorowanie na COVID-19 zdarzenia po wpływem alkoholu
AXA
154,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł Rehabilitacja: 70 000 zł zachorowanie na COVID-19 zdarzenia po wpływem alkoholu
Generali
221,00 zł 2 os. / 10 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 300 000 zł zachorowanie na COVID-19 zdarzenia po wpływem alkoholu

Wyliczenia są szacunkowe – warto mieć to na uwadze. Zalecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, gdzie dobranie i zakup polisy turystycznej jest bajecznie prosty. Pełna dokumentacja ląduje na adresie e-mail, a zaoszczędzony czas możemy poświęcić na pakowanie walizek na wyjazd – Węgry czekają!

Najczęściej zadawane pytania

  1. Czy EKUZ działa na Węgrzech?

    Tak, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działa na Węgrzech. Zapewnia podstawową opiekę medyczną, dlatego warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, aby nie płacić za wszystko z własnej kieszeni.

  2. Co jest potrzebne na wyjazd na Węgry?

    Potrzebny jest ważny dowód osobisty lub paszport. Oprócz karty EKUZ warto zabrać ze sobą dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, gwarantujące ewentualne pokrycie kosztów leczenia.

  3. Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne?

    Ubezpieczenie najlepiej wykupić za pośrednictwem naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. To narzędzie w kilka chwil porównuje oferty wielu renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych, wystarczy wybrać jedną z nich, opłacić, a cała dokumentacja wraz z gotową polisą turystyczną ląduje na podanym wcześniej adresie e-mail.

  4. Co lepsze EKUZ czy ubezpieczenie?

    Odpowiedź jest prosta - ubezpieczenie turystyczne. Tylko dodatkowa polisa turystyczna zapewni nam pełną ochronę podczas wyjazdu.

Co warto wiedzieć?
  1. Do przekroczenia granicy Węgier wystarczy aktualny dowód osobisty lub paszport. Obowiązującą walutą na Węgrzech jest forint węgierski (HUF), walutę można wymienić w bankach oraz kantorach. W większości miejsc można płacić kartą,
  2. Węgry to nie tylko piękna stolica, na uwagę zasługują również inne miasta, takie jak przykładowo Szeged, Šoproň czy Keszthely. Nie zapominajmy, że Węgry słyną z licznych gorących źródeł i znanych na całą Europę term,
  3. Węgry to stosunkowo bezpieczny kraj, ale tak jak wszędzie – warto zachować czujność. Na przykład na terenie popularnych obiektów turystycznych czy w zatłoczonych środkach transportu często dochodzi do kradzieży, trzeba być ostrożnym, a także rozważyć zakup ubezpieczenia bagażu,
  4. Karta EKUZ, tak jak i w innych krajach Unii Europejskiej obowiązuje również na Węgrzech, jednak należy zaznaczyć, że nie zapewnia pełnej ochrony podczas wyjazdu,
  5. Planując wyjazd na Węgry należy pomyśleć o dodatkowej ochronie. Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać odpowiednio wysoką gwarantowaną sumę kosztów leczenia, ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie OC. Najwygodniej polisę turystyczną można zakupić za pośrednictwem naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych.
Autor

Dominika Ryszka

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania