Ubezpieczenie turystyczne do Irlandii – jak wybrać?

Redakcja
Udostępnij:
5

Celtycka tradycja, średniowieczne zamki, najbardziej znane na świecie piwo, malownicze krajobrazy z rozległymi pastwiskami, pagórkami, jeziorami i zielonymi łąkami oraz sympatyczni ludzie. Oto Irlandia w całej krasie. Postanowiliśmy sprawdzić, czym Zielona Wyspa kusi podróżników oraz jakie ubezpieczenie turystyczne do Irlandii wybrać.Z tego artykułu dowiesz się:Na co uważać, czyli zagrożenia w IrlandiiKoszty leczenia w Irlandii. Czego […]

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Irlandii?

Celtycka tradycja, średniowieczne zamki, najbardziej znane na świecie piwo, malownicze krajobrazy z rozległymi pastwiskami, pagórkami, jeziorami i zielonymi łąkami oraz sympatyczni ludzie. Oto Irlandia w całej krasie. Postanowiliśmy sprawdzić, czym Zielona Wyspa kusi podróżników oraz jakie ubezpieczenie turystyczne do Irlandii wybrać.

Irlandia to kierunek, który spodoba się miłośnikom zwiedzania, długich pieszych wycieczek i fotografom. Malownicze widoki można spotkać na każdym kroku – jak choćby w Killarney, miasteczku położonym między górami i jeziorami. Niejednego turystę zachwyci The Ladies View – ścieżka rowerowa wśród gór i szczyt ze wspaniałymi widokami na wrzosowiska. Koniecznie trzeba poświęcić kilka dni podróży na zwiedzanie Dublina – charakternego miasta tętniącego życiem, barwnego, pełnego zabytków i pubów. Podczas podróży do Irlandii trzeba zobaczyć najwyższe na świecie klify – Klify Moher. Na pewno nie pożałuje się wyprawy na Wzgórze Tary, gdzie znajduje się kompleks zabytków archeologicznych. Irlandia to kraj o bogatej historii i kulturze. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Na co uważać, czyli zagrożenia w Irlandii

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Irlandii? Sprawdzamy ceny

Irlandia, podobnie jak inne europejskie kraje, należy do bezpiecznych państw świat. Wiadomo – w większych miastach oraz w miejscowościach turystycznych należy zachować szczególna ostrożność i uważać na kieszonkowców. Lepiej unikać opuszczonych miejsc i podejrzanych dzielnic i nie zapuszczać się po zmroku w rejony oddalone od centrum. Warto uważać na specyficzne dania irlandzkiej kuchni – mogą być bardzo ostro przyprawione. Kierowcy powinni pamiętać o ruchu lewostronnym, wiele uliczek jest wąskich, zatem niebezpiecznych. Podczas trekkingów po okolicy i wycieczek górskich warto ochronić się przed kleszczami. Pogoda bywa zmienna i lepiej się na to przygotować, częstym utrudnieniem są ulewne deszcze, a w okresie jesiennym i wiosennym uporczywe mgły. Przed wyjazdem do Irlandii nie ma zalecanych szczepień obowiązkowych.

Koszty leczenia w Irlandii. Czego nie pokryje EKUZ?

Irlandia to kraj należący do Unii Europejskiej – na jej terenie mamy więc prawo do opieki zdrowotnej na takiej samej zasadzie jak jej obywatele. Podczas wizyty u lekarza należy okazać EKUZ i wówczas część świadczeń będzie nam przysługiwała za darmo. A za co będziemy musieli zapłacić? Leczenie stomatologiczne jest płatne w 100%, podobnie jak leki i środki opatrunkowe. Pacjent musi pokryć także koszty leczenia prywatnego w placówkach, które nie mają podpisanego kontraktu z HSE (irlandzki odpowiednik NFZ). Transport karetką do szpitala w nagłych i wymagających tego sytuacjach jest bezpłatny. Pacjent będzie zobowiązany jest także do opłacania transportu powrotnego do kraju.

Ubezpieczenie turystyczne do Irlandii – jak je wybrać?

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Irlandii od 2,5 zł!

Mimo że zagrożeń na Zielonej Wyspie wielu nie ma, a EKUZ pokrywa nam częściowo koszty leczenia, to i tak warto się ubezpieczyć. Problemy zdrowotne, kradzież, nieszczęśliwy wypadek – takie rzeczy się zdarzają i nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć. A polisa pozwolić złagodzić ich konsekwencje. Co w takim razie powinno obejmować dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne do Irlandii?

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Podstawą każdej polisy są koszty leczenia, które pokryją wszystkie opłaty związane z pomocą medyczną – oczywiście do ustalonej w umowie sumy gwarantowanej. Na terenie Europy suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić minimum 20 000 euro. Obowiązkowym elementem polisy jest również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które zapewnia odszkodowanie w razie śmierci czy uszczerbku na zdrowiu – w razie nieprzewidzianego wydarzenia, np. wypadku samochodowego otrzymamy określoną sumę, która zrekompensuje poniesione straty. Dodatkowo warto zainwestować w ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które pokryje nieumyślnie wyrządzone przez nas straty osobom trzecim. Dobrym pomysłem będzie także objęcie ochroną bagażu na wypadek jego utraty, zniszczenia lub kradzieży.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Irlandii››

Polisa na podróż dla aktywnych

Gdzie znajdę ubezpieczenie turystyczne do Irlandii? Sprawdzamy oferty

Osoby, które podczas podróż do Irlandii planują aktywności fizyczne powinny pomyśleć o rozszerzeniu ochrony. Ich ubezpieczenie powinno przede wszystkim pokrywać koszty ratownictwa – wszelkie opłaty z poszukiwaniem w górach, na morzu, z wykorzystaniem śmigłowca. Co więcej – jeśli sport, który chcą uprawiać poza granicami kraju znajduje się na liście ekstremalnych bądź aktywności podwyższonego ryzyka (takie listy znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia oraz w szczegółowych informacjach odnośnie każdego produktu, np. w naszym kalkulatorze), powinny dokupić rozszerzenie. Brak tego dodatku w razie nieszczęśliwego wypadku podczas uprawiania wymienionych w OWU sportów spowoduje odmowę pokrycia kosztów leczenia i wypłaty odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Sportowcy mogą także ubezpieczyć swój sprzęt sportowy.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Irlandii? Porównujemy oferty i sprawdzamy ceny

Cena polisy zależy od charakteru wyjazdu oraz indywidualnych potrzeb każdego turysty. Ważna jest także długość pobytu, ilość ubezpieczonych osób, wybranych dodatków czy konkretnej oferty jednego z kilku ubezpieczycieli. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Irlandii można znaleźć od 2,59 zł. Nie są to wielkie kwoty, a dają ochronę na czas wyjazdu. Zakres polisy każdy powinien dopasować sam. To nic trudnego – pomoże w tym nasz kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Wybraną polisę można zakupić online – wystarczy podać niezbędne do zawarcia umowy dane oraz opłacić składkę. Dokument ubezpieczenia otrzymamy na maila – drukujemy i zabieramy w podróż. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych wyliczeń cen polis na wyjazd do Irlandii:

  • Ubezpieczenie turystyczne do Irlandii dla jednej osób planującej tygodniowy wyjazd połączony z wycieczkami w góry:

Cena: 22,68 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 92 sporty objęte polisą

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na dziesięciodniową podróż po Irlandii:

Cena: 58 zł

Zakres: koszty leczenia, ubezpieczenie bagażu, NNW

  • Ubezpieczenie turystyczne do Irlandii dla trzech osób na weekend w Dublinie:

Cena: 38,83 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Irlandii - porównujemy oferty

Pamiętajmy, że to tylko szacunkowe obliczenia. Dlatego skorzystaj z naszego kalkulatora i znajdź sam swoją polisę na wyjazd do Irlandii. Ciesz się tanim ubezpieczeniem i podróżuj spokojnie po Zielonej Wyspie.

Co warto wiedzieć?
  • Irlandia, podobnie jak inne europejskie kraje, należy do bezpiecznych państw.
  • Mimo tego, że Irlandia jest bezpiecznym krajem, a EKUZ pokrywa nam częściowo koszty leczenia, to i tak warto się ubezpieczyć.
  • Cena polisy zależy od charakteru wyjazdu oraz indywidualnych potrzeb każdego turysty np. długość pobytu czy wybór dodatków do polisy.
  • Zakres polisy turystycznego do Irlandii warto dopasować do swoich wymagań/potrzeb.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania