Ubezpieczenia turystyczne Warta

Ubezpieczenia podróżne z renomą na polskim rynku.
Wybierz ochronę z pośród dwóch pakietów ubezpieczeniowych.

Porównaj ubezpieczenia ››
Rodzinne wakacje

warta_logo_podstawowy_cmykWarta to towarzystwo ubezpieczeniowe cieszące się renomą na polskim rynku. Od wielu lat grono klientów wybiera w Warcie ubezpieczenie komunikacyjne, polisy na życie czy ubezpieczenia mieszkania. Nie dziwi więc fakt, że także ubezpieczenia turystyczne Warta Travel także są dobrze znane i często wybierane przez Klientów. Tego typu polisa ma dość standardowy zakres, dwa pakiety – Travel Plus i Travel Sport, poza tym można zdecydować się na kilka opcji i dodatkowych rozszerzeń, co przeanalizujemy poniżej.

 

Warta Travel Plus

W ramach tego pakietu można liczyć na podstawowy zakres świadczeń, w skład którego wchodzą pokrycie kosztów leczenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz wsparcie Assistance Standard (w kraju) bądź Super (za granicą). Dodatkowo (za oddzielną składką) oferowane jest ubezpieczenie od odpowiedzialności w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu bądź sprzętu sportowego. Opcjonalnie można dokupić pokrycie kosztów kontynuacji leczenia w kraju skutków urazów odniesionych za granicą, zwrot kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystyczne i/lub anulowania biletu podróżnego czy noclegu oraz pokrycie kosztów odwołania lub opóźnienia lotu.

  • Pakiet Assistance Standard – w ramach tej usługi można liczyć podstawową pomoc w razie choroby bądź nieszczęśliwego wypadku. W praktyce oznacza to np. doraźną pomoc medyczną, transport czy wcześniejszy powrót ubezpieczonego. Assistance to także pokrycie kosztów ratownictwa, pomoc prawna, pomoc w odzyskaniu utraconego bagażu bądź dokumentów.
  • Pakiet Assistance Super– są to wszystkie usługi gwarantowane w ramach Assistance Standard plus dodatkowe opcje. Wśród nich możemy wymienić zorganizowanie i pokrycie kosztów opieki nad dziećmi, wynajęcia kierowcy zastępczego, odwiedzin osoby bliskiej w razie hospitalizacji, powrotu osób bliskich ubezpieczonego, kontynuacji podróży oraz pomoc tłumacza.

 

Pakiet SKI Plus

Jest to ubezpieczenie przeznaczone dla narciarzy. Dzięki tej ochronie można liczyć na
pokrycie kosztów niewykorzystanego z przyczyn niezależnych karnetu oraz pokrycie kosztów wypożyczenia zniszczonego bądź skradzionego sprzętu narciarskiego. Warta gwarantuje też wypłatę 40 zł za każdy dzień, w którym ze względu na złą warunki atmosferyczne nie było możliwości korzystania ze stoku i jazdy na nartach (np. nie padał śnieg lub z kolei padał zbyt intensywnie i groziło zejście lawiny). W ramach pakietu SKI Plus oferowana jest również ochrona dla sprzętu narciarskiego (w tym całego ekwipunku z kaskiem, kijkami i goglami) na wypadek zniszczenia bądź kradzieży. Do tego ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

 

Opcje dodatkowe:

  • Rozszerzenie o następstwa chorób przewlekłych – pokrywa koszty leczenia wynikające z zaostrzenia się przebiegu choroby, przeznaczone dla osób leczących się stale bądź okresowo na różne schorzenia.
  • Ubezpieczenie kosztów kontynuacji leczenia w Polsce – Warta pokrywa do 2000 zł za prywatne leczenie wykonywane w kraju, pod warunkiem, że nie możliwości ich przeprowadzenia bądź zrefundowania w ramach publicznej służby zdrowia.
  • Rozszerzenie o wykonywanie pracy za granicą – przeznaczone dla osób planujących za granicą wykonywanie działalności zarobkowej, wolontaryjnej, w ramach stażu lub praktyk.
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego – na wypadek jego zgubienia, zniszczenia, uszkodzenia bądź kradzieży.

 

Dane kontaktowe

TUiR „WARTA” S.A.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa
Infolinia na terenie Polski: 801 308 308
Infolinia z zagranicy: +48 502 308 308
SMS o treści SZKODA na numer 661 001 581

Warta Travel
5 (100%) 1 głosów

Porównaj ubezpieczenia ››