Ser, czekolada i zegarki. Wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii

Porównaj ubezpieczenia ››
Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii?
Porównaj ubezpieczenia ››

Szwajcaria, zwana przez złośliwych młodszym bratem Niemiec, to niedoceniany przez Polaków kierunek. Kojarzy nam się głównie z alpejskim ośrodkami dla VIP-ów, słynnymi zegarkami, serem i dobrą czekoladą. Tymczasem ten niewielki kraj ma naprawdę wiele do zaoferowanie, również i latem. Można zwiedzać malownicze miasteczkach, wspinać się po górach i podziwiać zachwycające zabytki. Sprawdziliśmy, gdzie warto pojechać i jakie ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii wybrać.

Punktem obowiązkowym naszej podróży musi być Zurych – miasto bankierów i największy w Europie ośrodek bankowy. Piękną zabudowę miasta można podziwiać podczas spaceru główną ulicę Bahnhofstasse w kierunku malowniczego jeziora Zurichsee. Kolejny przystanek to Genewa, miasto słynące ze sklepów jubilerskich i znanych na całym świecie zegarków. Oprócz zapoznania się z wystawami tychże punktów koniecznie trzeba wybrać się na spacer nad Jezioro Genewskie, a także zobaczyć słynną fontannę Jet d’Eau, która wyrzuca wodę na wysokość nawet 140 m. Z pewnością trzeba wybrać się na wycieczkę w Alpy. Podróżnicy polecają zwiedzanie Interlaken – odpowiednik naszego Zakopanego, malownicze miasteczka położone między dwoma jeziorami Thuner i Briezer. Miłośnicy widoków nie pożałują wyprawy na Przełęcz Jungfraujoch (na wysokość 3454 m. n.p.m. można wyjechać kolejką górską na 10-kilometrowej trasie wykutej w litej skale – skoki adrenaliny gwarantowane!). Na szczycie Przełęczy znajduje się Pałac Lodowy – zachwycający labirynt z różnymi rzeźbami wykutymi w lodzie. Na koniec można wybrać się do Gruyeres, gdzie znajduje się fabryka sera z muzeum.

Na co uważać, czyli zagrożenia w Szwajcarii

Gdzie znajdę ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii?

Szwajcaria należy do najbezpieczniejszych krajów świata. Mimo to w większych miastach warto zachować ostrożność – kieszonkowcy mogą być wszędzie, zwłaszcza na zatłoczonych dworcach, lotniskach czy w centrach handlowych. Podczas wypraw w góry figla może spłatać nam zmienna pogoda – lepiej odpowiednio się przygotować. Podróżujący samochodem powinni pamiętać o ograniczeniu prędkości – w Szwajcarii co rusz znajdują się fotoradary. Otrzymanie mandatu wcale nie jest trudne – i w razie „w” lepiej go od razu opłacić na poczcie – nawet drobne opóźnienie może skutkować wzrostem wysokości (nawet kilkunastokrotnie!) oraz dożywotnim zakazem wjazdu do Szwajcarii.

Koszty leczenia w Szwajcarii

Szwajcaria, mimo że nie jest członkiem Unii Europejskiej, to należy do EFTY, czyli Stowarzyszenia Wolnego Handlu, a więc na jej terenie obowiązuje nas EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pamiętajmy jednak, że zapewnia ona tylko częściową refundację usług medycznych. Za co w Szwajcarii zapłacimy z własnej kieszeni? Za poradę lekarza pierwszego kontaktu, lekarza specjalisty, lekarza dentysty i leczenie stacjonarne w szpitalu należy uiścić opłatę ryczałtową w wysokości 33 CHF (około 133 zł) dla osób niepełnoletnich lub 92 CHF (około 370 zł) dla osób powyżej 18 roku życia. Dodatkowo, pacjent ponosi koszty hospitalizacji w wysokości 15 CHF (około 60 zł) dziennie, z tej opłaty zwolnione są dzieci i osoby do 25 roku życia uczące się lub studiujące. Za transport sanitarny na terenie Szwajcarii należy opłacić 350 % kosztów. 100% płatne jest leczenie prywatne oraz transport powrotny do kraju. Służba zdrowia w Szwajcarii stoi na naprawdę wysokim poziomie, niemniej jednak koszty leczenia są równie wysokie.

Nie trać fortuny w szwajcarskim szpitalu. Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii?

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii od 2,52 zł dziennie!

Jak widać – problemy zdrowotne w Szwajcarii mogą nas mocno uderzyć po kieszeni. Lepiej się przed tym uchronić. Wsparcie finansowe oraz informacyjne może nam zapewnić nam ubezpieczenie turystyczne. Pookrywa ono wszelkie poniesione za granicą koszty leczenia – zarówno te w placówce publicznych, jak i prawych do sumy gwarantowanej. Na czas podróży do Szwajcarii lepiej wybrać polisę z kosztami leczenia na minimum 30 000 – 40 000 euro. W ramach Assistance oferowanego do kosztów leczenia otrzymamy niezbędne informacje, np. o najbliższym szpitalu, czy sposobie postępowanie w razie nieszczęśliwego zdarzenia.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii››

NNW, OC i bagaż – ubezpiecz swój „portfel”

W podróży różne rzeczy się zdarzają. Dlatego warto się na wszelki wypadek przed nimi ubezpieczyć. NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje otrzymanie odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu. Będzie to dla nas rekompensata za nieudany wyjazd, doznany podczas wypadku ból i jego skutki. Przyda się też OC w życiu prywatnym – ono z kolei będzie odszkodowaniem, jeśli to my nieumyślnie poszkodujemy osobę trzecią, przyczynimy się do jej kłopotów zdrowotnych lub zniszczenia mienia. Za granicą często zdarzają się przypadki pozywania do sądu – lepiej mieć ubezpieczenie niż samodzielnie naprawiać popełnione szkody. Dobrym pomysłem będzie także objęcie finansową ochroną bagażu – na wypadek kradzieży, zniszczenia bądź zgubienia naszych rzeczy osobistych.

Polisa dla aktywnych

Wybierz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii

Jeśli podróż do Szwajcarii wiążesz z uprawianiem sportów ekstremalnych lub podwyższonego ryzyka albo przynajmniej z wysokogórskim wyprawami (powyżej 3000 m n.p.m.) w Alpy, to koniecznie musisz pomyśleć o dodatkowym rozszerzeniu ochrony. Informację o tym, czy dany sport znajduje się na liście ekstremalnych bądź bardziej ryzykownych można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia każdego ubezpieczyciela. Sportowcy mogą pomyśleć także o ubezpieczeniu swojego wyposażenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii? Sprawdzamy i porównujemy

Cena polisy zależy od wielu elementów: od tego, dokąd jedziemy, na ile, w jakim celu…. Na koszt ubezpieczenia wpływa także charakter podróży, wybrane elementy, rodzaj pakietu, dodatkowe rozszerzenia…. Dlatego najlepiej samodzielnie wyliczyć cenę ubezpieczenia oraz wybrać zakres ochrony. Można to zrobić za pomocą naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Podajesz podstawowe informacje na temat Twojej podróży i od razu widzisz kilkanaście różnych polis. Możesz zdecydować się na najkorzystniejsze dla siebie – zarówno pod kątem ceny, zakresu i dodatkowych elementów. Masz do wyboru oferty różnych ubezpieczycieli, zróżnicowane cenowo. Najtańszą polisę można znaleźć od 2,61 zł. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych wyliczeń ubezpieczenia turystycznego do Szwajcarii:

  • Ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii dla jednej osoby na 10 dni:

Cena: 26,08 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na 7-dniową podróż po Szwajcarii:

Cena: 72,80 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, ubezpieczenie bagażu.

  • Ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii dla jednej osoby na tygodniową podróż połączoną z aktywnościami ekstremalnymi:

Cena: 178,08 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, OC, OC sportowe, NNW , ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego, 209 sportów objętych polisą.

Jedziemy w Alpy i wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii

To tylko szacunkowe obliczenia. Wybraną ofertę można zakupić online. Dokument polisy otrzymamy na maila – wystarczy go wydrukować i zabrać ze sobą w podróż. W razie problemów za granicą wsparcia udziela całodobowe centrum alarmowego, do którego numer znajduje się na dokumencie ubezpieczenia. Podróżuj po Szwajcarii z polisą w kieszeni – spokojnie i bez obaw!

Ser, czekolada i zegarki. Wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii
5 (100%) 1 głosów

Redakcja

Ubezpieczenie podróży od 2,27 zł dziennie
- porównaj 43 oferty ubezpieczeń turystycznych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o