Ludzie z mapą

Auto

Wybierasz się na wakacje samochodem? Zobacz, jak się przygotować! W naszych artykułach znajdziesz porady dla kierowców planujących podróżowanie po Polsce, Europie i świecie. Z naszych poradników dowiesz się: jakie wyposażenie samochodu obowiązuje za granicą, jak wybrać ubezpieczenie Assistance, czy AC zadziała za granicą, co robić w razie kolizji, stłuczki czy wypadku.

Wyjazd samochodem na Węgry. Czym pamiętać, na co zwrócić uwagę i co ze sobą warto zabrać?

Polskę i Węgry dzieli około 450 kilometrów. To ponad 5 godzin jazdy, licząc od przekroczenia granicy. Nad Balaton czy do Budapesztu można więc dotrzeć własnym samochodem, jadąc przez Czechy i Słowację. Podpowiadamy, jak zaplanować trasę autem na Węgry, co ze sobą zabrać i na co uważać w podróży.


Magdalena Kajzer

Kolizja, stłuczka, wypadek za granicą – co zrobić?

60% Polaków na wakacje podróżuje samochodem. Wypadki i kolizje za granicą nie są więc niczym nowym. Podpowiadamy, jak się zachować w takiej sytuacji.


Redakcja

Car Assistance w Ergo Ubezpieczenia Podróży [ANALIZA]

Przed wyjazdem samochodem za granicę warto pomyśleć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia Assistance (ASS). Jeżeli nie posiadasz takiej polisy obejmującej Europę dokupionego do OC lub AC, rozważ zakup krótkoterminowego ubezpieczenia assistance na auto, będącego dodatkiem do ubezpieczenia turystycznego.


Magdalena Kajzer

Czy ubezpieczenie AC działa za granicą?

Najczęściej Autocasco (AC) obejmuje swoim działaniem Polskę oraz całą Europę. Zdarzają się jednak polisy AC ograniczone tylko do obszaru Polski. Dlatego przed każdym wyjazdem za granicę koniecznie trzeba sprawdzić zakres ubezpieczenia w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.


Redakcja

Samochodem do Chorwacji – o czym należy pamiętać?

Chorwację z Polską dzieli ok. 1000 km, a autostrady w państwach tranzytowych są komfortowe i bezpieczne. Nic dziwnego, że większość Polaków wybiera dojazd do Chorwacji własnym autem zamiast dużo droższej podróży samolotem.


Redakcja