Ubezpieczenie turystyczne w firmie Signal Iduna

Signal Iduna to niemiecka jakość ubezpieczeń dla polskich turystów. Poznaj szeroki wachlarz usług dodatkowych i wybierz najlepszą ochronę na Twój wyjazd.

Porównaj ubezpieczenia
Signal Iduna:

pokrycie kosztów leczenia do 200 000 euro

szeroki wybór wariantów ubezpieczenia

Signal Iduna:

ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu

możliwość zgłoszenia szkody online

Grupa SIGNAL IDUNA to niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe, które od kilku lat doskonale radzi sobie również na rynku polskim. W swojej ofercie ma nie tylko produkty ubezpieczeniowe, ale i finansowe.

W naszym systemie można zakupić ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna dostępne w kilku wariantach: NNW na terenie Polski, Bezpieczne Podróże, Pakiet Narciarski oraz Ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej.

NNW na terenie Polski

Jest to bardzo podstawowe ubezpieczenie turystyczne chroniące tylko w razie następstw nieszczęśliwych wypadków i śmierci w  czasie wyjazdów krajowych. Dostępne jest w dwóch wariantach – NWI (świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu,) lub NWI i NWS (świadczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu i na wypadek śmierci). Oba te pakiety oferowane są w kilku opcjach różniących się ceną i sumą gwarantowaną:

 • STANDARD PLUS – obejmuje terytorium Polski
 • SUPER – obejmuje terytorium Polski oraz pas przygraniczny (30 km w głąb lądu)
 • SUPER PLUS – obejmuje terytorium Polski oraz pas przygraniczny (30 km w głąb lądu), oprócz NNW i assistance zapewnia również pokrycie kosztów udzielenia pierwszej pomocy medycznej oraz kosztów ratownictwa.

Wariant SUPER PLUS można dodatkowo rozszerzyć o wyczynowe uprawianie sportów oraz o sporty ekstremalne. Pozostałe warianty można rozbudować za dodatkową opłatą o koszty rehabilitacji, ochronę bagażu i sprzętu sportowego oraz o OC w życiu prywatnym,.

Bezpieczne Podróże

Ten wariant ubezpieczenia turystycznego Signal Iduna powstał z myślą o indywidualnych turystach wyjeżdżających w celach wypoczynkowych za granicę – zarówno do krajów Europy, jak i całego świata.

W skład każdej podstawowej wersji polisy wchodzą koszty leczenia oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Można je rozszerzyć opcjonalnie o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Oferowanych jest kilka wariantów z różnym zakresem ochrony i różnymi sumami gwarantowanymi.

 • I – koszty leczenia na 40 000 euro, koszty ratownictwa na 6 000 euro, NNW na 30 000 zł, ubezpieczenie bagażu na 1 000 zł, 83 sporty objęte ochroną, opóźnienie lotu, ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu,
 • II – koszty leczenia na 60 000 euro, koszty ratownictwa na 6 000 euro, NNW na 45 000 zł, OC na 30 000 euro, ubezpieczenie bagażu na 2 000 zł, 83 sporty objęte ochroną, OC sportowe na 15 000 euro, opóźnienie lotu, ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu,
 • III – koszty leczenia na 100 000 euro, koszty ratownictwa na 6 000 euro, NNW na 60 000 zł, OC na 100 000 euro, ubezpieczenie bagażu na 3 000 zł, 83 sporty objęte ochroną, OC sportowe na 50 000 euro, opóźnienie lotu, ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu,
 • IV – koszty leczenia na 200 000 euro, koszty ratownictwa na 6 000 euro, NNW na 60 000 zł, OC na 100 000 euro, ubezpieczenie bagażu na 5 000 zł, 83 sporty objęte ochroną, OC sportowe na 50 000 euro, opóźnienie lotu, ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu.

Pakiet Narciarski

To rozszerzona wersja wariantu Bezpieczne Podróże przeznaczona dla osób wyjeżdżających za granicę uprawiania sportów zimowych. Ochroną objęte jest amatorskie uprawiane na oznakowanych trasach do tego przeznaczonych narciarstwa, snowboardu, biathlonu, bobsleju, saneczkarstwa, kite snowboardingu oraz kite skiingu.

Warianty są praktycznie te same, co w wersji ubezpieczenia Bezpieczne Podróżne. Jedynie ochrona nie obejmuje zdarzeń pod wpływem alkoholu, za to ubezpieczyć można sprzęt sportowy.

Ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje

Jest to ubezpieczenie, które gwarantuje pokrycie kosztów rezygnacji z wyjazdu, biletu lub noclegu. Biura podróży, linie lotnicze i hotele za odwołanie rezerwacji naliczają spore opłaty, a taka polisa przed nimi chroni.

Signal Iduna oferuje dwa jej warianty – Standard oraz Super. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wyszczególnione zostały powody, dla których można zrezygnować z imprezy turystycznej, inne są dla wariantu Standard, a inne dla wariantu Super. W ramach polisy można ubezpieczyć się od:

 • rezygnacji z imprezy turystycznej (maksymalnie do 17 000 zł od osoby),
 • przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej (maksymalnie do 17 000 zł od osoby),
 • anulacji biletu lotniczego, autokarowego, promowego (maksymalnie do 10 000 zł od osoby), anulacji rezerwacji noclegów (maksymalnie do 3000 zł od osoby).

Dodatkowe opcje:

 • wykonywanie pracy fizycznej za granicą,
 • następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych,
 • uprawianie sportów zimowych,
 • uprawianie sportów wysokiego ryzyka,
 • wyczynowe uprawianie sportu,
 • uprawianie sportów ekstremalnych.

Porównaj 124 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!

Dane kontaktowe

SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Przyokopowa 31
01-208 Warszawa

Infolinia na terenie Polski
801 120 120

Infolinia z zagranicy:
+48 22 50 56 506

ZALETY

cztery warianty ochrony do wyboru

szeroki wachlarz dodatkowych rozszerzeń

pokrycie kosztów leczenia nawet do 200 000 euro

dodatkowe OC sportowe

ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu

WADY

3-dniowa karencja

brak ochrony w razie epidemii