Gdzie wyrobić EKUZ w Rzeszowie?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Rzeszowie wyrobisz w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ Rzeszów:

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ Rzeszów
35-032 Rzeszów, ul. Zamkowa 8
tel.: (017) 860 41 00
faks: (017) 860 42 28
www nfz-rzeszow.pl

90% Polaków wie, że EKUZ nie wystarcza. Wybierz najlepsze ubezpieczenie turystyczne gwarantujące pełną ochronę!

Czeka Cię podróż za granicę? Na pewno się do niej dobrze przygotowałeś. Pamiętaj, żeby zadbać też o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. W tym celu zabierz ze sobą EKUZ oraz ubezpieczenie turystyczne, które znajdziesz w naszym kalkulatorze.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

EKUZ daje takie samo prawo do bezpłatnej opieki medycznej, jakie mają obywatele państwa na terenie którego się przebywa – oznacza to, że jeśli np. w Niemczech darmowy jest pobyt w szpitalu, ale leczenie stomatologiczne już nie, to Polak, który trafi do państwowego szpitala kosztów za pobyt nie poniesie, ale jeśli skorzysta z pomocy dentysty, to już koszt leczenia pokryje z własnej kieszeni. EKUZ nie działa w prywatnych gabinetach, klinikach i placówkach medycznych i nie pokrywa kosztów transportu powrotnego do kraju. Karta to tylko część ochrony, jaką możemy zapewnić sobie za granicą. Trzeba uzupełnić ją o prywatne ubezpieczenie na czas podróży, które refunduje koszty leczenia niepokrywane przez EKUZ, jak również gwarantuje inne świadczenia – np. pomoc w razie wypadku, kradzieży czy innych zdarzeń losowych w formie wsparcia informacyjnego czy finansowego. Można je mieć już za 2,5 zł dziennie!

EKUZ czy polisa turystyczna? Porównujemy

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Koszty leczenia w Niemczech i powrót do kraju karetką w asyście lekarza: ok. 10 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Niemiec: 20 zł

Najważniejszych informacji o EKUZ dowiesz się z artykułu Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Rzeszowie:

4.8