Gdzie wyrobić EKUZ w Kielcach?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Kielcach wyrobisz w Świętokrzyskim Oddziale Wojewódzkim NFZ:

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ Kielce
25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 9
tel.: (41) 343-03-24, 343-06-14
faks: (41) 343-04-90, 362-90-72
www nfz-kielce.pl

EKUZ to tylko 50% ochrony. Bez ubezpieczenia turystycznego Twoje wakacje nie będą w pełni bezpieczne. Znajdź najlepszą polisę w naszym kalkulatorze!

Przed podróżą trzeba zadbać o wszystkie wymagane formalności. Na czas wyjazdu potrzebny będzie Ci EKUZ oraz dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Taką polisę na podróż znajdziesz w naszym kalkulatorze – i to już od 2,5 zł dziennie!

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Warto pamiętać, że EKUZ nie pokrywa wszystkich usług medycznych – a jednie te najbardziej podstawowe. Bardzo często leczenie za granicą wiąże się z koniecznością zakupu leków, a te zwykle do najtańszych nie należą. Wiele osób zastanawia się, czy zakup środków medycznych jest refundowany w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. To zależy, czy dane leki są uwzględnione na liście miejscowego funduszu zdrowia. Niektóre przysługują za darmo, inne są refundowane w części – i o ten zwrot – zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju, w którym się przebywa – można się ubiegać po powrocie do Polski w placówki Narodowego Funduszu Zdrowia. Osoby przewlekle chore, które nie mogą zabrać z kraju zapasu leków powinny przed wyjazdem zapoznać się z listą refundowanych farmaceutyków. Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, zakupione prywatnie w 100% pokrywa zakup leków, środków opatrunkowych oraz ortopedycznych niezbędnych do rekonwalescencji, nawet tych nierefundowanych. Warto taką polisę mieć – wówczas można ubiegać się o zwrot kosztów na wszystkie medykamenty zakupione w celu leczenia za granicą. Trzeba pamiętać o zabieraniu rachunków i faktur z aptek oraz – o ile to możliwe – kopii recept wypisanych prze lekarza.

EKUZ i ubezpieczenie turystyczne – czym się różnią?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Koszty ratownictwa, leczenia i transportu powrotnego do kraju karetką sanitarną ze Słowacji: ok. 30 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni na Słowację: 20 zł

Wszelkie informacje o EKUZ znajdziesz w artykule Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Kielcach:

4.1