Gdzie wyrobić EKUZ w Warszawie?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Warszawie wyrobisz w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim NFZ Warszawa:

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ Warszawa

ul. Chałubińskiego 8

00-613 Warszawa

tel.: (022) 582-84-40, (022) 582-84-42

www nfz-warszawa.pl

 

EKUZ nie daje 100% ochrony. Aby zapewnić sobie bezpieczny wyjazd, znajdź najlepsze ubezpieczenie turystyczne w naszym kalkulatorze!

Planujesz wyrobić EKUZ? Pamiętaj, by zadbać o dodatkowe ubezpieczenie turystyczne na czas wyjazdu. Możesz znaleźć je w naszym kalkulatorze.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego można skorzystać z bezpłatnej opieki medycznej na takich samych zasadach, jak obywatele danego państwa w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach członkowskich EFTA. Nie można jednak zapomnieć, że EKUZ nigdy nie gwarantuje 100% ochrony przed kosztami leczenia. Wiele usług medycznych nie podlega refundacji i trzeba za nie zapłacić samodzielnie. Chyba że przed wyjazdem za granicę wykupi się ubezpieczenie turystyczne pokrywające takie sumy. Standardowa polisa obejmuje też ubezpieczenie NNW i Assistance (wsparcie ubezpieczyciela w razie jakichkolwiek kłopotów za granicą), można też ochroną objąć swój bagaż, podróż samochodem, samolotem, a także uprawianie sportów. Koszt takiego ubezpieczenia jest niewielki. Warto więc pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny na czas wyjazdu z kraju.

EKUZ a UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE – na co można liczyć?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Koszty ratownictwa w Austrii + pobyt w szpitalu ze względu na złamaną nogę: łącznie 20 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Austrii: 20 zł

Najważniejsze informacje o EKUZ sprawdzisz w artykule Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne, porównując ceny w naszym kalkulatorze.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Warszawie!

4.1