Gdzie wyrobić EKUZ w Białymstoku?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Białymstoku wyrobisz w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ:

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ Białystok

15-042 Białystok, ul. Pałacowa 3

tel.: (85) 745-95-00 faks: (85) 745-95-39

nfz-bialystok.pl

EKUZ to nie wszystko! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wybierz najlepsze ubezpieczenie turystyczne.

Zanim wyjedziesz za granicę, pamiętaj, żeby się odpowiednio przygotować. Zabierz ze sobą EKUZ i dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, które znajdziesz w naszym kalkulatorze już od 2,5 zł dziennie!

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

EKUZ to dokument, który zaświadcza że jesteśmy ubezpieczeni w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i tym samym mamy prawo do skorzystania z dostępu do opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz EFTY biorących udział w tym systemie. Karta ta refunduje koszty najbardziej podstawowych usług medycznych ratujących zdrowie i życie na tych samych zasadach, jakie obowiązują obywateli państwa, w którym się przebywa. EKUZ honorowany jest tylko w publicznych placówkach służby zdrowia. Za nierefundowane usługi oraz za leczenie w prywatnych gabinetach i klinikach trzeba zapłacić samemu, chyba że posiada się ubezpieczenie turystyczne, które takie koszty pokrywa. Można je zakupić w naszym kalkulatorze – zapewnisz sobie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale i szereg dodatkowych usług, np.ubezpieczenie w razie następstw nieszczęśliwych wypadków, kradzieży bagażu czy opóźnienia lotu i wielu, wielu innych.

Ubezpieczenie turystyczne a EKUZ – jakie różnice?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Leczenie szpitalne w Belgii i powrót do kraju w asyście medycznej: ok. 10 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Belgii: 20 zł

Najważniejszych informacji o EKUZ dowiesz się z artykułu Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Białymstoku:

4.1