Gdzie wyrobić EKUZ w Katowicach?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Katowicach wyrobisz w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ:

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ Katowice
40-844 Katowice, ul. Kossutha 13
tel.: (32) 735-17-00
www nfz-katowice.pl

Czy wiesz, że EKUZ to nie wszystko? Zakup najlepsze ubezpieczenie turystyczne, by zapewnić sobie bezpieczne wakacje!

Dużo podróżujesz? A może właśnie pierwszy raz wyjeżdżasz za granicę? Nie ma to znaczenia – w obu przypadkach musisz posiadać i EKUZ, i dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne. Takie znajdziesz w naszym kalkulatorze.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Wyrabiając Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego trzeba mieć na uwadze, że dostępne są dwa jej rodzaje. Osoby, które wyjeżdżają za granicę w celu turystycznym muszą złożyć stosowny wniosek i ich karta jest ważna przez rok. Zaś osoby, których wyjazd wiąże się z pracą, nauką, studiami, poszukiwaniem pracy bądź delegacją konsularną lub dyplomatyczną w innym kraju muszą złożyć nieco inny wniosek (trzeba w nim określić w nim cel swojego wyjazdu) i ich EKUZ jest ważny dłużej. Trzeba jednak pamiętać, że kata choć jest zabezpieczeniem to nie daje 100% ochrony przed kosztami leczenia za granicą. Nierefundowane usługi medyczne, transport powrotny do kraju czy leczenie w placówkach prywatnych będzie pokrywane z prywatnej kieszeni wyjeżdżającego. Nie musisz się ograniczać do EKUZ. Możesz zakupić dodatkowe prywatne ubezpieczenie, które pokryje te nierefundowane koszty. Cena polisy jest niewielka, zwłaszcza w porównaniu do kosztów leczenia. Dodatkowo ubezpieczenie zapewnia inne świadczenia, np. ochronę bagażu na wypadek kradzieży czy zgubienia, świadczenia w razie trwałych uszczerbków na zdrowiu spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem czym wsparcie informacyjne bądź finansowe w razie problemów podczas przebywania poza krajem.

Ubezpieczenie turystyczne vs. EKUZ – o czym pamiętać?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Leczenie szpitalne na Malcie i transport powrotny do kraju karetką sanitarną: ok. 20 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni na Maltę: 20 zł

Dodatkowych informacji o EKUZ dostarczy Ci artykuł Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Katowicach:

4.3