EKUZ Lublin NIE POKRYJE 100% KOSZTÓW LECZENIA

– Pamiętaj, że EKUZ nie zapewni 100% ochrony!
– Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym
– Składka już od 2,30 zł/dzień
– 43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Porównaj ubezpieczenia ››
Rodzinne wakacje
Nie możesz doczekać się urlopu? A może wybierasz się na narty albo weekendowy wypad za granicą? Nie ma znaczenia dokąd jedziesz - zawsze zabierz w podróż EKUZ. Sama karta to jednak nie wszystko. Pamiętaj także o ubezpieczeniu turystycznym, które kupisz w naszym kalkulatorze! Porównaj ubezpieczenie turystyczne ›› EKUZ działa tylko na terenie państw Unii Europejskiej oraz EFTY. Refunduje podstawowe usługi medyczne, zgodnie z regulacjami prawnymi danego kraju. Mało tego - w miejscowościach turystycznych wielu lekarzy praktykuje prywatnie i nie honoruje EKUZ, jednym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest prywatne ubezpieczenie turystyczne, które gwarantuje pokrycie takich kosztów. Również szpitale i gabinety działające w ramach państwowej służby zdrowia w wielu europejskich krajach za dodatkowe zabiegi, nie podpadające pod podstawowe czynności związane z ratowaniem zdrowia i życia pobierają dodatkowe opłaty. Polisę turystyczną można znaleźć już od 2,5 zł dziennie. Zapewnia ona pokrycie kosztów leczenia, także tych nierefundowanych w ramach EKUZ, ale i gwarantuje dodatkową pomoc w razie kłopotów za granicą (np. ochronę bagażu, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie NNW).

Ubezpieczenie turystyczne kontra EKUZ - co musisz wiedzieć?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:
  • Koszty pobytu w szpitalu na Cyprze + powrót do kraju specjalnym samolotem sanitarnym : około 15 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni na Cypr: 20 zł
Więcej  informacji o EKUZ znajdziesz w artykule Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli. Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Lublinie wyrobisz w Lubelskim Oddziale Wojewódzkim NFZ Lublin:

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ Lublin
20-124 Lublin, ul. Szkolna 16
tel.: (81) 531-05-00, -01, -02
faks: (81) 531-05-28

EKUZ to tylko 50% ochrony. Bez ubezpieczenia turystycznego Twoje wakacje nie będą w pełni bezpieczne. Znajdź najlepszą polisę w naszym kalkulatorze!

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Lublinie:

Gdzie wyrobić EKUZ w Lublinie?
4.4 (88%) 15 głosów