Gdzie wyrobić EKUZ w Zielonej Górze?

Ostatnia aktualizacja:

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Zielonej Górze wyrobisz w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim NFZ Zielona Góra:

Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ Zielona Góra
65-057 Zielona Góra, ul. Podgórna 9b
tel.: (68) 328-76-00
faks: (68) 328-76-57
www nfz-zielonagora.pl

9/10 Polaków wie, że EKUZ to nie wszystko. Pamiętaj, że potrzebujesz także ubezpieczenia turystycznego. Znajdź je na naszej stronie!

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Z utęsknieniem czekasz na wakacje? Pamiętaj, by w podróż zabrać ze sobą również EKUZ. Karta to jednak nie wszystko – oprócz niej musisz zadbać także o dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, które znajdziesz w naszym kalkulatorze. 

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Wiele osób wyjeżdżających w zagraniczne podróże zastanawia się, po co dodatkowo do Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego dokupywać jeszcze ubezpieczenie turystyczne. Niestety, ciągle pokutuje przekonanie, że EKUZ pokrywa wszystkie koszty leczenia w zagranicznych placówkach zdrowia. Tymczasem karta refunduje tylko najbardziej podstawowe usługi medyczne ratujące zdrowie i życie, a te są różnie definiowane praktycznie w każdym kraju. I tak np. za leczenie stomatologiczne, pobyt w szpitalu czy transport medyczny trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Polisa podróżna pokrywa takie koszty leczenia, mało tego zapewnia wsparcie finansowe i informacyjne w razie nieszczęśliwego wypadku, kradzieży czy innych sytuacji losowych, jakie nas mogą dopaść za granicą.

Porównujemy ubezpieczenie turystyczne i EKUZ

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Koszt operacji i hospitalizacji w Szwecji: ok. 15 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Szwecji: 20 zł

Najważniejszych informacji o EKUZ dowiesz się z artykułu Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj,że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Zielonej Górze:

4.4
OSTATNIE WPISY

Poradnik turysty