Gdzie wyrobić EKUZ w Olsztynie?

Ostatnia aktualizacja:

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Olsztynie wyrobisz w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Wojewódzkim NFZ Olsztyn:

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ Olsztyn
10-561 Olsztyn, ul. Żołnierska 16
tel.: (89) 532-74-14
faks: (89) 533-91-74
www nfz-olsztyn.pl

9/10 Polaków wie, że EKUZ to nie wszystko. Pamiętaj, że potrzebujesz także ubezpieczenia turystycznego. Znajdź je na naszej stronie!

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest dla nas priorytetem, warto o nie zadbać także w podróży. W tym celu powinniśmy posiadać EKUZ oraz dodatkową polisę. Najtańsze i najlepsze ubezpieczenie turystyczne znajdziesz w naszym kalkulatorze.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest potwierdzeniem ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce, dzięki któremu można skorzystać z opieki medycznej na terenie państw Unii Europejskiej i EFTY. Dlatego trzeba ją mieć zawsze przy sobie podczas zagranicznych wyjazdów, zaleca się też zabranie kopii – bo te często są wymagane w placówkach medycznych. Pamiętaj jednak, że EKUZ nie daje gwarancji 100% ochrony. Warto zadbać o dodatkowe wsparcie. Takie daje prywatne ubezpieczenie turystyczne pokrywające koszty leczenia, transportu medycznego i ratownictwa. Za parę złotych można nie tylko zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, ale też ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków, kradzieży czy innych kłopotów za granicą.

EKUZ i polisa turystyczna – które rozwiązanie jest lepsze?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Koszty pobytu w szpitalu i ratownictwa w Czechach: ok. 10 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Czech: 20 zł

Dodatkowych informacji o EKUZ dowiesz się z artykułu Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Olsztynie:

4.6
OSTATNIE WPISY

Poradnik turysty