Gdzie wyrobić EKUZ w Toruniu?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Toruniu wyrobisz w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ Toruń:

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ Toruń
Delegatura w Toruniu:
87-100 Toruń, ul. Szosa Chełmińska 28
tel.: 056 65-82-600
faks: 056 65-82-621

90% Polaków wie, że EKUZ nie wystarcza! Dołącz do nich i pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym!

Wyjeżdżasz na urlop i potrzebujesz EKUZ? Pamiętaj, że sama karta nie zapewni Ci 100% bezpieczeństwa. W naszym kalkulatorze znajdziesz najtańszą polisę na wyjazd!

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Z karty EKUZ możesz skorzystać tylko na terenie państw należących do UE i EFTY. W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych w publicznych placówkach służby zdrowia zostanie udzielona Ci podstawowa pomoc w celu ratowania zdrowia i życia, za którą nie poniesiesz kosztów. O tym decyduje lekarz prowadzący. Nie wszystkie usługi, zabiegi i inne świadczenia medyczne są refundowane w ramach EKUZ. W wielu krajach leczenie stomatologiczne, kolejne wizyty i pobyty w szpitalu są płatne przez pacjenta – stąd też ważne jest posiadanie dodatkowego ubezpieczenia prywatnego. Nie jest ono drogie – w naszym kalkulatorze polisę można znaleźć już od 2,5 zł dziennie. Takie ubezpieczenie pokryje wszystkie koszty leczenia, także te nierefundowane przez EKUZ. Poza tym polisa zapewnia pełny wachlarz dodatkowych usług, jak np. ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym czy bagażu.

EKUZ kontra polisa – o czym pamiętać?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Operacja serca w Grecji i powrót do kraju w asyście lekarza: około 10 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Grecji: 20 zł

Więcej informacji o EKUZ znajdziesz w artykule Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne, porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Toruniu:

4.6