Gdzie wyrobić EKUZ w Koszalinie?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Koszalinie wyrobisz w Zachodniopomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ:

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ Koszalin
Delegatura:
75-820 Koszalin, ul. Konstytucji 3 Maja 7 (pomieszczenia na parterze)
tel.: (94) 346-52-27, 346-52-28, 346-36-60
faks: (94) 341-54-22
e-mail: koszalin@nfz-szczecin.pl

EKUZ nie daje 100% ochrony. Aby zapewnić sobie bezpieczny wyjazd, znajdź najlepsze ubezpieczenie turystyczne w naszym kalkulatorze!

Masz w planach wyjazd za granicę? Dobrze się do niego przygotuj! Pamiętaj, by w podróż zabrać nie tylko EKUZ, ale i odpowiednio dopasowane ubezpieczenie turystyczne. W wyborze pomoże Ci nasz kalkulator – znajdziesz tam najlepsze oferty polis turystycznych już od 2,5 zł.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Każdy wyjeżdżający za granicę ma nadzieję, że problemy zdrowotne ominą go szerokim łukiem. Nie można tego być pewnym na 100%, więc na wszelki wypadek lepiej zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Co jednak w przypadku, gdy chce się wyjechać z kraju, a jest się przewlekle chorym, np. na astmę czy nadciśnienie? Wtedy ryzyko leczenia w zagranicznych placówkach rośnie. Trzeba więc sprawdzić, czy pomoc związana z daną chorobą będzie refundowana w ramach EKUZ. Warto też dowiedzieć się, czy leki stosowane w Polsce są dostępne za granicą, w jakich cenach i czy są pokrywane z ubezpieczenia. Jeśli zakres usług medycznych w przypadku osób chorych przewlekle jest niewielki, to koniecznie trzeba pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym. Trzeba jednak pamiętać, że taka polisa wymaga dokupienia rozszerzenia „choroby przewlekłe” – towarzystwa ubezpieczeniowe uznają to za dodatkowe ryzyko. Koszt ubezpieczenia turystycznego jest niewielki – tygodniowe ubezpieczenie na wyjazd do Europy to koszt około 20 kilku złotych. Naprawdę warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy ryzyko zachorowania jest wyższe. Taka suma nie uszczupli portfela, a zagwarantuje spokojny wyjazd i co najważniejsze – leczenie za granicą nie spustoszy nam budżetu. Rachunki za usługi medyczne są naprawdę wysokie i lepiej nie przekonywać się o tym na własnej skórze.

Polisa turystyczna a EKUZ. Czym różnią się te elementy?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Hospitalizacja w Norwegii + transport powrotny do kraju samolotem sanitarnym: ok. 15 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Norwegii: 20 zł

Dodatkowe informacje o EKUZ znajdziesz w artykule Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Koszalinie:

4.5