Gdzie wyrobić EKUZ w Gdańsku?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Gdańsku wyrobisz w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ Gdańsk:

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ Gdańsk
80-844 Gdańsk, ul. Podwale Staromiejskie 69
tel.: (58) 321-86-98, 321-86-35
faks: (58) 321-85-51
www nfz-gdansk.pl

90% Polaków wie, że EKUZ nie wystarcza! Dołącz do nich i pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym!

Planujesz podróż? Nie zapomnij o formalnościach. Koniecznie zadbaj o posiadanie karty EKUZ. Nie obejdzie się także bez dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Porównasz je w naszym kalkulatorze.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

EKUZ to bardzo pożyteczny dokument, koniecznie trzeba zabrać go ze sobą za granicę. Warto jednak mieć świadomość, że nie rozwiązuje on wszystkich naszych problemów – czytaj: nie refunduje wszystkich kosztów leczenia. Bardzo istotną wadą karty jest brak refundacji kosztów transportu powrotnego do Polski. Problemy ze zdrowiem, które dopadną nas za granicą, niestety – czasem nie kończą się szybko. Konieczna jest kontynuacją leczenia w kraju, do którego można udać się jedynie transportem sanitarnym. NFZ takich kosztów nie pokryje w ramach EKUZ – trzeba zapłacić za nie samemu, chyba że posiada się dodatkowe ubezpieczenie turystyczne – co jest nawet rekomendowane przez Fundusz. Ubezpieczenie turystyczne to niewielka inwestycja, która pozwoli Ci zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim i sobie. I nie chodzi tu tylko o pokrycie nierefundowanych przez EKUZ kosztów leczenia, ale i o dodatkowe świadczenia gwarantowane w ramach polisy podróżnej. Można do nich zaliczyć ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), Assistance (wsparcie informacyjne i finansowe) czy OC w życiu prywatnym.

Polisa na podróż kontra EKUZ – na co można liczyć?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Koszty pobytu w szpitalu i operacji w Dani: ok. 5 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Danii: 20 zł

Najważniejszych informacji o EKUZ dowiesz się z artykułu Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Gdańsku:

4.5