Gdzie wyrobić EKUZ w Gdyni

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Gdyni wyrobisz w Punkcie obsługi ubezpieczonych Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Gdynia:

Punkt obsługi ubezpieczonych w Gdyni
81-304 Gdynia, ul. Śląska 53
tel.: (58) 622-64-68,
faks: (58) 751-25-16
e-mail: wf11@nfz.gov.pl, biurowss@nfz-gdansk.pl
www nfz-gdansk.pl

Większość Polaków oprócz EKUZ zabiera na wakacje także ubezpieczenie turystyczne. To gwarancja pełnej ochrony. Najlepsze polisy znajdziesz w naszym kalkulatorze!

Nie możesz doczekać się wakacji? Pamiętaj, by zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo na czas podróży. Pomoże Ci w tym EKUZ oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczenie turystyczne. Zakres i koszt polisy możesz wyliczyć w naszym kalkulatorze.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Lato to czas wyjazdów zagranicznych, stąd też bardzo dużo osób składa wnioski o wydanie EKUZ – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Trzeba więc mieć na uwadze, że w tym okresie czas oczekiwania na kartę znacznie się wydłuża. W niektórych oddziałach NFZ EKUZ dostaje się od ręki – konieczne jest jednak odczekanie w kolejce. W innych składa się wniosek i czeka na informację, kiedy można odebrać kartę. Nie wolno więc odkładać wyrobienia EKUZ na ostatnią chwilę, lepiej zająć się tym na tydzień-dwa przed wyjazdem. Dużym ułatwieniem jest możliwość składania wniosków online – szybko i bez wychodzenia z domu. Można wybrać opcję dostarczania karty do domu lub odbioru osobistego. EKUZ to jednak nie wszystko. Zanim wyjedziesz za granicę, do karty dokup ubezpieczenie turystyczne. To niewielka inwestycja (polisa na tygodniowy wyjazd to koszt zaledwie dwudziestu paru złotych), która pozwoli na bezpieczny pobyt za granicą. Ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty leczenia, w tym ratownictwo i zakup leków, a także zapewnia dodatkowe usługi, jak odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku czy pomoc finansowa oraz informacyjna np. w razie kradzieży dokumentów.

EKUZ a polisa podróżna – na co zwrócić uwagę?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Pobyt w szpitalu i operacji w Irlandii+ transport powrotny do kraju specjalnym sanitarnym samolotem: ok. 30 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Irlandii: 20 zł

Najważniejsze informacje o EKUZ znajdziesz w artykule Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Gdyni:

4.2