Gdzie wyrobić EKUZ w Opolu?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Opolu wyrobisz w Opolskim Oddziale Wojewódzkim NFZ Opole:

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ Opole
45-315 Opole, ul. Głogowska 37
tel.: (77) 402-01-00, 402-01-02
www nfz-opole.pl

Większość Polaków oprócz EKUZ zabiera na wakacje także ubezpieczenie turystyczne. To gwarancja pełnej ochrony. Najlepsze polisy znajdziesz w naszym kalkulatorze!

Nie możesz doczekać się wakacji, ferii albo weekendowego wypadu? Z pewnością wiesz, jak ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. W podróż zabierz ze sobą EKUZ oraz dedykowane ubezpieczenie turystyczne. To drugie znajdziesz w naszym kalkulatorze juz od 2,5 zł dziennie!

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Kurorty turystyczne są to zazwyczaj małe miejscowości, ale z bogatą infrastrukturą. Wśród niej nie brak i ośrodków zdrowia, szpitali oraz gabinetów lekarskich. Często jednak nie są to placówki działające w ramach publicznej służby zdrowia, a co za tym idzie – nie honorują Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jeśli mamy możliwość, możemy udać się do innego miasta i tam skorzystać z publicznej opieki medycznej. Często jednak stan zdrowia bądź nagły przypadek nie pozwala na wybranie sobie szpitala, jedzie się tam gdzie najbliżej. Dlatego warto mieć ubezpieczenie turystyczne, które pokrywa wszystkie koszty leczenia. Jego koszt jest niewielki, ochrona na tygodniowy pobyt to około dwudziestu kilku złotych, a oprócz kosztów leczenia ubezpieczenie zapewnia ewentualne odszkodowanie na skutek następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), kradzieży oraz wiele innych dodatków, w zależności od wybranego pakietu.

EKUZ a ubezpieczenie turystyczne – co zapewniają?

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Pomoc medyczna w Norwegii i powrót do kraju specjalistycznym samolotem sanitarnym: ok. 30 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Norwegii: 20 zł

Najważniejszych informacji o EKUZ dowiesz się z artykułu Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj ,że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Opolu:

4.6