Gdzie wyrobić EKUZ w Poznaniu?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Poznaniu wyrobisz w Wielkopolskim Oddziale Wojewódzkim NFZ Poznań:

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ Poznań

ul. Grunwaldzka 158

61-823 Poznań

tel: (61) 850 60 00

faks: (61) 850 61 02

www.nfz-poznan.pl

Masz EKUZ? Pamiętaj, że bez ubezpieczenia turystycznego nie jesteś w pełni chroniony. Kup polisę na wyjazd w naszym kalkulatorze!

Wyrabiasz EKUZ? Pamiętaj, że bez ubezpieczenia turystycznego nie jesteś w pełni chroniony. Kup polisę na wyjazd w naszym kalkulatorze! Znajdziesz ją już od 2,5 zł dziennie!

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Wyjeżdżasz na wakacje za granicę? Pamiętaj, że nie można ufać tylko EKUZ-owi. Karta refunduje (a nie zapewnia automatycznego pokrycia!) tylko te usług medyczne, które w danym państwie Unii Europejskiej bądź EFTY są bezpłatne dla obywateli. Oznacza to, że np. opieka stomatologiczna w Niemczech czy koszty transportu powrotnego do kraju w każdym państwie są płatne z własnej kieszeni. To dość wysokie sumy, lepiej więc dokupić dodatkowe, prywatne ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale i NWW czy ochronę na wypadek kradzieży. Sama karta może jednie zmniejszyć koszt polisy turystycznej, nigdy go jednak w pełni nie zastąpi.

EKUZ VS POLISA – na co można liczyć?

 

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Leczenie szpitalne we Włoszech: dodatkowa opłata za 7-dniowy pobyt + badania – 10 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7-dni do Włoch: 18 zł

Najważniejsze informacje o EKUZ-ie znajdziesz również w artykule Pamiętaj o EKUZ. Dowiedz się więcej i wybierz polisę na czas wyjazdu jako dodatkową ochronę. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami 6 najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Poznaniu!

4.2