Gdzie wyrobić EKUZ w Szczecinie?

Pamiętaj, że Ekuz nie zapewni 100% ochrony

Zwiększ swoje bezpieczeństwo z ubezpieczeniem turystycznym

Składka już od 2,30 zł/dzień

43 ubezpieczenia w 1 miejscu

Herb miasta

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w Szczecinie wyrobisz w Zachodniopomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ Szczecin:

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ Szczecin
Siedziba Oddziału:
71-470 Szczecin, ul. Arkońska 45
tel.: (91) 425-10-00
faks: (91) 425-11-88
www nfz-szczecin.pl

Czy wiesz, że ochrona EKUZ jest niepełna? Przed wyjazdem koniecznie znajdź optymalne ubezpieczenie turystyczne!

Wyjeżdżasz za granicę? Nie zapomnij o swoim bezpieczeństwie! Pomoże Ci w tym w EKUZ oraz ubezpieczenie turystyczne. Polisę na podroż dopasujesz w naszym kalkulatorze. Posiadamy oferty najlepszych ubezpieczycieli już od 2,5 zł za dzień ochrony!

Porównaj ubezpieczenie turystyczne ››

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego przysługuje wszystkim osobom ubezpieczonym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.Uprawnia do korzystania z placówek medycznych w krajach Unii Europejskiej oraz EFTY. Refundowane są jednak tylko te zabiegi, wizyty, zakup niektórych leków i usługi medyczne, które w danym kraju również obywatelom przysługują za darmo. Za wszystkie inne świadczenia oraz za leczenie w placówkach prywatnych trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Wyjeżdżając za granicę, trzeba się liczyć z tym, że wiele kosztów leczenia nie pokryje EKUZ, jak choćby transportu powrotnego do kraju. Dlatego zawsze warto zadbać o dodatkową ochronę w postali polisy podróżnej, która gwarantuje pokrycie nierefundowanych przez EKUZ kosztów leczenia, jak również inne świadczenia, np. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadku czy ochronę bagażu na wypadek kradzieży bądź zgubienia, a nawet wsparcie finansowe oraz informacyjne.

Porównujemy ubezpieczenie turystyczne i EKUZ

Przykładowe koszty leczenia a cena ubezpieczenia:

  • Koszty pobytu w szpitalu i operacji w Austrii+ transport powrotny do kraju karetką sanitarną: ok. 25 000 euro
  • Koszt ubezpieczenia na 7 dni do Austrii: 20 zł

Najważniejsze informacje o EKUZ znajdziesz również w artykule Pamiętaj o EKUZ. Pamiętaj, że EKUZ nie gwarantuje Ci takiej ochrony, jak dedykowana polisa turystyczna. Sprawdź jak tanio można kupić dobre ubezpieczenie turystyczne porównując ceny w naszym kalkulatorze z ofertami najlepszych ubezpieczycieli.

Podziel się z innymi swoją opinią o EKUZ i obsługą jej realizacji w Szczecinie:

4.7