Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Redakcja
Udostępnij:
5

Ojczyzna Hamleta, klocków Lego i Hansa Christiana Andersena nie jest popularnym kierunkiem wśród turystów – a szkoda. Ten niewielki kraj słynący z niesamowitego wprost zorganizowania i porządku idealnie sprawdzi się na miejsce spokojnego odpoczynku. Co można tam zobaczyć, gdzie być albo i nie być i o tym jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Ojczyzna Hamleta, klocków Lego i Hansa Christiana Andersena nie jest popularnym kierunkiem wśród turystów – a szkoda. Ten niewielki kraj słynący z niesamowitego wprost zorganizowania i porządku idealnie sprawdzi się na miejsce spokojnego odpoczynku.

Zachwyca też duńska przyroda, którą warto podziwiać, podróżując rowerem. Co jeszcze można tam zobaczyć, gdzie być albo i nie być i o tym jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Danii – dzisiaj kilka słów.

Co zobaczyć w Danii?

Przede wszystkim trzeba zobaczyć stolicę Danii – Kopenhagę wraz z jej małymi uliczkami, wykwintnymi restauracjami, posągiem syrenki nad morzem, zamkiem królewskim Amalienborg znanym z „Hamleta”, Ogrodami Tivoli i wesołym miasteczkiem i hippisowską dzielnicą Christianią.

Warte odwiedzenia jest też rodzinne miasto Andersena Odense z domem pisarza oraz zamkiem Egzeskov z ogrodowymi labiryntami.

Absolutnym „must see” jest fabryka piwa Carlsberg. Fani klubowych imprez powinni odwiedzić Jomfru Ane Gade – „ulicę dziewicy Anny” w studenckim mieście Aalborg lub wybrać się na festiwal w Roskilde.

W Billundzie znajduje się słynny Legoland, który warto zobaczyć, bez względu na to ile ma się lat. Ciekawostką turystyczną jest także sztuczny las deszczowy pod Aarhus.

Malownicze widoki na każdym kroku

Godna zachwytu w Danii jest przyroda. Warto wybrać się nad klify Jutlandii, Zelandii i wyspy Mann.

Każdego zachwyci też Skagen, czyli miejsce łączenia się Morza Bałtyckiego z Morzem Północnym ze słynną latarnią morską. Na wyspie Leaso znajdują się „plantacje” soli uprawianej w naturalny sposób przez mieszkańców.

Na fiordzie Limfjord można uprawiać różne sporty wodne – kajaki, łodzie wiosłowe czy windsurfing. W Danii znajduje się wiele pięknych plaż, ale te najładniejsze można znaleźć na półwyspie Bornholm.

Uwaga, rower, czyli zagrożenia w Danii

Dania należy do najbezpieczniejszych krajów na świecie. Zagrożenie przestępczością jest tam niewielkie, ale tak jak na całym świecie – w większych miastach i w środkach komunikacji publicznej trzeba uważać na kieszonkowców.

Podróżnicy zalecają zwracanie uwagi na umowy wynajmu mieszkań – często dochodzi do oszustw na tym tle.

Dania to kraj przyjazny rowerzystom, a ulicach rowery mają pierwszeństwo – warto o tym pamiętać, poruszając się samochodem.

Niebezpieczeństwo może stanowić też przyroda – zwłaszcza duże i nagłe podmuchy wiatru.

Koszty leczenia w Danii

Na terenie Danii w razie problemów ze zdrowiem możemy skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto jednak pamiętać, że EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztów leczenia.

Z własnej kieszeni będziemy musieli opłacić w całości leczenie stomatologiczne oraz pokryć zakup leków.

Refundacji nie podlega leczenie prywatne. W ramach EKUZ nie są pokrywane także koszty transportu powrotnego do kraju (a są to spore sumy – w granicach kilku tysięcy euro).

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Podróż za granicę zawsze wiąże się z ryzykiem, bo przecież wypadek czy problemy zdrowotne mogą przydarzyć się nam wszędzie.

Lepiej uniknąć niespodziewanych wydatków, pomóc w tym może dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne do Danii. Zobacz, na jakie elementy zwrócić uwagę i o czym pamiętać przy zakupie polisy.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Danii››

Kurs na zdrowie, czyli koszty leczenia

W Danii, mimo tego, że działa tam EKUZ, za część kosztów leczenia musimy zapłacić z własnej kieszeni – warto się na ten wypadek ubezpieczyć. Polisa z sumą gwarantowaną na przynajmniej 20 000 euro gwarantuje:

  • pokrycie kosztów hospitalizacji,
  • wizyt lekarskich,
  • badań,
  • zabiegów i operacji,

– zarówno w prywatnych, jak i publicznych placówkach duńskiej służby zdrowia.

Poza tym w ramach tego ubezpieczenia zostaną opłacone koszty transportu sanitarnego i powrotnego do kraju oraz leki, środki opatrunkowe, nawet zostanie zorganizowawszy przyjazd lub dalszy pobyt bliskich.

  • Osoby, które mają diagnozowane i leczone schorzenia powinny dodatkowo rozszerzyć ochronę o „choroby przewlekłe”,
  • zaś osoby aktywne o uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych (do tych należą popularne aktywności, jak skok na bungee, lot balotem, żeglarstwo, surfing i wiele, wiele innych) – brak takiej dodatkowej ochrony będzie równoznaczny z odmową opłacenia kosztów leczenia przez ubezpieczyciela.

W razie wypadku NNW, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie NNW (czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków) umożliwia nam otrzymanie odszkodowania, które zrekompensuje nam doznane na skutek niefortunnego zdarzenia cierpienia na zdrowiu czy poniesione straty ze względu na nieudaną wyprawę.

Takie świadczenie zostanie wypłacone jako określony procent z wybranej w monecie zakupu ubezpieczenia sumy gwarantowanej.

Na podobnej zasadzie działa ubezpieczenie od odpowiedzialności w życiu prywatnym, z tym, że odszkodowanie wypłacone będzie w razie, gdy spowodujemy wypadek na osobie trzeciej, powodując u niej problemy ze zdrowiem lub niszcząc jej rzeczy.

Ochroną można też objąć bagaż – w razie kradzieży, zniszczenia lub zgubienia również otrzymamy odszkodowanie pokrywające cześć utraconych rzeczy, do wysokości wybranej sumy gwarantowanej.

Polisa „full wypas”, czyli dodatki do ubezpieczenia

Polisę można wzbogacić o różne inne dodatki.

  • Podróżującym samochodem przyda się Auto Assistance, czyli ubezpieczenie pojazdu na czas wyjazdu (zapewnia między innymi holowanie, pokrycie kosztów naprawy, pomoc techniczną, prawną, tłumacza, zastępczy pojazd, organizację pobytu na czas naprawy itp.),
  • zaś ci co wybierają samolot, mogą ubezpieczyć się od opóźnienia lotu i zagubienia bagażu przez linie lotnicze. Aktywnym spodoba się ubezpieczenie sprzętu sportowego (które działa na takiej samej zasadzie jak ochrona bagażu).

Ile kosztuje ubezpieczenie do Danii? Porównujemy ceny

Cenę polisy bardzo ciężko podać, bo każdy ma swoje wymagania i potrzeby, pod kątem których wybiera ubezpieczenie turystyczne do Danii. Koszt zależy od wielu czynników: długości pobytu, charakteru wyjazdu, liczby ubezpieczających się osób, wybranych dodatków, konkretnego pakietu i oferty danego ubezpieczyciela.

Najtańszą polisę można znaleźć od 3,1 zł dziennie. Poniżej przybliżymy kilka przykładów ubezpieczenia turystycznego do Danii z różnymi zakresami, ceny zostały wyliczone w naszym kalkulatorze:

  • Ubezpieczenie turystyczne do Danii dla jednej osoby na tygodniowy wyjazd samochodem:

Cena: 62,61 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, Auto Assistance, 92 sporty objęte polisą

  • Ubezpieczenie dla pary planującej długi weekend (4 dni) w Kopenhadze:

Cena: 23,20 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie turystyczne do Danii dla rodziny (4 osoby) na 9-dniowy pobyt:

Cena: 95,47 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

***

To jednak tylko szacunkowe wyliczenia. Każdy sam powinien wyliczyć i znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla siebie, dopasowane, „szyte na miarę”. Tylko taka ochrona będzie pełna i pewna. A potem już można ruszać w podróż i być (a może i nie być) w Danii!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania