Ubezpieczenie turystyczne do Indii

Redakcja
Udostępnij:
5

Jeśli szukasz prawdziwej egzotyki, koniecznie wybierz się do Indii. Ten kraj zachwyca kuchnią bogatą w aromatyczne przyprawy, niezwykłą, zupełnie inną od europejskiej kulturą oraz przyjazną, typowo azjatycką atmosferą. Malownicze krajobrazy, monumentalne posągi Buddy i kolorowe lokalne jarmarki zachwycą każdego. Zobacz, co jeszcze warto zobaczyć i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Indii.Z tego artykułu dowiesz się:Krowa […]

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie do Indii?

Jeśli szukasz prawdziwej egzotyki, koniecznie wybierz się do Indii. Ten kraj zachwyca kuchnią bogatą w aromatyczne przyprawy, niezwykłą, zupełnie inną od europejskiej kulturą oraz przyjazną, typowo azjatycką atmosferą. Malownicze krajobrazy, monumentalne posągi Buddy i kolorowe lokalne jarmarki zachwycą każdego. Zobacz, co jeszcze warto zobaczyć i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Indii.

Zaczniemy od oczywistości. Trzeba wybrać się do Bombaju (Mumbaj) z budowlami z kości słoniowej – jaskiniami i kompleksem świątyń Walkeśwary, słynną Bramą Indii, kościołem Mount Mary, świątynią hinduistyczną Mahalaxmi oraz z całą masą innych, zapierających dech w piersiach zabytków. Warto odwiedzić też słynne niebieskie miasto Jodhpur w Rajasthanie czy stolicę Indii – zarówno jej nową, jak i starą część.

W Varkali można podziwiać delfiny, a na rejsie backwaters Kollam-Allappey malownicze zachody słońca. Koniecznie trzeba odwiedzić liczne parki narodowe, gdzie można spotkać tygrysy, słonie czy nosorożce. Miłośników zwiedzania zachwyci pałac Maharadży, zwłaszcza w nocnej iluminacji i oczywiście klasyk klasyków – Tadż Mahal.  Nurkować można na Andamanach i Nikobarach. W Indiach znajduje się wiele miejsc idealnych do uprawiana trekkingu. Chwili wytchnienia można szukać na rajskich plażach Gokarny i Kerali.

Krowa na prawej, czyli na co uważać w Indiach

Bezpiecznie do Azji, czyli wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Indii

Indie, jak każdy egzotyczny kraj, zawsze będzie dla Europejczyka niebezpieczny. Warto jednak wiedzieć, jakich zagrożeń unikać. Miejscowi często oszukują i naciągają turystów. Lepiej nie wymieniać waluty u przygodnych cinkciarzy na ulicy, każda atrakcja z pewnością będzie płatna, nawet mimo wcześniejszych zapewnień. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo kieszonkowców nie brakuje. Lepiej się nie wybierać się na miasto późno nocą, zwłaszcza samotnie.

Indyjska kuchnia jest naprawdę smaczna, ale lepiej ją sobie dawkować, bo degustacja może skończyć się poważnymi problemami żołądkowymi – w razie ich wystąpienia należy niezwłocznie udać się do lekarza. Uważać trzeba zwłaszcza na ostre potrawy. Woda – tylko butelkowana, zdecydowania lepiej unikać lodów i surowych owoców. Przed wyjazdem do Indii zaleca się zaszczepić na WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A, WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), BTP (błonnica, tężec, polio), dur brzuszny (tyfus), wściekliznę, japońskie zapalenie mózgu oraz meningo-koki (a+c). Warto zabrać ze sobą leki przeciwmalaryczne.

Specyficzny w Indiach jest także ruch drogowy. Pierwszeństwo mają krowy, a później pojazdy hierarchicznie według wielkości:  autobus, samochód, riksza, rowerzysta i w końcu pieszy. Indie należą do strefy tropikalnej – lepiej uważać na pająki, węże i inne mniej lub bardziej nieprzyjazne stworzenia. Zaleca się unikanie zgromadzeń wszelkiego typu – często dochodzi do zamieszek. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje turystów o konieczności posiadania kopii paszportu oraz wizy.

Koszty leczenia w Indiach

Dostęp do opieki medycznej w Indiach zależy od miejsca pobytu. W większych miastach szpitale są dobre zaopatrzone, nie ma problemów z profesjonalną pomocą lekarską. Gorzej jest na prowincji. Koszt wizyty ambulatoryjnej waha się od 10 do 20 dolarów. Droższa jest hospitalizacja – doba w szpitalu kosztuje od 30 do 120 dolarów. Dodatkowo trzeba zapłacić za badania, zabiegi i operacje. Transport powrotny do kraju wiąże się z bardzo wysokimi opłatami, sięgającymi kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Ubezpieczenie turystyczne do Indii – jak wybrać najlepszą polisę?

ubezpieczenie turystyczne do Indii - jak znaleźć najlepszą polisę?

Jak widać – koszty leczenia w Indiach nie należą do najmniejszych. Problemy żołądkowe, choroby egzotyczne czy nieszczęśliwe wypadki – takie rzeczy się zdarzają i to wcale nie rzadko. Lepiej się przed nimi ochronić, wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Indii. Co powinna zawierać taka polisa?

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Indii››

Koszty leczenia – wysokie sumy gwarantowane to podstawa

W przypadku wyjazdów do krajów pozaeuropejskich ubezpieczenie kosztów leczenia powinno być odpowiednio wysokie. Zaleca się, by była to suma opiewająca przynajmniej na 40 000 – 50 000 euro. Warto jednak wybrać jeszcze wyższą opcję lub zdecydować się na polisę z kosztami leczenia bez limitu. Osoby, które mają zdiagnozowane konkretne schorzenie wymagające stałego leczenia, powinny dokupić rozszerzenie „choroby przewlekłe”.

Pamiętaj o NNW, OC i ubezpieczeniu bagażu

Podróż po nadzorem i ubezpieczenie turystyczne do Indii w pakiecie

Każda polisa oprócz kosztów leczenia obejmuje również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które gwarantuje wypłatę odszkodowania w formie ekwiwalentu finansowego za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. Dodatkowo warto zadbać, by polisa zawierała również ubezpieczenie od odpowiedzialności w życiu cywilnym, które z kolei gwarantuje wypłatę odszkodowania, ale dla poszkodowanych przez nas osób trzecich. Zaleca się także ochronę bagażu – otrzyma się odszkodowanie w razie kradzieży, zgubienia czy zniszczenia. Suma odszkodowania wypłacana jest jako stosowny procent z sumy gwarantowanej. Do wyboru jest kilkanaście różnych wariantów, w zależności od wybranej oferty.

Ubezpieczenie dla aktywnych

Osoby, które podczas wyjazdu do Indii planują uprawianie sportów i aktywności fizycznych, które są definiowane jako ryzykowne lub ekstremalne (np. nurkowanie, skok na bungee, trekking, wyprawę do dżungli, przejażdżkę na słoniu, safari itp.  – taką listę posiada każde towarzystwo w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) muszą zakupić do polisy odpowiednie rozszerzenie. W przeciwnym razie nie zostaną pokryte koszty leczenia ani nie otrzyma się odszkodowania. Warto też zadbać o koszty ratownictwa i ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie turystyczne do Indii – ile to kosztuje?

ubezpieczenie turystyczne do Indii - bezpiecznie na plantacjach, przy zabytkach i w poróży

Cena polisy zależy od wielu czynników, ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne. Wszystko zależy od tego, na jakiej ochronie nam zależy, jak chcemy spędzać czas podczas podróży po Indiach oraz jak długo będziemy tam przebywać…. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Indii można znaleźć od 4,26 zł – tyle zapłacimy za jeden dzień ochrony. To naprawdę niewiele, jeśli porównamy cenę polisę z kosztami leczenia. Przygotowaliśmy kilka przykładowych wyliczeń ceny oraz zakresu  polisy na wyjazd do Indii, jednak są to tylko szacunkowe dane – każdy powinien samodzielnie wyliczyć cenę swojego ubezpieczenie  – pomoże w tym nasz kalkulator ubezpieczeń turystycznych.

  • Ubezpieczenie turystyczne do Indii dla jednej osoby na 3 tygodnie:

Cena: 176,13 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW,  ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na 10-dniową podróż po Indiach:

Cena: 85,26 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu.

  • Ubezpieczenie turystyczne do Indii dla jednej osoby na 2-tygodniową podróż połączoną z wyprawą do dżungli, przejażdżką na słoniu i nurkowaniem:

Cena: 218,82 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW , 209 sportów objętych polisą.

Zwiedzaj Azję, zabierz ze sobą ubezpieczenie turystyczne do Indii

To tylko kilka przykładowych propozycji. Po wybraniu najkorzystniejszej dla siebie oferty, ubezpieczenie turystyczne do Indii można zakupić online – nie trzeba nawet wychodzić  z domu! Dokument polisy oraz OWU otrzyma się  na maila. Wystarczy je wydrukować i można ruszać. Podróżuj bezpiecznie po Indiach, odkrywaj egzotykę Azji, zachwycaj się krajobrazami, ale z ubezpieczeniem w kieszeni!

Co warto wiedzieć?
  • Podczas wyjazdu do Indii należy pamiętać, że miejscowi często oszukują i naciągają turystów.
  • Przed wyjazdem do Indii zaleca się zaszczepić na WZW A, WZW B, BTP, dur brzuszny (tyfus), wściekliznę, japońskie zapalenie mózgu oraz meningo-koki (a+c)
  • Ubezpieczenie podróżne do Indii możesz wykupić online korzystając z naszego kalkulatora.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania