Ubezpieczenie turystyczne do Argentyny

Redakcja
Udostępnij:
5

Argentyna – prawdziwy koniec świata, kraj wszystkich stref klimatycznych, rozciągający się przez niemalże połowę Ameryki Południowej, ojczyzna tanga i yerba mate. Nic zatem dziwnego, że jest ona na liście must see każdego szanującego się podróżnika. Zobacz, co warto zwiedzić, na co uważać i oczywiście – jakie ubezpieczenie turystyczne do Argentyny wybrać.

ubezpieczenie turystyczne do Argentyny - jak je wybrać?

Argentyna – prawdziwy koniec świata, kraj wszystkich stref klimatycznych, rozciągający się przez niemalże połowę Ameryki Południowej, ojczyzna tanga i yerba mate. Nic zatem dziwnego, że jest ona na liście must see każdego szanującego się podróżnika.

Planujesz wyjazd na skraj świata? Zobacz, co warto zwiedzić, na co uważać i oczywiście – jakie ubezpieczenie turystyczne do Argentyny wybrać.

Co warto zobaczyć w Argentynie?

Podróż do Argentyny odpowie na wszystkie, nawet te najbardziej wybredne gusta i guściki.

Wielkie metropolie, tropikalne lasy, spękane słońcem pustynie z malowniczymi kaktusami i wspaniałe lodowce – oto, co czeka na przyjeżdżających do tego kraju.

Zwiedzanie naturalnie warto rozpocząć od stolicy, czyli Buenos Aires, która aż kipi od atrakcji turystycznych (wystarczy wymienić najstarszą dzielnicę miasta, czyli Sam Telmo z wieloma zabytkami i pokazami tanga, słynny cmentarz w Recoleta czy pełne pięknych pejzaży Palermo).

Koniecznie trzeba wybrać się do Mendozy, która stoi winnicami czy do argentyńskiego Zakopanego, czyli do Bariloche. Urokliwe i warte zobaczenia są andyjskie wioski, np. Purmamarca, Tilcara czy Maimara.

Natura dzika

Wielbiciele natury nie odpuszczą rajskich wodospadów Iguazu, znawcy Argentyny polecają także Półwysep Peninsula Valdez z bogatą fauną (można tam spotkać orki, wieloryby, foki, a nawet słonie morskie czy pingwiny) oraz Los Glaciares National Park z gigantycznymi lodowcami.

W zachwyt wprawią  niejednego słynne stepy Pumpy. Jeśli chcesz zobaczyć kaktusy i spękaną czerwoną ziemię oraz poczuć się jak na westernie, musisz się wybrać na południowy zachód Argentyny.

W Valle de la Luna zobaczysz prawdziwy krajobraz księżycowy, a w Cuevas de las Manos indiańskie jaskinie. Będąc w Argentynie, trzeba też wybrać się do Ushuaia, znajdującego się na samym skraju mapy świata.

Latynoski temperament

Argentyna to także bogata kultura i pyszna kuchnia – dlatego warto połączyć jedno z drugim i wybrać się przynajmniej na jedną fiestę i obserwując łapanie byków na lasso, popijać yerba  mate.

Miłośnicy sportu powinni wybrać się na mecz piłki nożnej, mocne emocje gwarantowane – wszak jesteśmy w ojczyźnie Messiego i Maradony, w kraju w którym futbol ma niemal status religii.

Poza tym w Argentynie można nurkować i wybrać się na trekking po górach. Fani „plażingu” docenią szerokie wybrzeża Atlantyku z mnóstwem udogodnień turystycznych.

Kieszonkowcy, szaleni kierowcy i kanciarze, czyli na co uważać w Argentynie

Ameryka Południowa to nie Europa, więc lepiej mieć oczy dookoła głowy. W ubogich dzielnicach prężnie działają młodociane gangi, zaś w metropoliach nie brak żądnych łupów kieszonkowców.

Równie często dochodzi do naciągania turystów, zwłaszcza przez nieuczciwych taksówkarzy. Lepiej unikać zwiedzania biedniejszych dzielnic bez lokalnego przewodnika.

Na miejscowych szosach panuje prawo dżungli, lepiej uważać i nie szarżować, często też na drogi znienacka wyskakują rozpędzone zające.

Przed wyjazdem do Argentyny warto się zaszczepić przeciwko WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) – zalecane, BTP (błonnica, tężec, polio) i tyfusowi.

Koszty leczenia w Argentynie

Opieka medyczna w Argentynie jest ogólnie dostępna, w metropoliach stoi na dość dobrym poziomie. Cudzoziemcy są zobowiązani do pokrywania 100% wszystkich opłat związanych z leczeniem.

Koszt wizyty prywatnej u lekarza pierwszego kontaktu wynosi około 50 dolarów. Pobyt w szpitalu, konsultacje ze specjalistami oraz wszelkie badania będą jeszcze droższe.

Transport powrotny do kraju może się wahać od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Polskie polisy ubezpieczeniowe są ważne i uznawane na terenie Argentyny.

Ubezpieczenie turystyczne do Argentyny – jak je wybrać?

Skoro więc wiemy, że ubezpieczenie turystyczne będzie nam potrzebne, warto je właściwie wybrać. Nie można decydować się na pierwszą, lepszą ofertę.

Argentyna, mimo że nie słynie z wysokich kosztów leczenia, to i tak pod tym kątem jest dość droga.

Poza tym za granicą, jak to za granicą – wszystko się zdarzyć może i lepiej się na wszelki wypadek odpowiednio i świadomie zabezpieczyć.

Przede wszystkim koszty leczenia

Ubezpieczenie turystyczne do Argentyny musi pokrywać koszty leczenia, czyli wszelkie opłaty związane z:

  • wizytami lekarskimi,
  • hospitalizacją,
  • operacjami,
  • zabiegami,
  • badaniami,
  • zakupem leków i środków medycznych,
  • transportem sanitarnym czy powrotem poszkodowanego do kraju.

Suma gwarantowana nie powinna być niższa niż 40 000 euro. W przypadku dłuższych wyjazdów warto pomyśleć o zwiększeniu tej sumy lub wybraniu opcji kosztów leczenia bez limitu.

Osoby, które pozostają pod stałą opieką lekarza (np. cukrzycy, osoby chorujące na nadciśnienie, kobiety w ciąży powyżej 25 tygodnia) muszą rozszerzyć ochronę o choroby przewlekłe.

Pełna ochrona na wszelki wypadek

 Każde ubezpieczenie turystyczne do Argentyny powinno zapewniać też dodatkowe usługi. W razie konsekwencji nieszczęśliwych wypadków odszkodowanie rekompensujące straty zapewni ubezpieczenie NNW.

Warto mieć także OC w życiu prywatnym, które z kolei zapewni wsparcie finansowe w razie nieumyślnego spowodowania wypadku na osobie trzeciej lub zniszczenia jej rzeczy.

Z uwagi na częste kradzieże w Argentynie warto pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu. W każdej polisie mamy dostępne Assistance, czyli wsparcie informacyjne, medyczne i prawne w razie jakichkolwiek kłopotów podczas podróży.

Ubezpieczenie dla aktywnych

Jeśli podczas podróży do Argentyny planujesz jakieś aktywności, np. nurkowanie czy trekking, to koniecznie musisz rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o uprawianie sportów podwyższonego ryzyka lub ekstremalnych.

Informacje o tym, jak dany sport jest traktowany przez ubezpieczyciela, znajdziesz w jego Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Warto też ochroną objąć sprzęt sportowy – na wypadek kradzieży, zniszczenia czy zagubienia.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Argentyny? Sprawdzamy ceny

Ubezpieczenie turystyczne do Argentyny nie jest wydatkiem, który odczujemy w naszym wyjazdowym budżetem.

Warto jednak pamiętać, że dobra polisa musi być odpowiednio dopasowana do własnych potrzeb, preferencji, celu i charakteru, a także długości wyjazdu.

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Argentyny można znaleźć już od 4,30 zł.  Poniżej przygotowaliśmy kilka przykładowych cen polis wyliczonych za pomocą naszego kalkulatora:

  • Ubezpieczenie dla jednej osoby planującej trzytygodniową podróż do Argentyny:

Cena: 98,93 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC

  • Ubezpieczenie turystyczne do Argentyny dla dwóch osób na 14-dniowy wyjazd:

Cena: 120,43 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla jednej osoby na 9-dniowy pobyt w Argentynie , połączony ze zwiedzaniem i nurkowaniem:

Cena: 101 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, OC, OC sportowe, nurkowanie objęte ochroną

***

Pamiętajmy, że to tylko szacunkowe wyliczenia – każdy sam powinien dopasować ubezpieczenie turystyczne do Argentyny pod swoim kątem. Tylko wtedy ochrona będzie pełna i właściwa.

Znalezienie polisy zajmie raptem 5 minut – i to wraz z zakupem. Można to zrobić szybko i wygodnie w naszym kalkulatorze. Kup ubezpieczenie turystyczne do Argentyny, wydrukuj polisę i ruszaj bezpiecznie na koniec świata!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania