Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku – jak wybrać?

Redakcja
Udostępnij:
5

Tania rozrywka miesza się tutaj z bogatą kulturą lokalną, zaludnione miasta przecinają się z dżunglami, a za rajskimi kurortami kryją się niebezpieczne slumsy. Proszę państwa, witamy w Meksyku. Zapraszamy do wirtualnej podróży po tym środkowoamerykańskim kraju, a jednocześnie podpowiadamy, co zobaczyć, na co uważać i oczywiście – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Meksyku.Z tego artykułu […]

Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku – jak wybrać?

Tania rozrywka miesza się tutaj z bogatą kulturą lokalną, zaludnione miasta przecinają się z dżunglami, a za rajskimi kurortami kryją się niebezpieczne slumsy. Proszę państwa, witamy w Meksyku. Zapraszamy do wirtualnej podróży po tym środkowoamerykańskim kraju, a jednocześnie podpowiadamy, co zobaczyć, na co uważać i oczywiście – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Meksyku.

Zwiedzanie kraju musimy zacząć od Mexico City. To wielkie miasto na pierwszy rzut oka wydaje się niebezpieczne i nieatrakcyjne. Ale nie dajmy się zwieść pozorom – tu właśnie w stolicy Meksyku zobaczymy tętniące życie Latynosów, lokalne bazarki, liczne muzea antropologiczne czy słynne murale Diego Rivery. Warto zobaczyć także Taxco (z licznymi sklepami oferującymi wyroby ze srebra), Guanajuato (miasto górnicze) i Chiapas (w okolic znajduje się wspaniały kanion oraz całkiem sporo wiosek indiańskich).

Miłośnicy przyrody powinny wybrać się na Półwysep Jukatan – z pewnością zachwycą się dziką i całkowicie egzotyczną florą i fauną (wystarczy wymienić choćby flamingi i krokodyle). Jukatan to także raj dla fanów nurkowania – przepiękne rafy koralowe są chlubą tej okolicy. Surferzy powinni pojechać do słynącego z najlepszych w całym Meksyku warunków Puerto Escondido. Koniecznie trzeba zwiedzić Piramidy Słońca i Księżyca w okolicach miasta Meksyk. Warte zobaczenia są także słynne winnice tuż przy granicy z USA. Plażować można w kurortach Cancun, Acapulco, Puerto Vallart czy Riviera Maya.

Uwaga na przestępców, kuchnię i komary, czyli zagrożenia w Meksyku

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Meksyku? Sprawdzamy!

Jak każdy egzotyczny kraj, Meksyk nie należy do specjalnie bezpiecznych. Na chwilę obecną najbardziej zagrożone przestępczością zorganizowaną są stany Sinaloa, Baja California, Chiapas, Guerrero, Nuevo Leon oraz Michoacan (silnie działają tam kartele narkotykowe) – trzeba się liczyć z kontrolami policyjnymi oraz wojskowymi. Szczególną ostrożność podczas podróży należy zachować także w okolicach miast Tijuana, Mexicali, Hermosillo i Ciudad Juarez. W Meksyku szerzą się także tzw. „porwania ekspresowe” – dlatego lepiej nie zatrzymywać taksówek na ulicy, należy wybierać taksówki zamawiane telefonicznie. MSZ zaleca również, by paszporty i bilety lotnicze zostały w hotelowych sejfach. Warto mieć ze sobą fotokopię paszportu.

Drobni przestępcy i kuchnia kontra turyści

Odrobina zdrowego rozsądku i głowa na karku pozwolą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Przede wszystkim trzeba uważać na kieszonkowców, którzy uwielbiają tłumne miejsca (przede wszystkim metro czy kolejki w sklepach). Warto sprawdzać, czy wydana reszta się zgadza – często dochodzi do małych oszustw podczas zakupów. Zdecydowanie lepiej omijać slumsy i odludne miejsca. Zaleca się picie tylko wody butelkowanej. Kuchnię meksykańską lepiej dawkować sobie z umiarem – nasz europejski żołądek nie od razu przestawi się na ostre potrawy. Nie warto próbować ulicznego jedzenia, a owoce zakupione na straganach umyć przed zjedzeniem, trzeba też wystrzegać się tych obranych i pokrojonych.

Problemy ze zdrowiem, niebezpieczna natura i nieszczęśliwe wypadki

Gdzie znaleźć ubezpieczenie turystyczne do Meksyku?

W Meksyku każdy jeździ jak chce – lepiej więc nie poruszać się tam samochodem, nie znając lokalnych drogowych zwyczajów może to być niebezpieczne. Półwysep Jukatan to strefa malaryczna, koniecznie trzeba zabrać ze sobą repelenty przeciwko komarom, przyda się też moskitiera. Poza tym warto się zaszczepić przeciwko WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), BTP (błonnica, tężec, polio), oraz tyfusowi (dur brzuszny). Od lipca do listopada potencjalnym zagrożeniem w Meksyku są huragany.

Koszty leczenia w Meksyku – o czym pamiętać?

W Meksyku wiele szpitali zapewnia opiekę na wysokim poziomie, porównywalnym do tego w Stanach Zjednoczonych. Wiąże się to oczywiście z bardzo wysokimi kosztami leczenia. Podczas wizyty u lekarza trzeba się liczyć z opłatą rzędu 30-50 dolarów. Za dobę w szpitalu możemy zapłacić nawet 2000 dolarów! Niestety, bardzo często meksykańskie szpitale wymagają pokrycia kosztów bezpośrednio bez pacjenta, nawet gdy posiada on ubezpieczenie (później można ubiegać się o refundację tych kosztów przez towarzystwo ubezpieczeniowe). Zaleca się posiadanie ze sobą karty Visa, MasterCard czy American Express.

Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku – jak je wybrać?

Planujemy wyjazd i wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Meksyku

Leczenie w Meksyku, jeśli nie zabierzemy ubezpieczenia, może mocno nas uderzyć po kieszeni. Zatrucie się prażonymi świerszczami (które uchodzą tutaj za przysmak) czy niezbyt świeżą tortillą wcale nie jest takie trudne. Nieszczęśliwe wypadku też się zdarzają, nawet w podróży. Dlatego warto mieć polisę, która zapewni nam zwrot kosztów za leczenie. Polskie MSZ zaleca, byt suma gwarantowana kosztów leczenia była nie mniejsza niż 100 000 dolarów. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny zadbać o stosowne rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Meksyku››

NNW, OC i bagaż, czyli dodatki na wagę złota

Polisa powinnam posiadać także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW, gwarantuje odszkodowanie w razie uszczerbku na zdrowiu, będzie rekompensatą za poniesiony ból i wszelkie niegodności związane z problemami zdrowotnymi) oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC, będzie pomocne w razie, gdy zniszczymy cudzą własność lub poszkodujemy osobę trzecią – odszkodowanie wypłaci za nas ubezpieczyciel). Dobrym pomysłem będzie także objęcie ochroną bagażu – od zgubienia, zniszczenia czy kradzieży (towarzystwo w części pokryje poniesione przez nas straty).

Ubezpieczenie dla aktywnych

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Meksyku dla aktywnych

Jeśli podczas podróży do Meksyku planujemy uprawianie sportów, traktowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako podwyższonego ryzyka lub ekstremalne (np. nurkowanie, surfing, trekking, wyprawy w opuszczone miejsca), to musimy pomyśleć o ochronie tejże aktywności. Wymagane jest dokupienie rozszerzenia ochrony – w innym razie ubezpieczenie, nawet najlepsze, nie zadziała i za wszystkie koszty zapłacimy z własnej kieszeni, nie otrzymamy też odszkodowania. Aktywni mogą objąć ochroną polisy także swój sprzęt sportowy.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Meksyku? Porównujemy ceny i kupujemy polisę online

Jak łatwo się domyślić – koszt ubezpieczenia na wyjazd do Meksyku zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od wybranego pakietu, dodatkowych rozszerzeń, oferty konkretnego ubezpieczyciela…. Na cenę wpływ ma także długość pobytu, charakter wyjazdu oraz ilość ubezpieczonych na polisie osób. Dlatego każdy sam powinien dopasować ochronę do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Pomoże w tym nasz kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku można znaleźć już od 4,25 zł za dzień ochrony! Poniżej prezentujemy kilka szacunkowych wyliczeń.

  • Ubezpieczenie dla jednej osób planującej trzytygodniowy wyjazd do Meksyku:

Cena: 88 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku dla dwóch osób na 9-dniowy urlop:

Cena: 137,57 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na tygodniowy wyjazd do Meksyku połączony z nurkowaniem:

Cena: 137,20 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, ubezpieczenie bagażu, OC sportowe, ubezpieczenie sprzętu sportowego, 20 sportów objętych polisą, w tym nurkowanie

Sprawdzamy ceny i porównujemy ubezpieczenie turystyczne do Meksyku

Trzeba pamiętać, że są to tylko przybliżone koszty ubezpieczenia do Meksyku. Każdy sam musi zadecydować, jaka polisa będzie najlepszym wyborem i zapewni pełną ochronę na czas wyjazdu. Ubezpieczenie można zakupić online, co jest szybie i wygodne. Podróż do Meksyku będzie wspaniałą przygodą, zwłaszcza dla osób, które cenią prawdziwą naturę, żywiołową rozrywkę i latynoskie krajobrazy. Warto jednak zadbać, by wyjazd był dobre zaplanowany i bezpieczny. Z naszym ubezpieczeniem na pewno się to uda!

Co warto wiedzieć?
  • Meksyk nie należy do specjalnie bezpiecznych państw – należy szczególnie uważać na kieszonkowców, którzy uwielbiają tłumne miejsca (przede wszystkim metro czy kolejki w sklepach).
  • Przed wyjazdem warto się zaszczepić przeciwko WZW A, WZW B, BTP oraz tyfusowi.
  • Podczas wybierania polisy warto zwrócić uwagę na to czy posiada ona NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) a także oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.
  • Koszt ubezpieczenia podróżnego do Meksyku jest bardzo zróżnicowany – zależy między innymi od długości pobytu czy dodatkowych rozszerzeń.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania