Wakacje 2018 – gdzie warto pojechać?

Redakcja
Udostępnij:

Dokąd warto wybrać się na wakacje w 2018 roku? Odpowiedzi na to pytanie szukają młodzi ludzie, rodziny z dziećmi czy seniorzy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ w tym roku biura podróży oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych cenach. W opcji last minute 8-dniowy wyjazd w standardzie all inclusive do Bułgarii dla dwóch osób można […]

...

Dokąd warto wybrać się na wakacje w 2018 roku? Odpowiedzi na to pytanie szukają młodzi ludzie, rodziny z dziećmi czy seniorzy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ w tym roku biura podróży oferują wycieczki w bardzo atrakcyjnych cenach. W opcji last minute 8-dniowy wyjazd w standardzie all inclusive do Bułgarii dla dwóch osób można kupić już za 1248 zł (624 zł za 1 osobę), a do Grecji za 1568 zł (784 zł za 1 osobę).

Dzięki temu w tym roku turyści nie muszą planować wakacji z dużym wyprzedzeniem. Wystarczy spontanicznie nawet dzień przed wyjazdem skorzystać z usług jednego z touroperatorów i w opcji last minute kupić atrakcyjną wycieczkę w wyjątkowo niskiej cenie.

Wakacje 2018 dla rodzin z dziećmi

Gdzie jechać na wakacje w 2018 roku z dzieckiem? W ofertach biur podróży rodzice mogą znaleźć atrakcyjne wyjazdy w niskich cenach na terenie Europy. 7-dniowy wypoczynek w Słonecznym Brzegu w Bułgarii w 3-gwiazdkowym hotelu w standardzie all inclusive dla dwóch osób dorosłych z 5-letnicm dzieckiem można kupić w opcji last minute za 1905 zł (634 zł za 1 osobę). Piaszczysta plaża znajduje się 1300 metrów od miejsca zakwaterowania.

Za 7-dniowy wyjazd z biurem podróży na wyspę Zakynthos w Grecji 2 4-gwiazdkowym hotelu w standardzie all inclusive dla dwóch dorosłych osób oraz dwójki dzieci (5 i 10 lat), trzeba zapłacić 3011 zł (752,75 zł za osobę). Obiekt zlokalizowany jest około 300 metrów od szerokiej, piaszczystej plaży z łagodnym wejściem do wody.

Imprezowe wakacje 2018 dla młodych ludzi

Młodzi ludzie podczas wakacji za granicą przede wszystkim poszukują rozrywki. Myśląc jakie są najlepsze miejsca na urlop w 2018 roku na dobrą zabawę, z pewnością nie mogą ominąć taniego Rodos. 7-dniowy wypoczynek na tej greckiej wyspie w 3-gwiazdkowym hotelu w standardzie all inclusive dla dwóch osób dorosłych można kupić w opcji last minute za 1568 zł (769 zł za 1 osobę). Piaszczysta plaża znajduje się około 750 metrów od miejsca zakwaterowania. W pobliżu położone jest centrum Falikari pełne licznych tawern, sklepów, restauracji i barów. W kurorcie przenikają się narody, języki czy zwyczaje. Mieszkańcy są wyjątkowo otwarci na przybyszów z całego świata, o wiele bardziej niż pozostali obywatele Grecji.

Wakacje 2018 dla seniorów

Biura podróży nie zapomniały również o seniorach. Zastanawiając się gdzie na wakacje w Europie wybrać się w tym roku, powinni rozważyć wyjazd na urlop do Złotych Piasków w Bułgarii. 7-dniowy wypoczynek w tym kurorcie w 3-gwiazdkowym hotelu w standardzie all inclusive dla dwóch osób dorosłych można kupić w opcji last minute za 1248 zł (624 zł za 1 osobę). Miejsce noclegu położone jest w spokojnej miejscowości Czajka, około 1,5 km od centrum wśród zieleni, a także uroczego, rozległego ogrodu na niewielkim wzniesieniu. Kabakum Beach, czyli publiczna, piaszczysta plaża znajduje się około 300 metrów od recepcji.

Nieco drożej kosztuje 7-dniowy wyjazd do Krety w 3-gwiazdkowym hotelu w standardzie all inclusive w opcji last minute dla dwóch osób dorosłych, za który trzeba zapłacić 1948 zł (974 zł za 1 osobę). Kameralny obiekt położony na wzniesieniu z widokiem na morze i okoliczne wzgórza zaprasza na rodzinne, greckie wakacje. Do dyspozycji gości oddano restauracje i dwa bary, a także basen, brodzik i plac zabaw dla dzieci. W pobliżu znajduje się pełne tawern serwujących specjały miejscowej kuchni, centrum Anissaras. Publiczna, piaszczysta plaża jest zlokalizowana około 1 km od hotelu, na którą trzy razy dziennie można dotrzeć bezpłatnie hotelowym busem.

Jakie ubezpieczenie turystyczne na wakacje w Europie?

Polscy turyści od lat najchętniej spędzają wakacje za granicą w Europie. Podróżując po Starym Kontynencie, warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jednak zapewnia ona bezpłatny dostęp wyłącznie do podstawowych świadczeń medycznych w publicznych placówkach, w państwach Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). W efekcie zakres ochrony EKUZ może okazać się niewystarczający. Karta w przeciwieństwie do ubezpieczenia turystycznego, nie refunduje kosztów transportu pacjenta do Polski czy akcji ratowniczej.

Najtańsza polisa turystyczna dla osoby dorosłej w przypadku tygodniowego wyjazdu do Bułgarii lub Grecji kosztuje 17,99 zł. Jednak zakres jej ochrony może okazać się niewystarczający, ponieważ nie pokrywa kosztów akcji ratowniczej, a także nie posiada ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Optymalny pakiet ubezpieczeniowy dla turystów podróżujących po Starym Kontynencie w celu wypoczynku lub zwiedzania powinien zawierać:

  • koszty leczenia (w tym akcji ratowniczej) w minimalnej wysokości 20 000 euro, a rekomendowanej 30 000 euro,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  • OC w życiu prywatnym,
  • usługi assistance,
  • ubezpieczenie bagażu.

Optymalna polisa turystyczna dla osoby dorosłej w przypadku tygodniowego wyjazdu do Bułgarii lub Grecji kosztuje 50,89 zł. Największą jej zaletą jest wysoka suma gwarantowana kosztów leczenia i akcji ratowniczej (600 000 zł).

Porównanie cen zakupu 7-dniowych ubezpieczeń turystycznych w przypadku urlopu w Bułgarii i Grecji

Zakres ochronyNajtańsze ubezpieczenie Optymalne ubezpieczenie turystyczne
Koszty leczenia42 666 zł600 000 zł
Koszty ratownictwa600 000 zł
NNW8 533 zł50 000 zł
OC w życiu prywatnym150 000 zł
Ubezpieczenie bagażu853 zł1500 zł
Usługi AssistanceW ramach kosztów leczenia (zakres podstawowy)usługi Assistance w ramach kosztów leczenia, w zakresie również ubezpieczenie pomocy telefonicznej
Klauzula alkoholowaZa dopłatą
Cena polisy17,99 zł50,89 zł

Źródło: rankomat.pl

Osoby cierpiące na choroby przewlekłe lub uprawiające sporty ekstremalne muszą pamiętać o konieczności rozszerzenia ubezpieczenia turystycznego na wypadek wystąpienia tego typu ryzyk. Ponadto turyści mogą rozszerzyć ochronę o tzw. klauzulę alkoholową – taka opcja jest dostępna w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na wakacyjnapolisa.pl. W tym roku podstawowy zakres polisy  o to rozwiązanie zamierza poszerzyć 25 proc. podróżujących – wynika z danych Compensy.

Klauzula alkoholowa zakresem ochrony obejmuje dwa elementy polisy turystycznej – koszty leczenia oraz NNW. Oznacza to, że gdy dojdzie do wypadku w stanie nietrzeźwym, a także doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu, to towarzystwo sfinansuje opiekę medyczną lub wypłaci odszkodowanie do wysokości sum gwarantowanych określonych w umowie.

Autor

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania