Ubezpieczenie podróżne od COVID-19 (koronawirusa). Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają ochronę?

Redakcja
Udostępnij:
4.1

Sprawdzamy, jaka ochrona zapewniona jest osobom, które wykupiły polisę przed wprowadzeniem pandemii i czy ubezpieczenie od zwrotu kosztów rezygnacji pokryje szkody wynikłe z odwołania wycieczek.

koronawirus a ubezpieczenie turystyczne

Od dwóch lat sytuację na świecie warunkuje koronawirus SARS-CoV-2. Zmiany do których przyzwyczaić musiało się społeczeństwo i każdy aspekt jego życia, dość szybko dosięgnęły również towarzystwa ubezpieczeniowe. Dziś, dobra polis podróżna, w standardzie zapewnia ochronę w przypadku COVID-19. Jeśli towarzystwo nie gwarantuje takiej ochrony, lepiej zastanowić się dwa razy, zanim dojdzie do decyzji zakupowej. Pozytywny wynik na obecność wirusa nie tylko zupełnie niweczy plany urlopowe, ale i ciągnie za sobą liczne konsekwencje finansowe. Sprawdźmy więc, na jakie towarzystwa ubezpieczeniowe możemy liczyć i co konkretnie gwarantują.

Czym jest pandemia?

Pandemia koronawirusa została ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) 11 marca 2020 roku. Ta data zmienia wiele zarówno w kontekście obostrzeń poszczególnych krajów, jak i warunków ubezpieczeń związanych z COVID-19, ale o tym szczegółowo dalej.

Oficjalne ogłoszenie pandemii może pociągać za sobą szereg natychmiastowych i restrykcyjnych działań, do których sukcesywnie dochodzi także w przypadku koronawirusa SARS-CoV-2, a należą do nich:

 • ograniczenie w przekraczaniu granic, kontrole graniczne (także w obrębie Unii Europejskiej),
 • ograniczenia w przemieszczaniu się obywateli,
 • zamknięcie placówek kulturalnych, oświatowych, a także punktów usługowych,
 • rekomendacje pozostania w domach,
 • obowiązkowa kwarantanna dla osób powracających z zagranicy oraz ich rodzin, a także mających kontakt z osobami zarażonymi COVID-19.

Pandemia to obejmujące znaczną część świata, szybko rozprzestrzeniające się zachorowania na określoną chorobę, najczęściej taką, która jest przenoszona drogą kropelkową (a więc niezwykle szybko) oraz na którą społeczeństwo nie jest jeszcze uodpornione.

COVID-19, co warto wiedzieć?

Koronawirus wywołujący chorobę COVID-19 to nie pierwsza pandemia w historii ludzkości. Było ich znacznie więcej, a wiele z nich pochłonęło miliony ofiar. Wybrane duże pandemie w historii ludzkości to m.in.:

 • Dżuma – największa pandemia dżumy miała miejsce już w VI w i nazywana była „dżumą Justyniana”. Jej epicentrum stanowił Konstantynopol. Zabiła ok. 100 mln ludzi na całym świecie. Kolejna, nazywana „Czarną śmiercią”, odnotowana została w latach 1364-1365 r. Do tej pory nie ma jednoznacznej liczby zgonów spowodowanych pandemią dżumy, ale zazwyczaj mówi się nawet o 200 mln zmarłych.
 • Ospa prawdziwa – inaczej: czarna ospa. Największa epidemia miała miejsce w XVI wieku w Ameryce Południowej i Północnej. W latach 1636-1698 miało miejsc aż 6 epidemii ospy prawdziwej w Bostonie. W XVII wieku można było już mówić o pandemii czarnej ospy, która dotarła do Europy i zdziesiątkowała populację. Szacuje się, że liczba ofiar to nawet 60 mln osób.
 • Cholera – kolejna XIX-wieczna pandemia, która tylko w samych Indiach pochłonęła 40 mln ofiar. Gdy przedostała się poza Azję, spowodowała śmierć 100 tysięcy Europejczyków i Amerykanów.
 • Hiszpanka – to najpotężniejsza pandemia grypy w historii ludzkości. Wybuchła w 1918-1919 r., a zakażenie nie ominęło żadnego z kontynentów. Dane dotyczące liczby zgonów sąnieprecyzyjne – mówi sięo 30-100 mln ofiar hiszpanki.

Czym się różni pandemia od epidemii?

Epidemia to nagły wzrost zakażeń w danym regionie w określonej populacji. Pandemia natomiast to szybkie rozprzestrzenianie się nowego wirusa na pozostałe regiony, kraje, kontynenty.

Epidemia jest więc terminem zawężającym zachorowania na daną chorobę tylko do wybranego, ściśle określonego miejsca i mieszkającej tam ludności. Zachorowania są nagłe oraz zintensyfikowane w porównaniu do poprzednich lat. Choroba mogła bowiem występować w przeszłości, ale nie w takim natężeniu.

Epidemia jest terminem węższym niż pandemia.

Epidemia w ubezpieczeniu turystycznym – co warto wiedzieć?

Praktycznie każdy ubezpieczyciel w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia informuje, że epidemia należy do generalnych wyłączeń odpowiedzialności. Oznacza to, że jeżeli na terenie jakiegoś państw zostanie ogłoszony stan epidemii, to towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma obowiązku pokryć kosztów leczenia, wynikających z zarażeniem wirusem, ani też wypłacać odszkodowania z tytułu NNW.

Warto również mieć na uwadze, że ubezpieczyciele dokładnie określają różnice pomiędzy epidemią, a stanem epidemii, wprowadzając inne deklaracje dla ochrony w czasie kwarantanny, czy oczekiwania na powrót do kraju.

Czym różni się epidemia od stanu epidemii?

Jak widzimy znaczenie terminów epidemii i stanu epidemii odgrywa kluczową rolę dla podróżującego. Należy pamiętać, że:

 • Epidemia – to zdecydowane zwiększenie liczby zachorowań na danym obszarze na chorobę zakaźną lub wystąpienie nowej jednostki chorobowej, która dotychczas nie pojawiała się w danym rejonie.
 • Stan epidemii – jest sytuacją prawną, która została wprowadzona na danym obszarze w związku z pojawienie się epidemii. Ma on na celu podjęcie konkretnych działań profilaktycznych oraz przeciwepidemicznych, by doprowadzić do zmniejszenia się liczby zachorowań.

Czy mogę liczyć na ubezpieczenie turystyczne w czasie epidemii?

Dotychczas domeną OWU wszystkich ubezpieczycieli były wyłączenia w ubezpieczeniu podróżnym w przypadku epidemii i pandemii. Jednak dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie poniekąd nie pozostawiła wyboru towarzystwom ubezpieczeniowym.

Większość ubezpieczycieli, a wśród tych dostępnych w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na wakacyjnapolisa.pl – wszyscy, gwarantują pokrycie kosztów leczenia związanych z zachorowaniem na COVID-19. Jeśli jednak podróżny zachoruje w wyniku nie dostosowania się do zasad obowiązujących na danym terenie – ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

Podróżowanie w czasie pandemii. Zalecenia MSZ

W oficjalnym oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca rezygnację z podróż, które nie są konieczne, a także przypomina, że Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

✔ Należy również pamiętać, aby przed wyjazdem do danego kraju, na bieżąco monitorować sytuację związaną z pandemią. Obostrzenia, zasady dotyczące kwarantanny, czy wykonywania testu, są zasadami, którym podlega bezwzględnie każdy podróżujący. Wiele krajów wprowadza szereg ograniczeń dotyczących wjazdu i pobytu na ich terrytorium, np. wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. 

Co zmienia się w ubezpieczeniach w związku z pandemią?

Ubezpieczyciele dają możliwość ochrony w przypadku różnych sytuacji związanych z pandemią. W zależności od tego, na jaki rodzaj polisy się zdecydujemy, ubezpieczyciel pokrywa koszty w takich sytuacjach, jak:

Polisa, w zależności od wybranego zakresu zapewni pokrycie kosztów w takich sytuacjach, jak:

 • hospitalizacja i leczenie w razie zachorowania na COVID-19,
 • wykonanie testu na obecność SARS-CoV-2,
 • przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka,
 • zakwaterowanie i wyżywienie w razie przedłużenia pobytu z powodu pozytywnego wyniku testu,
 • zakwaterowanie i wyżywienie w razie przedłużenia pobytu z powodu kwarantanny,
 • powrót do kraju po przedłużeniu pobytu z powodu kwarantanny.

Ubezpieczenie a opieka nad chorym dzieckiem

Jeśli dojdzie do sytuacji, w której podczas podróży zachoruje dziecko, wydawać by się mogło, że sytuacja jest patowa. Istnieje jednak efektywne rozwiązanie, dzięki któremu możemy być znacznie spokojniejsi w takiej sytuacji – odpowiednie ubezpieczenie.

Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają wsparcie dla zdrowych rodziców lub opiekunów w razie zachorowania na COVID-19 dziecka. Co gwarantuje podczas hospitalizacji i leczenia dziecka, zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie dla zdrowych członków rodziny.

Każdy ubezpieczyciel ma w tym zakresie swoje regulacje, które dokładnie określone są w OWU.Niektóre firmy oferują także pokrycie kosztów transportu. W OWU jednak trzeba sprawdzić, czy opcja pobytu z powodu choroby dziecka dotyczy tylko jednego opiekunka czy wszystkich podróżujących.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia to dokument, z którym należy zapoznać się koniecznie przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu. Na jego podstawie możemy dociekać swoich praw, ale także ubezpieczyciel ma możliwość odmówienia wypłaty odszkodowania w konkretnych sytuacjach.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne od COVID-19?

Czy takie ubezpieczenie jest drogie? Co gwarantuje i czego można się spodziewać? Podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego pojawia się wiele pytań, zwłaszcza jeśli na uwadze mamy bezpieczeństwo swoje i bliskich. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie ofert dostępnych na rynku i wybranie tej najlepiej dopasowanej do indywidualnej sytuacji. Ochrona od COVID-19 powinna spełniać nasze oczekiwania i zapewniać efektywną pomoc w problematycznej sytuacji.

Zobaczmy, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne z ochroną od COVID-19 i co konkretnie zapewnia.

Ubezpieczenie od COVID-19
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
61,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł Pokrycie kosztów testu: tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu. Niezależnie od wyniku testu. Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 600 000 zł W przypadku izolacji: Zakwaterowanie i wyżywienie: 450 zł na dobę/max. do 14 dni Transport powrotny: 1 000 zł W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: 450 zł na dobę (max. do 14 dni) Transport powrotny: 1 000 zł Sporty objęte polisą: 114 Sprzęt sportowy Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Europa
Koszty leczenia
451 843 zł
Ratownictwo
31 629 zł
Bagaż
4 518 zł
76,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 45 184 zł OC: 451 843 zł Pokrycie kosztów testu: tylko dla testu z wynikiem pozytywnym W przypadku izolacji: Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 2 000 euro (koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Zakwaterowanie i wyżywienie: 2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Transport powrotny: 2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: 2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Transport powrotny: 2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) OC sportowe: 451 843 zł Sporty objęte polisą: 10 Sprzęt sportowy
Signal Iduna
Koszty leczenia
271 106 zł
Ratownictwo
45 184 zł
Bagaż
2 000 zł
94,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 45 000 zł OC: 135 553 zł Pokrycie kosztów testu: TAK (tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu. Niezależnie od wyniku testu) Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 100 euro/dzień (koszty zakwaterowania i wyżywienia (max 7 dni)) + 60 000 euro koszty transportu W przypadku izolacji: Zakwaterowanie i wyżywienie: 1 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Transport powrotny: 1 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: 1 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Transport powrotny: 1 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) OC sportowe: 67 776 zł Sporty objęte polisą: 83 Sprzęt sportowy
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
29,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Pokrycie kosztów testu: TAK, tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu. Niezależnie od wyniku testu. Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 400 zł/dzień (koszty zakwaterowania (max 7 dni) W ramach Świadczenia „Wizyta Członka Rodziny”) Zakwaterowanie i wyżywienie: 5 400 zł Transport powrotny: bez limitu W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: 5 400 zł OC sportowe: 50 000 zł Sporty objęte polisą: 49
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
86,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 25 000 zł OC: 300 000 zł Pokrycie kosztów testu: tylko w sytuacji, kiedy test jest niezbędny w przebiegu leczenia (np. lekarz zaleca zrobienie drugiego testu dla potwierdzenia stanu zdrowia) Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 200 zł/dzień (tylko jeżeli dziecko będzie w szpitalu dłużej niż 7 dni, koszt zakwaterowania (max 5 dni)) W przypadku izolacji: Zakwaterowanie i wyżywienie: 3 000 zł (do max. 10 dni) Transport powrotny: 500 zł W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: BRAK Transport powrotny: BRAK
Ubezpieczenie od COVID-19
AXA
61,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł Pokrycie kosztów testu: tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu. Niezależnie od wyniku testu. Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 600 000 zł W przypadku izolacji: Zakwaterowanie i wyżywienie: 450 zł na dobę/max. do 14 dni Transport powrotny: 1 000 zł W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: 450 zł na dobę (max. do 14 dni) Transport powrotny: 1 000 zł Sporty objęte polisą: 114 Sprzęt sportowy Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Europa
76,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
451 843 zł
Ratownictwo
31 629 zł
Bagaż
4 518 zł
Dodatkowo: NNW: 45 184 zł OC: 451 843 zł Pokrycie kosztów testu: tylko dla testu z wynikiem pozytywnym W przypadku izolacji: Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 2 000 euro (koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Zakwaterowanie i wyżywienie: 2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Transport powrotny: 2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: 2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Transport powrotny: 2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) OC sportowe: 451 843 zł Sporty objęte polisą: 10 Sprzęt sportowy
Signal Iduna
94,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
271 106 zł
Ratownictwo
45 184 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 45 000 zł OC: 135 553 zł Pokrycie kosztów testu: TAK (tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu. Niezależnie od wyniku testu) Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 100 euro/dzień (koszty zakwaterowania i wyżywienia (max 7 dni)) + 60 000 euro koszty transportu W przypadku izolacji: Zakwaterowanie i wyżywienie: 1 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Transport powrotny: 1 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: 1 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) Transport powrotny: 1 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu) OC sportowe: 67 776 zł Sporty objęte polisą: 83 Sprzęt sportowy
Allianz
29,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Pokrycie kosztów testu: TAK, tylko jeżeli lekarz zleci wykonanie testu. Niezależnie od wyniku testu. Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 400 zł/dzień (koszty zakwaterowania (max 7 dni) W ramach Świadczenia „Wizyta Członka Rodziny”) Zakwaterowanie i wyżywienie: 5 400 zł Transport powrotny: bez limitu W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: 5 400 zł OC sportowe: 50 000 zł Sporty objęte polisą: 49
Nationale-Nederlanden
86,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
Dodatkowo: NNW: 25 000 zł OC: 300 000 zł Pokrycie kosztów testu: tylko w sytuacji, kiedy test jest niezbędny w przebiegu leczenia (np. lekarz zaleca zrobienie drugiego testu dla potwierdzenia stanu zdrowia) Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka: 200 zł/dzień (tylko jeżeli dziecko będzie w szpitalu dłużej niż 7 dni, koszt zakwaterowania (max 5 dni)) W przypadku izolacji: Zakwaterowanie i wyżywienie: 3 000 zł (do max. 10 dni) Transport powrotny: 500 zł W przypadku kwarantanny: Zakwaterowanie i wyżywienie: BRAK Transport powrotny: BRAK

Jak widzimy, każdy ubezpieczyciel gwarantuje inny rodzaj ochrony, ale podstawą, która łączy każdego jest niska cena w stosunku do zakresu ubezpieczenia. Kalkulacja obejmuje tygodniowy wyjazd do jednego z europejskich państw, więc nawet jeśli zdecydujemy się na pozycję – w przypadku tego zestawienia – najdroższą, mamy  w jej zakresie zarówno pokrycie kosztów testu, niezależnie od wyniku, jak i w przypadku izolacji i kwarantanny zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i transport powrotny.

Ubezpieczenie turystyczne to must have w podróży, w dzisiejszych czasach. Nie możemy przewidzieć tego, co wydarzy się podczas wyjazdu, ale na każdą ewentualność możemy się przygotować. Możliwości jakie stwarza kalkulator ubezpieczeń turystycznych, to gwarancja spokojnego podjęcia decyzji w zaciszu własnego domu. Wygodne i intuicyjne w obsłudze narzędzie pozwala na idealne dopasowanie zakresu ubezpieczenia do wyjazdu, a to z kolei klucz do udanego i spokojnego urlopu – mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży – czy zadział?

Kiedy niestabilna sytuacja na świecie budzi obawy co do planowania urlopów za granicą, nic dziwnego że każdy z nas zastanawia się mocno nad słusznością wyjazdu. Jednak również na taką ewentualność, towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały doskonałe rozwiązanie dla turystów.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to rzeczywiste wsparcie, dzięki któremu można liczyć na zwrot kosztów poniesionych z tytuł anulowania wycieczki z biura podróży, biletu, noclegu czy innego wydarzenia, wcześniej opłaconego. Warto jednak sprawdzić wcześniej, czy zakupiona polisa gwarantuje ochronę podczas epidemii.

Ubezpieczenie podróżne – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas wyboru ubezpieczenia podróżnego warto również zwrócić uwagę na inne aspekty ubezpieczenia jak:

Ubezpieczenie od COVID-19 - PYTANIA I ODPOWIEDZI

 1. Czy wszystkie towarzystwa gwarantują ochronę w przypadku kwarantanny?

  Wszystko zależy od interpretacji towarzystwa ubezpieczeniowego. Zasady ochrony podczas kwarantanny lub jej brak, ujęte są w Ogólnych warunkach Ubezpieczenia.

 2. Czy są kraje, w których trzeba mieć ubezpieczenie do COVID-19?

  Tak, np. Ukraina wymaga okazania polisy obejmującej koszty leczenia COVID-19. Warto przed wyjazdem sprawdzić, jakie wymogi przed przekroczeniem granicy należy spełnić.

 3. Czy posiadając kartę EKUZ muszę mieć ubezpieczenie od COVID-19?

  Karta EKUZ zapewnia pomoc jedynie w podstawowym zakresie usług medycznych. Jeśli zatem zależy nam na szybkiej, efektywnej i przede wszystkim taniej pomocy - zdecydowanie ubezpieczenie turystyczne jest dużo lepszym rozwiązaniem. Niektóre usługi medyczne za granicą są albo dodatkowo płatne, albo bardzo drogie, posługując się jedynie kartą EKUZ musimy więc liczyć się z ewentualnymi wysokimi rachunkami za hospitalizację, leczenie lub konsultację ze specjalistą.

Ubezpieczenie turystyczne a COVID-19 - Co warto wiedzieć?
 1. Epidemia to nagły wzrost zakażeń w danym regionie w określonej populacji. Pandemia natomiast to szybkie rozprzestrzenianie się nowego wirusa na pozostałe regiony, kraje, kontynenty.
 2.  Ubezpieczyciele dokładnie określają różnice pomiędzy epidemią, a stanem epidemii, wprowadzając inne deklaracje dla ochrony w czasie kwarantanny, czy oczekiwania na powrót do kraju.
 3. Większość ubezpieczycieli, a wśród tych dostępnych w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na wakacyjnapolisa.pl – wszyscy, gwarantują pokrycie kosztów leczenia związanych z zachorowaniem na COVID-19.
 4. Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają wsparcie dla zdrowych rodziców lub opiekunów w razie zachorowania na COVID-19 dziecka.
 5. Ubezpieczenie turystyczne to must have w podróży, w dzisiejszych czasach. Nie możemy przewidzieć tego, co wydarzy się podczas wyjazdu, ale na każdą ewentualność możemy się przygotować.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania