Ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców – jak je wybrać?

Redakcja
Udostępnij:

Mieszkasz w Polsce, ale nie posiadasz jeszcze obywatelstwa naszego kraju i poszukujesz ubezpieczenia turystycznego? A może ktoś z Twoich bliskich lub znajomych pochodzi z zagranicy i potrzebuje ochrony na czas wyjazdu? Sprawdziliśmy, z jakich polis mogą skorzystać cudzoziemcy i na jakich zasadach działa ta ochrona.Z tego artykułu dowiesz się:Rodzaje ubezpieczenia turystycznego dla cudzoziemcówUbezpieczenie turystyczne dedykowane […]

Ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców - jak je wybrać?

Mieszkasz w Polsce, ale nie posiadasz jeszcze obywatelstwa naszego kraju i poszukujesz ubezpieczenia turystycznego? A może ktoś z Twoich bliskich lub znajomych pochodzi z zagranicy i potrzebuje ochrony na czas wyjazdu? Sprawdziliśmy, z jakich polis mogą skorzystać cudzoziemcy i na jakich zasadach działa ta ochrona.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe, podobnie jak to ma miejsce w przypadku wielu innych zasad, ma swoje własne regulacje odnośnie do tego, czy oferowane przez nie polisy podróżne obejmują ochroną osoby pochodzące z krajów innych niż Polska i nie posiadających naszego obywatelstwa. Informacji na ten temat należy szukać oczywiście w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Rodzaje ubezpieczenia turystycznego dla cudzoziemców

Można wyróżnić dwa rodzaje polis turystycznych dla obcokrajowców. Jedne to standardowe ubezpieczenia, takie same jak dla obywateli polskich, z tym samym zakresem ochrony, działające na niemal tych samych zasadach. Wyjątek stanowi jednak to, gdzie ochrona będzie aktywna – bo tego typu polisy obejmują wszystkie kraje, stosownie do wybranego regionu (Europa lub świat) poza Polską (krajem rezydencji) oraz krajem, z którego pochodzi osoba ubezpieczona. Np. mieszkający w Polsce Francuz, kupując takie ubezpieczenie, będzie posiadał ochronę wszędzie, tylko nie w Polsce i we Francji. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, informację o tym, czy dana polisa obejmuje także cudzoziemców, znajdziemy w OWU. I tak na przykład, ze standardowych polis turystycznych cudzoziemcy mogą skorzystać w takich firmach jak:

  •         Allianz,
  •         Aviva,
  •         Uniqa
  •         Axa Assistance,
  •         Ergo Ubezpieczenia,
  •         TU Europa,
  •         Generali,
  •         Wienner,
  •         Warta.

Ubezpieczenie turystyczne dedykowane dla cudzoziemców

Gdzie znaleźć Ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców?

Niektórzy ubezpieczyciele przygotowali specjalne polisy dla osób, które nie posiadają polskiego obywatelstwa, ale mieszkają w naszym kraju. Obejmują one zakres podobny jak ubezpieczenia dla obywateli polskich, z tym że są dedykowane cudzoziemcom i mają odpowiednio wyższą składkę. Takie polisy oferuje między innymi Signal Iduna, PZU czy Allianz.

Jakie ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców wybrać?

Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb. Najlepiej samodzielnie zapoznać się z ofertą każdego ubezpieczyciela, porównać poszczególne propozycje między sobą, dokładnie przeczytać OWU, a w razie niejasności skontaktować się z obsługą klienta. Warto zwrócić też uwagę na cenę – tak jak już wspomnieliśmy – dedykowane dla obcokrajowców polisy są droższe. Jeśli więc ubezpieczenie nie jest potrzebne ani na terenie Polski, ani w kraju pochodzenia, to wystarczy standardowa ochrona w towarzystwach, które wymieniliśmy powyżej.

Ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców – o czym trzeba pamiętać?

Najlepsze Ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców

W większości przypadków podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego, np. za pomocą naszego kalkulatora, należy podać polski adres i polski numer telefonu. Jeśli obcokrajowiec nie posiada takich danych, wówczas osobą ubezpieczającą może być jego znajomy lub bliski Polak, a sam cudzoziemiec będzie wówczas osobą ubezpieczoną. Nie można też zapomnieć, że wszystkie dokumenty (poza polisami, które są wystawiane w dwóch językach – polskim i angielskim) będą w języku polskim, co może powodować trudności dla obcokrajowców, którzy nie mówią dobrze w naszym języku.

Cudzoziemiec bezpieczny w podróży

Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób, które nie pochodzą z Polski, a jedynie na stałe (bądź czasowo) mieszkają czy pracują w naszym kraju. I nawet, jeśli Ty bądź Twój znajomy nie macie polskiego obywatelstwa, znajdziecie ubezpieczenie dla siebie – można taką ochroną mieć już od 2,5 zł dziennie. Sprawdź i porównaj najlepsze oferty w naszym kalkulatorze i podróżuj bezpiecznie po całym świecie.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania