Gdzie bez testu i kwarantanny na obecność COVID-19 w 2023? 

Julia Stuła
Udostępnij:
4.1

Zagraniczne wakacje w 2023 roku? To możliwe! Pandemia koronawirusa już za nami, a większość krajów całkowicie zniosła ograniczenia i restrykcje dla podróżnych. Sprawdź, gdzie możesz spędzić urlop bez dodatkowych obostrzeń, a w których państwach konieczne będzie wykonanie testu lub posiadanie certyfikatu szczepionkowego.

wakacje bez testu i kwarantanny

Po raz pierwszy od trzech lat turyści mogą swobodnie planować zagraniczne wakacje. Choć koronawirus nie zniknął całkowicie, większość państw otwiera swoje granice na podróżnych z całego świata. Sprawdź, gdzie polecisz bez testów i kwarantanny.

Swobodne podróżowanie znów stało się możliwe, nie tylko w Europie, ale i na świecie. Większość krajów nie wymaga od turystów wykonywania testów ani odbywania kwarantanny wjazdowej. Warto jednak dokładnie sprawdzić warunki obowiązujące w wybranym państwie, aby odpowiednio przygotować się do podróży. Poniżej przedstawiamy zasady obowiązujące w poszczególnych krajach w Europie i na świecie.

Wakacje 2023 a COVID-19  

Sytuacja na świecie związana z chorobą COVID-19 zdaje się stabilizować – szczególnie pod kątem obostrzeń i specjalnych regulacji stosowanych przez kraje. Choć WHO podkreśla, że jeszcze za wcześniej, aby mówić o całkowitym zakończeniu pandemii, to są państwa, które nie wymagają już od turystów ani testu, ani odbycia kwarantanny. Liczba zakażeń również zasadniczo jest niższa niż w trakcie poszczególnych „fal” pandemii.  

Coraz więcej państw, szczególnie europejskich, stopniowo luzuje obostrzenia dotyczące wjazdu i przebywania na ich terytorium. Polska, od 1 kwietnia 2022 r., ogłosiła nawet, że COVID-19 od tego dnia przez polski system zdrowia traktowany jak zwykła choroba zakaźna. 

Coraz więcej państw, szczególnie europejskich, zdecydowanie luzuje obostrzenia dotyczące wjazdu i przebywania na ich terytorium. Jak jednak czytamy na stronie gov.pl:

„Sytuacja epidemiczna na świecie wciąż jest dynamiczna, a w niektórych regionach świata pozostaje niezwykle trudna. MSZ w dalszym ciągu odradza podróże, które nie są konieczne, do krajów lub regionów, w których poziom zachorowań jest znacząco wyższy niż w Polsce. W regionach o sytuacji epidemicznej zbliżonej do Polski lub z niższym poziomem zachorowań MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności”.

Wakacje w 2023 r. zdecydowanie można więc spędzić za granicą. Przed wyjazdem, aby uniknąć zaskoczeń, trzeba jednak dokładnie zapoznać się z regulacjami dotyczącymi wjazdu do wybranego kraju lub krajów.  

Gdzie można lecieć na wakacje bez kwarantanny po przylocie?  

Obecnie większość krajów nie wymaga już odbywania kwarantanny po przylocie. Część jednak utrzymała takie regulacje, w szczególności w stosunku do osób niezaszczepionych. Poniżej opisujemy, jak wygląda to w poszczególnych krajach w Europie i na świecie.  

Europa:

 • Albania: Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna, ale tylko w przypadku, gdy do zachorowania dojdzie już po przyjeździe do Albanii. Obecnie nie ma wyznaczonych specjalnych hoteli, w których cudzoziemcy mieliby odbywać kwarantannę. Muszą oni pozostać w swoim miejscu pobytu/zamieszkania. Po zakończeniu kwarantanny muszą natomiast ponownie wykonać test w celu potwierdzenia wyzdrowienia.
 • Andora: Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. U osób, u których wykryto koronawirusa, kwarantanna trwa 7 dni (licząc od dnia wystąpienia pierwszych symptomów lub od dnia wykonania testu), niezależnie od statusu szczepienia. Dopuszczalna jest samoizolacja, którą można odbywać w pokoju hotelowym (obowiązuje zakaz przyjmowania gości, a także nakaz noszenia maseczki po wyjściu z pokoju). Władze Andory dopuszczają odejście od wymogu odbywania kwarantanny tylko w przypadku, gdy osoba symptomatyczna lub zakażonej powróci do kraju pochodzenia. Po upływie 7 dni zalecana jest 3-dniowa samoobserwacja.
 • Austria. Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Belgia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Białoruś: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Bośnia i Hercegowina: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Bułgaria: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Chorwacja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Cypr: Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. W razie uzyskania pozytywnego wyniku testu, podróżni mają obowiązek odbycia 7-dniowej kwarantanny. Kwarantanna odbywa się w jednym z dedykowanych hoteli, a związane z nią koszty pokrywają władze cypryjskie. Możliwa jest również samoizolacja. Powrót do Polski możliwy jest dopiero po zakończeniu kwarantanny.
 • Czarnogóra: Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. U osób, u których został potwierdzony Covid, konieczne będzie odbycie 7-dniowej izolacji.
 • Czechy: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Dania: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Estonia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Finlandia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Francja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Grecja: Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Osoby, u których wystąpiły lekki objawy Covid-19, zaleca się odbycie 5-dniowej izolacji (nie ma obowiązku wykonywania testu końcowego).
 • Hiszpania: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Holandia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Irlandia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Islandia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Liechtenstein: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Litwa: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Luksemburg: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Łotwa: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Macedonia Północna: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Malta: Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu na Covid-19, muszą odbyć 10-dniową kwarantannę (możliwe jest zakończenie kwarantanny po 7 dniach – w tym celu należy wykonać test PCR lub RAT, wynik testu musi być negatywny).
 • Mołdawia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Monako: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Niemcy: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Norwegia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Portugalia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Rumunia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Serbia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Słowacja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Słowenia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Szwajcaria: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Szwecja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Ukraina: Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed przed przyjazdem ani po przyjeździe, nie muszą także odbywać kwarantanny wjazdowej. Muszą natomiast posiadać ważne ubezpieczenie, które pokryje koszty w razie zachorowania na Covid-19 (leczenie i ewentualne obserwacja w placówce medycznej). Dokument potwierdzający ubezpieczenie należy przedstawiać w języku angielskim lub ukraińskim. Osoby nie posiadające szczepienia, muszą okazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (wykonanego najpóźniej 72 godziny przyjazdem). Posiadanie ubezpieczenia również jest obowiązkowe. Kwarantanna odbywa się z wykorzystaniem aplikacji mobilnej „Wdoma”, należy ją rozpocząć 72 godziny po przekroczeniu ukraińskiej granicy. Kwarantanna trwa 10 dni i może zostać skrócona po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego.
 • Węgry: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Wielka Brytania: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Włochy: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.

Świat:

 • Algieria: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Angola: Zarówno w przypadku osób zaszczepionych jak i tych nie posiadających szczepienia, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego na obecność SARS-COV-2 (wykonanego max 48 godzin przed przekroczeniem granicy). Nie ma obowiązku wykonywania dodatkowych testów po przyjeździe do Angoli. Kwarantanna nie jest wymagana, niezależnie od statusu szczepienia.
 • Antigua i Barbuda: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Arabia Saudyjska: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Argentyna: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Armenia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Australia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana. Przepisy mogą się różnić w poszczególnych stanach i terytoriach.
 • Azerbejdżan: Osoby podróżujące do Azerbejdżanu muszą przedstawić certyfikat pełnego zaszczepienia na COVID-19 (konieczne jest posiadanie przypominającej dawki szczepienia, tzw. booster) lub certyfikat ozdrowieńca. Kwarantanna wymagana jest wyłącznie w przypadku pozytywnego wyniku testu. Osoby niezaszczepione poniżej 18 roku życia nie mogą podróżować do Azerbejdżanu.
 • Bahamy: Osoby zaszczepione mogą podróżować bez dodatkowych obostrzeń (brak testów i kwarantanny). Osoby bez szczepienia (lub nie w pełni zaszczepione), które ukończyły 2 rok życia, muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wyjazdem). Nie trzeba wykonywać dodatkowych testów po przylocie ani odbywać kwarantanny wjazdowej.
 • Bahrajn: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Bangladesz: Podróżni powyżej 12 roku życia – niezależnie od statusu szczepienia – muszą posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające negatywny wynik testu PCR (wykonane maksymalnie 48 godzin przed wylotem). Nie obowiązują testy po przyjeździe, ale pasażerowie poddawani są badaniom lekarskim na miejscu. Osoby nie posiadające szczepienia muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.
 • Barbados: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Belize: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Benin: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Bhutan: Niezależnie od statusu szczepienia, podróżni wyjeżdżający do Bhutan muszą posiadać zaświadczenie lekarskie (w j. angielskim) potwierdzające negatywny wynik testu PCR (wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem). Po przylocie trzeba poddać się tatom na obecność Covid-19. Osoby nie posiadające szczepienia muszą odbyć 10-dniową kwarantannę wjazdową.
 • Boliwia: Podróżni muszą posiadać szczepienie przeciwko Covid-19, negatywny wynik testu PCR (wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem lub wyjazdem) lub antygenowego (wykonanego nie później niż 48 godzin przed wylotem lub wyjazdem).
 • Brazylia: Zaszczepieni podróżni muszą okazać dokument potwierdzający wykonanie szczepienia środkami zatwierdzonymi przez Narodową Agencję Nadzoru Zdrowia (ANVISA), WHO lub przez władze kraju. Osoby bez szczepienia muszą posiadać dokument potwierdzający wykonanie testu na Covid-19, z wynikiem ujemnym lub niereaktywnym. Uznawane są test antygenowe lub PCR, wykonane na jeden dzień przed wejściem na pokład statku powietrznego lub przekroczeniem granicy. Nie ma obowiązku wykonywania testów po przybyciu do kraju ani odbywania kwarantanny.
 • Brunei Darussalam: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Burkina Faso: Wszyscy podróżni, niezależnie od statusu szczepienia, muszą posiadać negatywny wynik testu PCR (wynik nie może być starszy niż 5 dni). Obowiązek ten obejmuje także podróżnych opuszczających Burkinę Faso. Osoby posiadające negatywny wynik testu, nie muszą wykonywać testów po przylocie ani odbywać kwarantanny. Pozostali podróżni (także ci wykazujący objawy choroby) muszą poddać się testom PCR i antygenowym na własny koszt, a do czasu otrzymania wyników obowiązuje ich kwarantanna.
 • Burundi: Wszystkie osoby przyjeżdżające do kraju mają obowiązek okazania negatywnego wyniku testu PCR (test wykonany nie wcześniej niż na 72 h przed przylotem). Po przylocie muszą wykonać test PCR na własny koszt. Wszyscy podróżni objęci są 24-godzinną izolacją (oczekiwanie na wynik testu). W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku, obowiązuje kwarantanna na własny koszt (do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu).
 • Chile: Osoby zaszczepione nie muszą obecnie wykonywać testów przed wyjazdem. Niezaszczepieni turyści muszą natomiast okazać negatywny wynik testu PCR (wykonanego maksymalnie 48 godzin przed przyjazdem do Chile). Nie obowiązuje kwarantanna wjazdowa.
 • Chińska Republika Ludowa: Podróżni przylatujący do Chin – niezależnie od statusu szczepienia – muszą posiadać negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 (wykonany maksymalnie 48 godzin przed wylotem). Zniesiono obowiązek aplikowania o kod zdrowia w placówkach dyplomatycznych, a także obowiązek wykonywania testów po przylocie do Chin. Obecnie nie obowiązuje również kwarantanna wjazdowa.
 • Czad: Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed wylotem ani po przybyciu do kraju. Nie obowiązuje ich również kwarantanna wjazdowa. Podróżni nie posiadający szczepienia (powyżej 12 roku życia) muszą posiadać negatywny wynik testu PCR (wykonanego maksymalnie 96 godziny przed podróżą). Nie trzeba wykonywać testów po przylocie. Po okazaniu negatywnego wyniku, nie obowiązuje również kwarantanna.
 • Demokratyczna Republika Konga: Osoby zaszczepione muszą okazać certyfikat szczepienia w formie papierowej (w języku angielskim lub francuskim). Nie muszą wykonywać testów po przylocie ani odbywać kwarantanny. Turyści bez szczepienia mają obowiązek okazania negatywnego wyniku testu PCR (wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem). Muszą również poddać się szybkiemu testowi antygenowemu po przybyciu na lotnisko (na własny koszt). Kwarantanna obowiązuje wyłącznie w przypadku pozytywnego wyniku testu.
 • Dominikana: Niezależnie od statusu szczepienia, nie trzeba wykonywać testów na Covid-19 przed wyjazdem ani po przybyciu do kraju. Kwarantanna nie jest wymagana, chyba że po przylocie na lotnisku pasażer zostanie poddany losowemu testowi i wynik takiego testu będzie pozytywny.
 • Dżibuti: Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed wyjazdem i po przybyciu do kraju. Podróżni nie posiadający szczepienia muszą okazać negatywny wyniku testu PCR (wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem oraz 120 godzin przed przybyciem na terytorium Dżibuti). Po przylocie muszą wykonać kolejny test PCR. Kwarantanna nie jest konieczna, chyba że wynik testu wykonanego po przybyciu do kraju będzie pozytywny (kwarantanna trwa 10 dni i odbywa się na koszt podróżnego).
 • Egipt: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Ekwador: Podróżni muszą posiadać certyfikat szczepień z kodem QR lub kartę szczepień z kompletem szczepień, wykonanym co najmniej 14 dni przed wjazdem do Ekwadoru, lub negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (wykonanego nie później niż 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu). Nie obowiązuje kwarantanna wjazdowa.
 • Erytrea: Niezależnie od statusu szczepienia, podróżni muszą posiadać negatywny wyniku testu PCR (wykonanego maksymalnie 72 godziny przed planowanym wylotem). Muszą również wykonać szybki test antygenowy zaraz po przybyciu do kraju. Kwarantanna jest obowiązkowa dla osób, które uzyskały pozytywny wynik testu (7-dniowa samoizolacja).
 • Etiopia: Zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów przed wyjazdem i po przybyciu do kraju ani odbywać kwarantanny wjazdowej. Osoby nie posiadające szczepienia (powyżej 12 roku życia) muszą posiadać negatywny wynik testu PCR (wykonanego nie później niż w ciągu 72 godzin przed wylotem) lub antygenowego RDT (wykonanego maksymalnie 24 godziny przez przylotem). Nie obowiązują testy po przylocie ani kwarantanna.
 • Fidżi: Zaszczepione osoby nie muszą wykonywać testów przed wylotem. Po przybyciu na Fidżi muszą wykonać szybki test antygenowy RAT. W przypadku pozytywnego wyniku testu, konieczne będzie odbycie 5-dniowej kwarantanny. Turyści nie posiadający szczepienia (powyżej 16 roku życia) nie mogą podróżować na Fidżi.
 • Filipiny: Zaszczepione osoby nie muszą wykonywać testów przed wylotem i po przylocie ani odbywać kwarantanny. Turyści bez szczepienia muszą okazać negatywny wynik testu antygenowego (wykonanego przez laboratorium nie wcześniej niż 24 h przed wylotem). Nie muszą wykonywać testów po przybyciu do kraju ani odbywać kwarantanny wjazdowej.
 • Gabon: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Gambia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Ghana: Zaszczepione osoby muszą okazać dowód pełnego szczepienia – na tej podstawie są zwolnione z wykonywania testów PCR. Nie muszą wykonywać ich również po przybyciu do kraju. Osoby niezaszczepione powyżej 18 roku życia muszą posiadać negatywny wynik testu PCR (wykonanego maksymalnie 48 godzin przez przylotem(, a także wykonać test po przybyciu do Ghany. Nie obowiązuje kwarantanna.
 • Grenada: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Gruzja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Gujana: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Gwatemala: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Gwinea: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Gwinea Bissau: Wszyscy podróżni przybywający do Gwinei Bissau muszą posiadać negatywny wynik testu COVID-19 (wykonanego maksymalnie w ciągu 48 godzin przed przylotem). Nie trzeba wykonywać testów po przybyciu do kraju. Osoby zdrowe nie muszą odbywać kwarantanny.
 • Gwinea Równikowa: Wszyscy turyści powyżej 18 roku życia muszą posiadać negatywny wynik testu PCR (wykonanego nie później niż 48 godzin przed przylotem), a także dowód szczepienia. Po przybyciu do kraju podróżni muszą poddać się szybkiemu testowi i poddać się 3-dniowej kwarantannie.
 • Haiti: W przypadku osób zaszczepionych obowiązuje brak dodatkowych obostrzeń. Niezaszczepieni turyści przed wyjazdem muszą uzyskać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem). Po przybyciu na Haiti nie ma obowiązku wykonywania dodatkowych testów. Kwarantanna obowiązuje wyłącznie w przypadku pozytywnego wyniku testu i trwa 14 dni.
 • Honduras: Przy wjeździe trzeba przedstawić certyfikat pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 (honorowane są certyfikaty Unii Europejskiej w formie online lub papierowej oraz inne angielsko- lub hiszpańskojęzyczne) lub negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (wykonanego w ciągu 72 godzin przed przyjazdem). Nie trzeba wykonywać testów po przybyciu do kraju. Kwarantanna wymagana jest wyłącznie w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku testu.
 • Hongkong: Wszystkie osoby podróżujące do Hongkongu muszą posiadać negatywny wynik testu RAT na obecność Covid-19 (wykonany nie wcześniej niż 24 h przed wejściem na pokład samolotu). Nie trzeba wykonywać testów po przylocie. Zniesiony został obowiązek odbywania kwarantanny wjazdowej.
 • Indie: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Indonezja: Przy wjeździe wymagany jest certyfikat (w języku angielskim i języku polskim) poświadczający pełne zaszczepienie przeciwko Covid-19.. Pasażerowie, u których zostaną stwierdzone objawy koronawirusa po przybyciu, na lotnisku muszą poddać się testowi PCR. Osoby zaszczepione są zwolnione z obowiązku odbywania kwarantanny. Podróżni nie posiadający szczepienia zostaną skierowani na 5-dniowa kwarantannę (kwarantanna zakończy się po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR wykonanego po upływie tego czasu).
 • Irak:
 • Iran:
 • Izrael: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana. Podróżni muszą jednak posiadać ubezpieczenie, które pokryje ewentualne koszty leczenia w razie zachorowania na Covid-19, a także koszty kwarantanny.
 • Jamajka: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Japonia: Osoby zaszczepione trzema dawkami szczepionki nie muszą wykonywać dodatkowych testów przed wyjazdem. Konieczne jest jednak okazanie certyfikatu szczepienia. Turyści, którzy nie zostali zaszczepieni, muszą posiadać negatywny wynik testu (wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem. Niezależnie od statusu szczepienia, nie obowiązują testy po przybyciu do kraju ani kwarantanna wjazdowa.
 • Jordania: Niezależnie od statusu szczepienia, nie trzeba wykonywać testów przed wyjazdem i po przybyciu do kraju. Nie obowiązuje również kwarantanna. Dla wszystkich podróżnych wymagana jest rejestracja na portalu www.visitjordan.gov.jo oraz wygenerowanie kodu QR w celu okazania personelowi pokładowemu przed odprawą oraz służbom po przekroczeniu granicy.
 • Kambodża: Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów ani przed podróżą ani po przylocie. Są również zwolnione z kwarantanny wjazdowej. Turyści bez szczepienia nie muszą wykonywać testów przed wyjazdem, ale (przekraczając granicę drogą lądową) mają obowiązek poddać się testowi antygenowemu zaraz po przybyciu do kraju (na własny koszt). Kwarantanna jest obowiązkowa tylko w sytuacji, gdy wynik takiego testu będzie pozytywny.
 • Kamerun: Osoby powyżej 5 roku życia, niezależnie od statusu szczepienia, muszą wykonać test przed wyjazdem (negatywny wynik testu PCR trzeba okazać wchodząc na pokład samolotu). Po przybyciu do Kamerunu, na lotniskach w Jaunde i Douali przeprowadzane są dodatkowe testy na Covid-19 (nieodpłatnie). Kwarantanna obowiązuje wyłącznie w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu i trwa 14 dni.
 • Kanada: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Katar: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Kazachstan: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Kenia: Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed wyjazdem, jednak przy wjeździe muszą przedstawić dowód szczepienia przeciwko Covid-19. Turyści bez szczepienia muszą posiadać negatywny wynik testu PCR (wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą). Osoby bez ważnego szczepienia lub testu, a także turyści z objawami grypy, muszą poddać się dodatkowym testom antygenowym już na lotnisku (na własny koszt). W przypadku pozytywnego wyniku, konieczne będzie wykonanie testu PCR (również na własny koszt), a w razie pozytywnego wyniku poddanie się kwarantannie.
 • Kirgistan: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Kolumbia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Komory: Do wjazdu na terytorium kraju wymagany jest test PCR (wykonany maksymalnie 72 godziny przed wylotem). Po przylocie dodatkowy test PCR muszą wykonać osoby, u których pomiar temperatury wskazał więcej niż 38°C. W przypadku pozytywnego wyniku testu obowiązuje kwarantanna.
 • Republika Konga: Podróżni powyżej 10 roku życia muszą posiadać negatywny wynik testu PCR (w języku francuskim lub angielskim, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem). Po przylocie do Republiki Konga przyjezdni muszą poddać się testowi PCR (na własny koszt). W przypadku pozytywnego wyniku obowiązuje izolacja.
 • Korea Południowa: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Korea Północna: Brak wytycznych dot. zasad wjazdu. Granice są zamknięte od stycznia 2020 r. Nie ma na razie oficjalnych informacji nt. ewentualnego otwarcia granic dla ruchu turystycznego w 2023 roku.
 • Kostaryka: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Kuba: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia, jednak losowo wybrane osoby mogą zostać poddane testom już na lotnisku na Kubie. W przypadku uzyskanie pozytywnego wyniku testu, konieczne będzie odbycie kwarantanny.
 • Kuwejt: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Laos: Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed wyjazdem ani po przybyciu do kraju. Są również zwolnione z kwarantanny. Turyści bez szczepienia przed wyjazdem muszą wykonać test ATK (maksymalnie 48 godzin przed przylotem do Laosu), a następnie okazać papierowe zaświadczenie lekarskie o negatywnym wyniku testu (w języku angielskim). Po przylocie nie muszą wykonywać dodatkowych testów ani odbywać kwarantanny wjazdowej.
 • Lesotho: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Liban: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Liberia: Zaszczepieni podróżni podczas podróży do Liberii muszą okazać negatywny wynik testu PCR lub RTD, otrzymanego z akredytowanego laboratorium do 72 godzin przed wylotem (w języku angielskim). Nie ma konieczności wykonywania testów po przybyciu do kraju ani odbywania kwarantanny wjazdowej. Osoby niezaszczepione (powyżej 18 roku życia) nie mogą podróżować do Liberii.
 • Madagaskar: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Malediwy: Obecnie nie ma obowiązku wykonywania testów przed wyjazdem i po przybyciu do kraju. Dla turystów, u których nie stwierdzono objawów zakażenia, zniesiono obowiązek odbywania kwarantanny. Jeśli zostanie stwierdzone zakażenie Covid-19, pasażer z wynikiem pozytywnym musi poddać się 7-dniowej izolacji (licząc od dnia pobrania próbki). W przypadku osób, u których pod koniec izolacji nadal występują objawy zakażenia, kwarantanna może zostać przedłużona do momentu upłynięcia 24 godzin po ustąpieniu objawów. Osoby w pełni zaszczepione, które miały kontakt z osobą zarażoną, muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. Jeśli nie wykazują objawów, okres ten może zostać skrócony na podstawie negatywnego wyniku testu RT-PCR przeprowadzonego na koniec piątego dnia kwarantanny.
 • Malezja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Mali: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Maroko: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Mauretania: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Mauritius: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Meksyk: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana. Trzeba pamiętać, że kwarantanna może zostać zarządzona przez miejscowe służby w stosunku do wybranych podróżujących, w zwłaszcza jeżeli stwierdzona zostanie u nich gorączka. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku w na Covid-19, należy poddać się samoizolacji w wybranym przez siebie miejscu.
 • Mikronezja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Mjanma: Wymagany jest test PCR (wykonany maksymalnie 48h przed przylotem do kraju, potwierdzony papierowym zaświadczeniem, podpisanym przez lekarza). Po przyjeździe konieczna jest kontrola temperatury i szybki test diagnostyczny (na koszt podróżnego). Turyści mogą opuścić lotnisko po otrzymaniu negatywnego wyniku testu. W przeciwnym razie muszą poddać się kwarantannie na zasadach ustalonych przez lokalne władzę.
 • Mongolia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Mozambik: Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed przyjazdem ani po przybyciu do Mozambiku. Kwarantanna konieczna jest tylko dla turystów, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-COV-2, lub lub mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Osoby niezaszczepione muszą wykonać test PCR w państwie, z którego wyjeżdżają na 72 godziny przed przyjazdem do Mozambiku ( z tego obowiązku zwolnione są dzieci do 11 roku życia, o ile nie wykazują objawów).Testy po przybyciu do Mozambiku nie są wymagane. Kwarantanna obowiązuje na takich samych zasadach jak w przypadku osób zaszczepionych.
 • Namibia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Nauru: Testy nie są wymagane. Wszystkie osoby przybywające do Nauru muszą przebyć kwarantannę trwającą 14 dni w „rządowym zakwaterowaniu przejściowym” w Nauru.
 • Nepal: Zaszczepieni turyści muszą okazać certyfikat szczepienia z kodem QR (w języku angielskim) lub zaświadczenie lekarskie potwierdzające negatywny wynik testu RT-PCR (wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem). Nie ma konieczności wykonywania testów po przylocie. Brak kwarantanny dla w pełni zaszczepionych osób. Możliwość poddania kwarantannie osób wykazujących symptomy COVID-19.
 • Niger: Wszyscy podróżni, niezależnie od statusu szczepienia, zobowiązane są okazać negatywny wynik testu PCR uzyskany maksymalnie 72 godziny przed wjazdem do kraju. W przypadku pobytu w Nigrze krótszego niż 7 dni po przyjeździe należy wykonać test na Covid-19. Do czasu otrzymania wyników wymagana jest samoizolacja. Jeżeli wynik testu jest negatywny, można zakończyć samoizolację.
 • Nigeria: Osoby zaszczepione zwolnione są z wykonywania testu PCR przed przyjazdem i po przybyciu do kraju, a także z obowiązku odbywania kwarantanny. Niezaszczepieni turyści muszą wykonać test PCR w ciągu 48 godzin przed przylotem do Nigerii, a także dwa testy PCR (drugiego dnia po przylocie do Nigerii oraz siódmego dnia po przylocie do Nigerii. W przypadku osób niezaszczepionych obowiązkowa jest 7-dniowa kwarantanna/samoizolacja.
 • Nikaragua: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Nowa Zelandia: Niezależnie od statusu szczepienia, nie ma obowiązku wykonywania testów przed przyjazdem do kraju. Po przylocie podróżni otrzymają na lotnisku bezpłatne szybkie testy antygenowe (RAT). 7-dniowa kwarantanna jest wymagana w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku szybkiego testu RAT wykonanego po przyjeździe.
 • Oman: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Pakistan: Od wszystkich podróżnych, którzy nie przedstawią certyfikatu pełnego zaszczepienia na Covid-19, wymagany jest obowiązkowy negatywny wynik testu PCR (wykonanego w ciągu maksymalnie 48 godzin przed rozpoczęciem podróży. Dodatkowo pasażerowie są zobowiązani do podania pełnych danych w ramach aplikacji mobilnej „Pass Track App”.
 • Palau: Utrzymano obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR (wykonanego maksymalnie 3 dni przez wyjazdem). Dopuszcza się także możliwość przedłożenia negatywnego wyniku testu antygenowego uznanego przez Światową Organizację Zdrowia lub amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (ważny 24 h od momentu wyjazdu do Republiki Palau). Kwarantanna wjazdowa nie jest wymagana.
 • Panama: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Papua Nowa Gwinea: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Paragwaj: Zaszczepione osoby nie obowiązują żadne dodatkowe obostrzenia wjazdowe. Niezaszczepieni turyści muszą okazać negatywny wynik testu typu PCR. Testy po przylocie do kraju i kwarantanna wjazdowa nie są wymagane.
 • Peru: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • RPA:
 • Republika Zielonego Przylądka: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Rosja: Wszystkie osoby, niezależnie od statusu szczepienia, muszą wykonać test PCR na SARS-COV19 (nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy). Nie ma obowiązku wykonania testów po przybyciu do kraju. Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przyjeździe do Rosji.
 • Rwanda: Nie trzeba wykonywać testów przed wyjazdem i po przybyciu do kraju. W przypadku pozytywnego wyniku testu podróżni podlegają tym samym zasadom co obywatele Rwandy (10 dni obowiązkowej samoizolacji).
 • Saint Lucia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Saint Vincent i Grenadyny: Niezależnie od statusu szczepienia, osoby podróżujące na Saint Vincent i Grenadyny mają obowiązek przedstawienia negatywnego wynik testu PCR (wykonanego maksymalnie 3 dni przed przyjazdem do kraju) lub antygenowy wykonanego maksymalnie 1 dzień przed przyjazdem do kraju). Nie ma obowiązku wykonywania testów po przyjeździe. Podróżni, którzy wykonali test, są zwolnienie z obowiązku odbywania kwarantanny.
 • Salwador: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Senegal: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Seszele: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Sierra Leone: Brak dodatkowych obostrzeń dla osób zaszczepionych. Turyści nie posiadający szczepienia muszą wykonać test PCR w dniu przyjazdu, a także po przylocie do kraju. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Singapur: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Somalia: Zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testu przed przyjazdem, jeśli okażą ważny dowód szczepienia. Osoby wykazujące symptomy zarażenia, po przylocie do Somalii mogą zostać poddane testom antygenowym. W przypadku pozytywnego wyniku testu, wymagana będzie kwarantanna. Osoby bez szczepienia mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego (kodu QR) w okresie 72 godzin przez podróżą. Jeśli chodzi o testy po przybyciu do kraju oraz kwarantannę, obowiązują takie same zasady jak w przypadku zaszczepionych podróżnych.
 • Sri Lanka: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Stany Zjednoczone: Brak dodatkowych obostrzeń dla osób zaszczepionych. Turyści nie posiadający szczepienia nie mogą przekroczyć granicy.
 • Sudan: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Sudan Południowy: Zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów przed przyjazdem ani po przylocie do kraju. Kwarantanna obowiązuje wyłącznie w przypadku osób, u których występują objawy zakażenia. Podróżni bez szczepienia muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR (wykonanego w ciągu 72 godzin przed przyjazdem). Po przylocie nie trzeba wykonywać dodatkowych testów. Niezaszczepieni turyści mogą zostać skierowane na 10-dniowa  kwarantannę pomimo negatywnego wyniku testu na Covid-19, jeżeli wykazują objawy choroby.
 • Surinam: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana. Wszyscy podróżni muszą natomiast posiadać ubezpieczenie turystyczne (ważne minimum 30 dni), które pokrywa koszty leczenia w przypadku zachorowania.
 • Syria: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Tadżykistan: Wszyscy podróżni muszą posiadać negatywny test PCR. Dodatkowo na przejściu granicznym lub lotnisku wykonywany jest powtórnie test expresowy, który dokonywany jest wybiórczo. Na przejściach drogowych i lotniskach (wybiórczo) wykonywane są expressowe testy antygenowe. Nie obowiązuje kwarantanna.
 • Tajlandia: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Tajpej: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Tanzania: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana. Władze zastrzegają sobie prawo przeprowadzania wyrywkowych kontroli (Rapid Test) na losowo wybranych podróżnych.
 • Timor Wschodni: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna obowiązuje wyłącznie osoby nie posiadające zaświadczenia o odbyciu pełnego szczepienia. Takie osoby zostaną skierowani na 10-dniową obowiązkową kwarantannę.
 • Togo: Zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów przed przyjazdem ani po przylocie do kraju, zwolnieni są również z obowiązku odbywania kwarantanny wjazdowej. Osoby nie posiadające szczepienia muszą okazać negatywny wynik testu PCR (wykonanego maksymalnie 5 dni przed odlotem), a także wykonać test po przylocie. Niezaszczepieni turyści są zobowiązani do samoizolacji, aż do momentu otrzymania wyniku testu zrobionego po przylocie do Togo (24-48 godzin).
 • Tonga: Wszyscy podróżni muszą przedstawić dowód szczepienia przeciw Covid-19. Turyści, którzy zostali zwolnieni z przyjmowania szczepionki, muszą dostarczyć odpowiednie dokumenty do Ministerstwa Zdrowia Królestwa Tonga, aby uzyskać zezwolenie na wjazd.
 • Tunezja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Turcja: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Turkmenistan: Wszyscy turyści planujący przekroczyć granicę mają obowiązek okazać negatywny testu na Covid-19 lub certyfikat zaszczepienia. Co więcej, wszyscy podróżni na lotnisku muszą wykonać dodatkowe testy. Po przylocie każdy poddawany jest 21-dniowej kwarantannie.
 • Uganda: Brak dodatkowych obostrzeń dla osób zaszczepionych. Turyści nie posiadający szczepienia na granicy muszą okazać negatywny testu PCR (wykonanego w okresie do 72 godzin przez podróżą przy wjeździe i wyjeździe z Ugandy). Nie obowiązuje kwarantanna wjazdowa.
 • Ukraina: Brak dodatkowych obostrzeń dla osób zaszczepionych. Turyści nie posiadający szczepienia muszą okazać negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego. Co więcej, wymagane jest posiadanie ubezpieczenia pokrywającego koszty związane z leczeniem Covid-19. Odbycie kwarantanny po przekroczeniu granicy Ukrainy odbywa się z Urugwaj: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Uzbekistan: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Vanuatu: Osoby podróżujące muszą wykonać test PCR nie więcej niż 72 godziny przed planowanym wylotem, i otrzymać wynik negatywny na obecność Covid-19. Testy PCR podczas 5-tego i 11-tego dnia kwarantanny. Wszystkie osoby zaszczepione dwiema rekomendowanymi dawkami szczepionki przyjeżdzające do kraju muszą odbyć 14-dniową kwarantannę. Dla osób zaszczepionych jedną rekomendowaną dawką szczepionki okres kwarantanny wynosi 28 dni.
 • Wenezuela: Osoby zaszczepione są zwolnione z obowiązku wykonania testu przed przyjazdem. Test po przyjeździe jest wymagany od wszystkich pasażerów. Testy wykonywane są na lotnisku. Podróżujący do Wenezueli po spełnieniu wymogów zaszczepienia i wykonania testu są zwolnieni z obowiązku kwarantanny
 • Wietnam: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.
 • Wybrzeże Kości Słoniowej: Wszyscy turyści, niezależnie od statusu zaszczepienia, przekraczający granicę Wybrzeża Kości Słoniowej (przy wjeździe i przy wyjeździe z kraju) są zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19 (wykonanego nie wcześniej niż na 2 dni przed podróżą). Nie trzeba wykonywać testów po przyjeździe. Osoby zdrowe nie muszą również odbywać kwarantanny wjazdowej.
 • Wyspy Salomona: przyjazdem. Osoby niezaszczepione muszą wykonać test PCR (maksymalnie 72 godziny przed wyjazdem). Dla osób zdrowych nie jest wymagana kwarantanna wjazdowa.
 • Zambia: Osoby zaszczepione są zwolnione z obowiązku wykonania testu przed przyjazdem. Wszyscy niezaszczepieni podróżujący są zobowiązani do wykonania testu PCR z wynikiem nie starszym niż 72 godziny przed lądowaniem w Zambii. Osoby, które po przylocie do Zambii będą miały powyżej 38 stopni oraz będą wykazywały symptomy, zostaną poddane testom. W przypadku objawów lub pozytywnego testu, podróżny zobowiązany jest do kwarantanny na własny koszt do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu.
 • Zimbabwe: Osoby zaszczepione są zwolnione z obowiązku wykonania testu przed przyjazdem. Wszyscy niezaszczepieni podróżujący są zobowiązani do wykonania testu PCR. Niezaszczepieni turyści opuszczający Zimbabwe są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR. Osoby, które nie trzymały negatywnego wyniku testu, muszą odbyć 10-dniową kwarantannę.
 • ZEA: Brak ograniczeń wjazdowych. Nie ma konieczności wykonywania testów przed przyjazdem i po przylocie, niezależnie od statusu szczepienia. Kwarantanna nie jest wymagana.

Gdzie można latać z Polski bez testu na COVID-19?

Można jednak wskazać wiele państw, które zniosły nie tylko obowiązek odbywania kwarantanny, ale również konieczność wykonywania testów przed przyjazdem/przylotem. Dotyczy to zarówno podróżnych zaszczepionych, jak i tych, którzy nie przyjęli szczepienia przeciwko COVID-19.

Swobodnie, bez testu na COVID i dodatkowych obostrzeń, można podróżować do kilkudziesięciu krajów w Europie:

 • Albania
 • Andora
 • Austria
 • Belgia
 • Bośnia i Hercegowina
 • Bułgaria
 • Chorwacja
 • Cypr
 • Czarnogóra
 • Czechy
 • Dania
 • Estonia
 • Finlandia
 • Francja
 • Grecja
 • Hiszpania
 • Holandia
 • Islandia
 • Liechtenstein
 • Litwa
 • Luksemburg
 • Łotwa
 • Macedonia Północna
 • Malta
 • Mołdawia
 • Monako
 • Niemcy
 • Norwegia
 • Portugalia
 • Rumunia
 • Serbia
 • Słowacja
 • Słowenia
 • Szwajcaria
 • Węgry
 • Wielka Brytania
 • Włochy

Swobodnie, bez testu na COVID i dodatkowych obostrzeń, można podróżować do kilkudziesięciu krajów na świecie:

 • Algieria
 • Arabia Saudyjska
 • Argentyna
 • Armenia
 • Australia
 • Bahamy – Dla zaszczepionych
 • Bahrajn
 • Barbados
 • Belize
 • Benin
 • Białoruś
 • Brunei Darussalam
 • Chile – Dla zaszczepionych
 • Czad – Dla zaszczepionych
 • Demokratyczna Republika Konga – Dla zaszczepionych
 • Dominikana
 • Dżibuti – Dla zaszczepionych
 • Egipt
 • Ekwador – Dla zaszczepionych
 • Etiopia – Dla zaszczepionych
 • Fidżi – Dla zaszczepionych
 • Filipiny – Dla zaszczepionych
 • Gabon
 • Gambia
 • Ghana – Dla zaszczepionych
 • Grenada
 • Gruzja
 • Gujana
 • Gwatemala
 • Gwinea
 • Haiti – Dla zaszczepionych
 • Honduras – Dla zaszczepionych
 • Indie
 • Indonezja – Dla zaszczepionych
 • Jamajka
 • Japonia – Dla zaszczepionych
 • Liban
 • Madagaskar
 • Malezja
 • Mali
 • Maroko
 • Mauretania
 • Mauritius
 • Meksyk
 • Mikronezja
 • Mongolia
 • Mozambik – Dla zaszczepionych
 • Namibia
 • Nauru
 • Nepal – Dla zaszczepionych
 • Nigeria – Dla zaszczepionych
 • Nikaragua
 • Nowa Zelandia
 • Oman
 • Pakistan – Dla zaszczepionych
 • Panama
 • Papua Nowa Gwinea
 • Paragwaj – Dla zaszczepionych
 • Paragwaj
 • Republika Południowej Afryki
 • Rwanda
 • Saint Lucia
 • Saint Vincent i Grenadyny
 • Salwador
 • Senegal
 • Sierra Leone – Dla zaszczepionych
 • Singapur
 • Somalia – Dla zaszczepionych
 • Sri Lanka
 • Stany Zjednoczone – Dla zaszczepionych
 • Sudan
 • Sudan Południowy – Dla zaszczepionych
 • Surinam
 • Syria
 • Tajlandia
 • Tajpej
 • Tanzania
 • Timor Wschodnia
 • Togo – Dla zaszczepionych
 • Tunezja
 • Turcja
 • Uganda – Dla zaszczepionych
 • Ukraina
 • Uzbekistan
 • Wietnam
 • Wyspy Salomona – Dla zaszczepionych
 • Zambia – Dla zaszczepionych
 • Zimbabwe – Dla zaszczepionych
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie

Powrót do Polski z zagranicy a kwarantanna i test

Jak informuje gov.pl:

„Od 28.03.2022 r. nie ma obowiązku wypełniania Karty Lokalizacji Podróżnego (KLP) przed przylotem do Polski”.

Jeśli chodzi o podróże do Polski z krajów członkowskich UE i strefy Schengen:

„Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia  Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

– legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia,

– wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2,

– odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.”

Jeśli chodzi o osoby przyjeżdżające spoza strefy Schengen, polskie msz informuje:

„Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia  Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

– legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia,

– wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2,

– odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej”.

Sezon urlopowy 2023 – zaprasza cały świat

W 2023 r. można podróżować po całym świecie niemal bez dodatkowych obostrzeń. Większość krajów nie przewiduje restrykcji dla podróżnych, niektóre z obowiązku wykonywania testów przed przyjazdem zwalniają osoby zaszczepione.

Turyści nie posiadający szczepienia w niektórych przypadkach muszą odbyć testy na Covid-19. Obowiązek ich wykonania panuje między innymi w takich krajach jak:

 • Angola
 • Azerbejdżan
 • Bangladesz
 • Bhutan
 • Boliwia
 • Brazylia
 • Burkina Faso
 • Burundi
 • Chiny
 • Erytrea
 • Gwinea Bissau
 • Gwinea Równikowa
 • Hongkong
 • Izrael
 • Kamerun
 • Komory
 • Republika Konga
 • Korea Północna
 • Mjanma
 • Niger
 • Palau
 • Rosja
 • Tadżykistan
 • Turkmenistan
 • Wybrzeże Kości Słoniowej

Jak wybrać ubezpieczenie na wakacje 2023?

Wybierając się na zagraniczny urlop w 2023 roku, trzeba pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Poza podstawowymi elementami, takimi jak KL, ratownictwo, NNW, OC, czy ochrona bagażu, kompleksowa polisa powinna chronić nas również na wypadek zachorowania na Covid-19.

Poza ewentualnym leczeniem, warto zwrócić uwagę na sumy gwarantowane w razie kwarantanny, izolacji, czy zachorowania dziecka. Co powinno wchodzić w skład dobrej polisy turystycznej?

 • NNW – na podstawie ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, TU wypłaci nam odszkodowanie z tytułu poniesienie szkód osobowych (na przykład trwały uszczerbek na zdrowiu). Wybierając się na zagraniczny urlop, trzeba pamiętać, że suma gwarantowana takiego ubezpieczenia była odpowiednio wysoka.
 • OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej będzie niezbędne, gdy w wyniku spowodowanego przez nas wypadku ucierpią osoby trzecie lub ich mienie. OC uchroni nas przed kosztami będącymi następstwem wyrządzenia szkody, a nasze ubezpieczenie pokryje odszkodowanie dla osoby przez nas poszkodowanej.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia – uchroni nas przed ponoszenia kosztów związanych z leczeniem i innymi usługami medycznymi. Pobyt w szpitalu, transport karetką, wizyta u specjalisty (także stomatologa), czy wykupienie niezbędnych leków to ogromny wydatek, który ubezpieczyciel pokryje jedynie wtedy, gdy posiadamy ubezpieczenie KL. Warto pamiętać, aby suma gwarantowana ubezpieczenia była odpowiednio wysoka i adekwatna do miejsca pobytu. Nie powinna ona jednak wynosić mniej niż 100 000 PLN.
 • Transport medyczny – transport medyczny do kraju to ważny element każdej polisy turystycznej. Koszty takiego transportu mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro, dlatego warto upewnić się, że wybrana polisa zapewnia ochronę w tym zakresie.
 • Ratownictwo – praktycznie wszędzie poza Polską ratownictwo jest odpłatne i bardzo kosztowne. Jeśli nasze ubezpieczenie pokrywa koszty ratownictwa, nie będziemy musieli martwić się kosztami spowodowanymi przez skutki nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń wymagających interwencji ratowników.
 • Ubezpieczenie bagażu – planując zagraniczny wyjazd, warto zwrócić również uwagę na bagaż. To element szczególnie istotny, gdy w podróż zabieramy ze sobą drogi sprzęt sportowy lub elektroniczny. Ubezpieczenie zagwarantuje nam wypłatę odszkodowania w przypadku zniszczenia, zgubienia lub kradzieży przewożonych rzeczy.
 • Assistance – pozwoli objąć ubezpieczonego oraz jego bliskich opieką w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia podczas wyjazdu. Zapewnia nie tylko pomoc w postaci informacji, porad, lecz także pokrycie kosztów takich jak nocleg, wcześniejszy powrót do kraju czy przyjazd członka rodziny do poszkodowanego. Assistance często gwarantuje również opiekę nad dziećmi, kiedy ich rodzice lub opiekunowie są poszkodowani.

Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty 1-dniowego ubezpieczenia turystycznego dla dorosłej osoby wyjeżdżającej na urlop do Europy:

Ubezpieczenie na wyjazd do Włoch
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
3,74 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
8,89 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł OC sportowe: 250 000 zł sporty objęte polisą: 114 sprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
1 000 zł
8,99 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 150 000 zł OC sportowe: 150 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
11,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 200 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu
Ubezpieczenie na wyjazd do Włoch
Allianz
3,74 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł
AXA
8,89 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł OC sportowe: 250 000 zł sporty objęte polisą: 114 sprzęt sportowy
Nationale-Nederlanden
8,99 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 150 000 zł OC sportowe: 150 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
11,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 200 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu

Polisę można zakupić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Wystarczy wpisać kilka podstawowych danych dotyczących podróży, porównać różne oferty i wybrać tę najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb. Po opłaceniu składki polisa zostanie przesłana na maila. Szybko i wygodnie!

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy można wyjechać na wakacje w 2023 roku?

  Tak. Zdecydowana większość krajów jest otwarta na turystów. Przed wylotem trzeba jednak koniecznie sprawdzić szczegółowe warunki wjazdu.

 2. Czy w samolocie trzeba zasłaniać twarz maseczką?

  Obecnie praktycznie żadne linie lotnicze nie wymagają od pasażerów zasłaniania nosa i ust maseczką. W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją, warto jednak przed podróżą zapoznać się z obecnymi warunkami lotu u poszczególnych przewoźników.

 3. Jakie dokumenty są potrzebne na podróż?

  Przede wszystkim podróżnik musi zabrać paszport lub dowód osobisty. Niezbędne jest też dopełnienie procedur covidowych, jeśli dany kraj tego wymaga – konieczne może być przedstawienie zaświadczenia o zaszczepieniu, negatywny wynik testu, uzupełnienie formularza lokalizacyjnego lub pobranie specjalnej aplikacji. Trzeba pamiętać także o wyrobieniu wizy, jeśli w miejscu naszej podróży jest ona wymagana.

 4. Czy gdzieś wymagane są jeszcze testy przed podróżą?

  Tak. Niektóre kraje wymagają od podróżnych - zwłaszcza tych nie posiadających pełnego szczepienia - wykonania testu PCR lub antygenowego przed podróżą. Dlatego też przed wyjazdem trzeba dokładnie sprawdzić informacje zawarte na stronie polskiego MSZ.

 5. Czy gdzieś jeszcze obowiązuje kwarantanna?

  Niektóre kraje przewidują kwarantannę wjazdową, jednak najczęściej dotyczy to osób niezaszczepionych, lub tych, które otrzymały pozytywny wynik testu na Covid-19.

Co warto wiedzieć?
 1. Aktualnie coraz więcej krajów znosi obostrzeń sanitarne.
 2. W wakacje 2022 roku bez testu i kwarantanny można podróżować do wielu krajów bez testów i kwarantanny.
 3. Do takich państw należy choćby Chorwacja, Wielka Brytania, Kuba, Meksyk czy Szwecja.
 4. Po powrocie do Polski nie jest wymagana kwarantanna ani test.
Autor

Julia Stuła

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania