Co obejmuje ubezpieczenie podróżne na terenie Polski?

Redakcja
Udostępnij:

Kraków, Warszawa i Gdańsk są najczęściej odwiedzanymi polskimi miejscowościami. Jak się okazuje Polskę zwiedzamy nie tylko my sami, ale również goście z zagranicy. W 2016 roku do Polski przyjechało 6,1 mln zagranicznych turystów. Warto pamiętać, że podczas podróży po własnym kraju również będziemy potrzebować ubezpieczenia i to nie najdroższego. Wybierając ciągle zagraniczne kierunki urlopowe, często […]

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne na terenie Polski?

Kraków, Warszawa i Gdańsk są najczęściej odwiedzanymi polskimi miejscowościami. Jak się okazuje Polskę zwiedzamy nie tylko my sami, ale również goście z zagranicy. W 2016 roku do Polski przyjechało 6,1 mln zagranicznych turystów. Warto pamiętać, że podczas podróży po własnym kraju również będziemy potrzebować ubezpieczenia i to nie najdroższego.

Wybierając ciągle zagraniczne kierunki urlopowe, często zapominamy, że to co najpiękniejsze mamy na miejscu. Biorąc pod uwagę walory turystyczne, niejedno państwo może nam pozazdrościć. Objawia się to np. w liczbie zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. Według GUS najchętniej odwiedzają nas:

 1. Niemcy – 1,6 mln
 2. Brytyjczycy – 443 tys.
 3. Ukraińcy – 334 tys.

Na szczęście tendencje wyboru kierunków turystycznych przez Polaków również się zmieniają. M.in. ze względu na obniżający się poziom bezpieczeństwa w europejskich krajach, a także warunki finansowe, coraz częściej postanawiamy pozostać w Polsce i zwiedzić jej najpiękniejsze zakątki.

 

Porównaj ubezpieczenia na podróż

Najczęściej odwiedzane miejsca w Polsce

Na podstawie danych z portalu TripAdvisor możemy wyodrębnić 10 najczęściej wybieranych przez turystów polskich miast. Pierwsze 3 miejsca należą do Krakowa, Warszawy i Gdańska. Wszystkie te miasta, a szczególnie ich piękne starówki przyciągają turystów zarówno z zagranicy, jak i naszych rodaków.ubezpieczenie turystyczne w Polsce

 1. Kraków
 2. Warszawa
 3. Gdańsk
 4. Wrocław
 5. Rzeszów
 6. Poznań
 7. Białystok
 8. Zakopane
 9. Bydgoszcz
 10. Sopot

Ubezpieczenie podróżne na terenie Polski

Jeżeli wydaje się Wam, że ubezpieczenie na terenie Polski nie jest potrzebne, to musimy Was uświadomić, że jest wręcz przeciwnie. Niezależnie od tego, dokąd się wybieramy, możemy być narażeni na wiele ryzyk. Jako najprostsze przykłady możemy wymienić chociażby wypadek na górskim szlaku, kradzież mienia, czy szkody spowodowane przez nas np. w wyposażeniu hotelowym. Musisz wiedzieć, że ubezpieczenie podróżne na terenie Polski różni się nieco od tradycyjnej polisy kupowanej na zagraniczny wyjazd. Ta obejmuje przede wszystkim koszty leczenia, które w naszym kraju pokrywa NFZ. W przypadku ubezpieczenia na podróż po Polsce najważniejsza okaże się pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku.

Zakres ubezpieczenia turystycznego w Polsce

Myśląc o zakresie terytorialnym, ubezpieczenia podróżne na terenie Polski występują w dwóch wariantach – tym obejmującym jedynie terytorium naszego państwa oraz tym działającym na terenie Polski i w strefie przygranicznej (najczęściej 30 km w głąb państwa sąsiedniego). Druga opcja jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które przebywają blisko granicy, np. w Tatrach i zamierzają spędzić kilka godzin po stronie Czeskiej bądź Słowackiej. Musimy mieć świadomość, że jeżeli dojdzie do wypadku w górach poza terenem Polski, zagraniczne służby poszukiwawcze i ratownicze obciążą nas sporymi kosztami (chyba, że będziemy posiadał odpowiednie ubezpieczenie).

Zakres odpowiedzialności towarzystwa w przypadku ubezpieczeń na terenie Polski, jak już wspomnieliśmy wcześniej, obejmuje przede wszystkim NNW. Nie jest to jedyna zaleta ochrony. Pozostałe ryzyka (typowe dla polis zagranicznych) również zostały uwzględnione. Wybierając ubezpieczenie turystyczne, możemy zapewnić sobie ochronę w ramach:

 1. Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
 2. Pomocy Assistance
 3. Kosztów leczenia (za granicą oraz w ramach prywatnej opieki medycznej w Polsce)
 4. Kosztów ratownictwa (za granicą)
 5. Odpowiedzialności Cywilnej
 6. Bagażu Podróżnego
 7. Sprzętu Sportowego

 

Znajdź polisę dla siebie

Czy warto kupić ubezpieczenie podróżne obowiązujące w Polsce?

Zdecydowanie tak. Jest to bardzo niewielki koszt, bo zaczyna się już od kilku złotych za dzień ochrony. W zależności od wybranego zakresu, za ochronę na czas tygodniowego wyjazdu zapłacisz ok. 15 zł. Z pewnością nie jest to wielki wydatek, a zapewnia spokój i bezpieczeństwo, a przecież o to nam chodzi podczas urlopu.

Przed każdym wyjazdem, czy to bliższym, czy dalszym powinieneś zajrzeć do naszej porównywarki i w kilka minut porównać oferty. Po zakupie polisę otrzymasz na maila i jedyne co musisz zrobić, to zapisać numer polisy oraz numer alarmowy, z którym powinieneś się skontaktować w razie nieszczęśliwego wypadku.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania