Sportowe wakacje – jakie dodatkowe ubezpieczenie za granicę kupić?

Redakcja
Udostępnij:
5

Planowanie wycieczki za granicę samo w sobie jest już bardzo przyjemne. Wytyczanie dróg na mapie, szukanie i rezerwacja noclegów, przygotowanie wakacyjnych ubrań oraz sprzętu sportowego… Tych miłych chwil jest o wiele więcej. Jednak musimy również pamiętać o obowiązkach, które na nas czekają przed wyjazdem – rozplanowaniu budżetu wakacyjnego, sprawdzeniu technicznego stanu sprzętu sportowego albo kupnie […]

ubezpieczenie turystyczne na sportowy wyjazd

Planowanie wycieczki za granicę samo w sobie jest już bardzo przyjemne. Wytyczanie dróg na mapie, szukanie i rezerwacja noclegów, przygotowanie wakacyjnych ubrań oraz sprzętu sportowego… Tych miłych chwil jest o wiele więcej. Jednak musimy również pamiętać o obowiązkach, które na nas czekają przed wyjazdem – rozplanowaniu budżetu wakacyjnego, sprawdzeniu technicznego stanu sprzętu sportowego albo kupnie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

dodatkowe ubezpieczenie na wakacje

Wakacje to czas, na który czekamy cały rok, ale przygotowania do nich trwają o wiele krócej. Dlatego tym bardziej zależy nam na szybkim załatwieniu spraw przed wyjazdem. Narzędziem usprawniającym wybór kupna ubezpieczenia turystycznego jest porównywarka, w której w kilka minut sprawdzimy oferty polis turystycznych, zapoznamy się z ich szczegółami oraz kupimy online pełnowartościowe ubezpieczenie przy wyjeździe za granicę.

Wyjazd na sportowo!

 

dodatkowe ubezpieczenie do polisy turystycznej

Wielu z nas nie wyobraża sobie urlopu bez aktywności fizycznej. Nie ma się czemu dziwić. Gdy na co dzień brakuje nam ruchu, chcemy nadrobić go właśnie w trakcie wolnych dni. Przed wyjazdem na aktywny wypoczynek, w której będzie panował przede wszystkim sportowy duch, musimy pamiętać o odpowiednim sprzęcie, stroju oraz ubezpieczeniu. Tym bardziej jeśli planujemy nasz urlop za granicą.

Zanim kupimy polisę, musimy sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danego towarzystwa, do jakiej kategorii sportów przynależy aktywność fizyczna, którą chcemy uprawiać.

Poniżej stworzyliśmy tabelę z przykładowymi formami aktywności fizycznej na podstawie OWU towarzystw AXA Assistance oraz Signal Iduna. Warto pamiętać, że każdy ubezpieczyciel sam reguluje listę sportów, dlatego przed kupnem ubezpieczenia należy najpierw zapoznać się z zapisami w OWU, aby prawidłowo wskazać zakres polisy.

 

Rodzaje sportów według ubezpieczycieli

Sporty amatorskie Sporty wysokiego ryzyka Sporty ekstremalne
Aktywność fizyczna na poziomie rekreacyjnym:

jazda na rowerze, aerobik, badminton, jazda konna, joga, piesze wędrówki górskie, jazda na rolkach, piłka nożna, taniec towarzyski albo wędkarstwo z brzegu.

Uprawiane sporty wyczynowo lub w zawodach oraz aktywności fizyczne jak:

boks, zapasy,  kitesurfing, kolarstwo górskie, jazda na nartach wodnych, kajakarstwo na morzach i oceanach, łyżwiarstwo, narciarstwo akrobatyczne, wspinaczka górska lub lodowa.

Wymagane ponadprzeciętnych umiejętności oraz aktywność w trudnych warunkach:

szybownictwo, narciarstwo ekstremalne, trekking na

obszarach górskich powyżej 3.500 m n.p.m..

 

Po dopasowaniu naszej aktywności fizycznej do kategorii sportowej, możemy pomyśleć o opcjach dodatkowych ubezpieczenia przy wyjeździe za granicę. Rozszerzenie ochrony o opcje uprawiania sportów wiąże się ze zwyżką składki za samą polisę. W przypadku, gdy podczas wspinaczki górskiej ulegniemy wypadkowi i nie będziemy posiadać w polisie tej dodatkowej opcji, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie miało podstawy do odmówienia pokrycia kosztów leczenia oraz wypłaty odszkodowania.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne za granicę?

Wzmożona aktywność fizyczna sprzyja kontuzjom lub wypadkom. Z tego powodu powinniśmy posiadać odpowiednią polisę turystyczną, która uchroni nasze finanse przed dodatkowymi wydatkami np. za leczenie za granicą.

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia, kosztów ratownictwa oraz assistance

Powyższe usługi stanowią fundament odpowiednio dobranej polisy turystycznej.  Dzięki ubezpieczeniu kosztów leczenia, rachunki za opiekę medyczną związane z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem osoby ubezpieczonej, będą opłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Nie będziemy musieli się martwić o zapłatę wysokich cen za np. zabiegi medyczne, transport medyczny, wizyty lekarskie bądź hospitalizację. Co ważne, koszty akcji ratowniczych również zostaną opłacone w ramach sumy ubezpieczenia, jeśli w ofercie nie widnieje osobny produkt ubezpieczenia kosztów ratownictwa.

Assistance to bardzo ważna część polisy turystycznej. Poza granicami Polski możemy czuć się nieswojo oraz możemy mieć trudności z organizowaniem sobie pomocy lub otrzymaniem informacji. Dzięki działającemu 24h na dobę centrum alarmowemu danego ubezpieczyciela możemy poprosić o informacje lub zorganizowanie pomocy m.in. wsparcie tłumacza, transport do Polski osoby ubezpieczonej lub pomoc w przypadku kradzieży dokumentów.

 

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Dzięki powyższej usłudze ochroną ubezpieczeniową objęte zostanie nasze życie i zdrowie.  Ubezpieczyciel zapewni nam lub naszym najbliższym wypłatę świadczeń pieniężnych w sytuacji, gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub umrzemy.

W razie uszczerbku zostanie wypłacone odszkodowanie procentowe w stosunku do sumy ubezpieczenia. W przypadku naszej śmierci zostanie wypłacone świadczenie naszym najbliższym w wysokości 100% sumy ubezpieczenia NNW.

ubezpieczenie sportowe na wyjazd

 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Może zdarzyć się również, że to my spowodujemy wypadek i poszkodujemy inną osobę. Wyobraźmy sobie, że podczas jazdy na rowerze, straciliśmy kontrolę na zakręcie i potrąciliśmy innego turystę. Będziemy zobowiązani do naprawienia szkody wyrządzonej osobie poszkodowanej.Jeśli posiadamy ubezpieczenie, to odszkodowanie zapłaci za nas ubezpieczyciel..  

 

Ubezpieczenie sprzętu sportowego!

Czym byłby wyjazd urlopowy bez naszego ulubionego sprzętu sportowego? Sprzęt wspinaczkowy, rower lub osprzęt do nurkowania – można wyliczać bez końca ekwipunek, który należy koniecznie ubezpieczyć przed wyjazdem. Jeśli nasze mienie ulegnie zniszczeniu, uszkodzeniu lub kradzieży podczas wakacji, otrzymamy odpowiedniej wielkości świadczenie pieniężne. Wysokość odszkodowania jest ustalana na podstawie kosztów naprawy uszkodzenia lub na podstawie wartości sprzętu, uwzględniając przy tym poziom zużycia sprzętu sportowego.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania