Ubezpieczenie turystyczne do USA – bezpieczna podróż za Atlantyk

Jakub Walicki
Udostępnij:
4.2

Różnorodny krajobraz, drapacze chmur, uliczne jedzenie w Nowym Jorku lub wypoczynek w słonecznym Los Angeles – wielość unikalnych atrakcji sprawia, że podróż do USA to marzenie wielu poszukiwaczy wrażeń. Lot przez Atlantyk, ogromne połacie terenu i wysokie koszty leczenia powodują jednak, że zwiedzanie Stanów Zjednoczonych stanowi spore przedsięwzięcie logistyczne. W jaki sposób się do niego przygotować?

ubezpieczenie turystyczne do USA

Podróż do USA niewątpliwie dostarczy ciekawych wspomnień. Jednak sam zakup biletu lotniczego nie wystarczy. Aby uniknąć zaskakujących sytuacji, dobrze zapoznać się z kluczowymi informacjami o Stanach Zjednoczonych. Trzeba również pamiętać o formalnościach – wiza to nie wszystko.

Poza nią warto również zakupić dobre ubezpieczenie turystyczne do USA. Opisujemy nie tylko podstawowe informacje o kraju, do którego się wybierasz. Podpowiadamy również jak zdobyć wizę oraz wskazujemy 8  miejsc, które muszą znaleźć się w planie twojej podróży.

USA – co musisz wiedzieć? 

Stany Zjednoczone Ameryki (USA) to państwo leżące w środkowej części Ameryki Północnej, które od północy graniczy z Kanadą, a od południa z Meksykiem. Jest to 4 na świecie kraj pod względem powierzchni (9 373 967 mln km2), który posiada dostęp do trzech oceanów: Spokojnego, Atlantyckiego i Arktycznego. 

Dzięki największej i jednej z najlepiej rozwiniętych gospodarek na świecie, Stany Zjednoczone zaliczają się do grona najbogatszych państw na globie. Pozwala im to również na rozwijanie przemysłu turystycznego, który słynie z pięknych Parków Narodowych, miast, muzeów, i nietypowych obiektów. 

Chociaż w Stanach Zjednoczonych obowiązuje jeden z najbardziej restrykcyjnych systemów wizowych na świecie, od 2019 roku Polacy mogą bezwizowo odwiedzać kraj na okres 90 dni w celach turystycznych i biznesowych. 


Wyświetl większą mapę

 

8 najważniejszych miejsc w USA

USA to ogromny, różnorodny kraj, który może się poszczycić wielością wspaniałych miejsc. Aby ułatwić turystom zwiedzanie, przygotowaliśmy listę 8 najważniejszych punktów podróży po Stanach Zjednoczonych:

1. Nowy Jork

Jedno z najważniejszych, najbardziej zaludnionych miast w USA. Nowy Jork, który leży w północno-wschodniej części kraju na wybrzeżu Atlantyku stanowi prawdziwą wizytówkę Stanów Zjednoczonych. Mieści się tutaj m.in. siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych, Metropolitan Museum of Art i New York City Hall, a także najstarszy ratusz w kraju.

Pomimo wielości tak ważnych obiektów, największą atrakcją w mieście pozostaje Statua Wolności, podarowana Amerykanom przez naród francuski w 1924 roku. Ważny dla turystów jest również legendarny już plac Times Square, który mieści się na skrzyżowaniu Broadwayu i Siódmej Alei. Dzięki wielu imigrantom Nowy Jork to prawdziwie wielokulturowe miasto, w którym można usłyszeć ok. 800 języków. 

2. Góra Rushmore

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Ameryce. Jest to góra leżąca w hrabstwie Pennington w Dakocie Południowej, w której wykuto popiersia 4 prezydentów Stanów Zjednoczonych: Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodora Roosevelta i Abrahama Lincolna. 

Prace na rzeźbami rozpoczęły się w 1927 roku, a zakończyły w 1941 r. Przy ich tworzeniu pracowało prawie 400 robotników i pomocników pod przewodnictwem rzeźbiarza Gutzona Borgluma, który zmarł na 7 miesięcy przed zakończeniem prac. Obowiązki przejął jego syn Lincoln, który dokończył dzieło ojca. Mount Rushmore, bo tak brzmi nazwa tego miejsca po angielsku, jest największą atrakcją Dakoty Północnej, którą co roku odwiedza ponad 2 mln osób.

3. Park Narodowy Yellowstone

Najstarszy Park Narodowy na świecie, położony na terenie 3 stanów – Wyoming, Montana i Idaho. Powstał w 1827 roku na mocy dekretu Kongresu Stanów Zjednoczonych, podpisanym przez prezydenta Ulyssesa Granta. Yellowstone leży na wulkanicznym płaskowyżu, pod którym znajduje się komora magmowa i płyty stopionych skał. Faktem jest więc, że park znajduje się na aktywnym wulkanie, który obecnie pozostaje w uśpieniu. 

Na jego terenie występuje aż 67 gatunków ssaków, jak również około 1100 gatunków różnego rodzaju roślin. Można tu podziwiać także gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady. W roku 1978 Park Narodowy Yellowstone został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. 

4. Las Vegas

Miasto położone w stanie Nevada, w hrabstwie Clark, będące jednym z najbardziej zaludnionych miejsc w USA. Las Vegas znane jest na całym świecie za sprawą ogromnych kasyn i wielu innych, związanych z nimi atrakcji. W mieście znajdują się 87 kasyna, a dochodzi z organizowanych w nich gier w 2019 roku przekroczyły 11 miliardów dolarów. 

Co istotne, władze Las Vegas inwestują również kulturę. W mieście znajduje się wiele galerii sztuki i muzeów, wśród których najbardziej wyróżniają się takie, jak Muzeum przestępczości zorganizowanej i porządku publicznego, Muzeum Historii Naturalnej czy Neon Museum, wystawiające historyczne znaki neonowe, które na przestrzeni lat zdobiły miejskie ulice. 

Las Vegas słynie również z błyskawicznych ślubów. Wszelkie formalności niezbędne do wstąpienia w związek małżeński można załatwić w kilka minut, a urzędy stanu cywilnego codzienne są otwarte do północy. 

5. Wodospad Niagara

Choć to miejsce jest najczęściej kojarzone z USA, część tej atrakcji leży po kanadyjskiej stronie granicy, która przebiega środkiem rzeki Niagara. Wodospady położone są w stanie Nowy Jork, w hrabstwie Niagara po amerykańskiej stronie i w prowincji Ontario po stroni kanadyjskiej. Stanowią one jedno z najpiękniejszych zjawisk przyrodniczych na świecie. Decydują o tym przede wszystkim dwa skalne uskoki, które sprawiają, że rzeka spada ok. 50 metrów w dół, tworząc wspaniałe widoki. Aby je zobaczyć, wystarczy dostać się na specjalne tarasy, które znajdują się po stronie Kanady. 

Dodatkową atrakcją w regionie jest Jaskinia Wiatrów. Dawniej była to prawdziwa jaskinia za wodospadem, do której prowadziło boczne przejście, jednak po jej zawaleniu się w 1954 roku, nazwę tę otrzymała trasa utworzona ze specjalnych pomostów wiodących pod samą kaskadę. Nazwa pochodzi od silnych wiatrów jakie wywołuje pęd spadającej wody i osiągających w porywach nawet 110 km/godz. 

6. Wielki Kanion Kolorado

Umiejscowiony w stanie Arizona przełom rzeki, który przebiega przez Płaskowyż Kolorado i Park Narodowy Wielkiego Kanionu. Uważany za jeden z naturalnych cudów świata kaniony został wyrzeźbiony rzekami rzeki Kolorado, a początki jego powstawania sięgają 17 mln lat wstecz. 

Możliwość oglądania przekroju pradawnych skał, które ukazują wszystkie okresy geologiczne historii ziemi od ery prekambryjskiej po trias, czyni z tego miejsca niezwykłą atrakcję. Nietrudno odnaleźć w nim również skamieniałości, od liści i muszli po szczątki dinozaurów. 

Dodatkową gratką dla turystów jest otwarty w 2007 roku pomost Skywalk ze szklaną podłogą, który wystaje 20 metrów poza krawędź urwiska i pozwala na obserwacje dna kanionu z góry. Fotografowanie z platformy jest jednak surowo zakazane, a wszelkie aparaty i telefony muszą zostać wcześniej złożone w depozycie. 

7. Waszyngton

Leżąca nad rzeką Potomak stolica Stanów Zjednoczonych, będąca zarazem osobną jednostką administracyjną. Choć nie jest to powszechnie wiadome, prawna nazwa miasta nie brzmi Waszyngton, lecz Dystrykt Kolumbii (stąd podchodzi skrót D. C.). Znajdują się w nim najważniejsze rządowe budynki, takie jak Biały Dom, Kongres, Bank Narodowy, czy Międzynarodowy Fundusz Walutowy, a także 174 placówki dyplomatyczne, liczne muzea i pomniki. 

Przyjeżdżając do Waszyngtonu koniecznie trzeba odwiedzić kilka miejsc będących wizytówką nie tylko miasta, ale i całego kraju. Planując zwiedzanie należy pamiętać o Białym Domu, Kongresie, Pomniku Waszyngtona, Pomniku Lincolna czy Pomniku Jeffersona. Można również dowolnie wybierać spośród bogatej oferty muzeów i teatrów.

8. Hollywood

Najsłynniejsza dzielnica Los Angeles, kojarzona z przemysłem kinematograficznym i filmowym. Jej początki sięgają roku 1886, kiedy to Harvey Henderson Wilcox kupił 160 akrów ziemi i zarejestrował nazwę Hollywood. Pierwsi filmowcy przybyli tu na początku XX wieku, z uwagi na doskonałe warunki pogodowe a także na to, że działająca na wschodnim wybrzeżu firma Motion Picture posiadała wiele patentów na wynalazki potrzebne do nakręcenia filmu. W tak odległym miejscu pierwsi producenci mogli w spokoju tworzyć filmy, nie obawiając się konsekwencji prawnych ze strony agentów firmy patentowej. 

Największą i z pewnością najlepiej rozpoznawalną atrakcją tej dzielnicy jest słynny napis „Hollywood” na wzgórzu Lee, stojący tam od 1923 roku. Mają tu swoje siedziby najsłynniejsze na świecie wytwórnie filmowe, m.in. 20th Century Fox, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Warner Bros. Entertainment, Buena Vista Motion Picture Group oraz New Line Cinema. Znajduje się tu również Amerykańska Akademia Filmowa, będąca głównym gospodarzem corocznego rozdania prestiżowych nagród filmowych – Oscarów. 

Na Bulwarze Hollywood zwiedzić można również Aleję Gwiazd, chodnik ukazujący ponad 100 letnią historię kina. W Alei znajdują się odciski dłoni wszystkich największych gwiazd – nie tylko filmu i estrady, ale i muzyki. Deptak ma długość prawie 6 km i wyłożony jest specjalnymi płytami, na których umieszczono gwiazdy z nazwiskami filmowych znakomitości. Jest to obowiązkowy punkt przy odwiedzinach Los Angeles i Hollywood. 

Jak przygotować się do podroży do USA? Czy wiza jest potrzebna? 

Choć przez wiele lat było inaczej, obecnie wjeżdżający do USA Polacy nie potrzebują wizy. Możliwość wjazdu bezwizowego obejmuje jednak wyłącznie podróże w celach biznesowych lub turystycznych na okres 90 dni. Aby przekroczyć granicę Stanów Zjednoczonych, należy natomiast posiadać ważny paszport, a także otrzymać zezwolenie w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA – Electronic System for Travel Authorization).

Aby dokończy rejestrację w ESTA, konieczne jest dokonanie płatności w wysokości 21 dolarów (około 99 zł). Proces aplikacji powinien zostać zakończony najpóźniej 72 godziny przed planowanym wyjazdem. Sama rejestracja zachowuje natomiast ważność przez 2 lata.

Nawet jeżeli wszystko wskazuje na to, że polski obywatel może bez przeszkód wjechać do USA, zdarza się, że taka możliwość zostaje mu odebrana. Najczęstszą przyczyną odmów jest naruszenie przepisów imigracyjnych podczas poprzednich pobytów w Stanach Zjednoczonych, a także uznanie przez urzędnika, że rzeczywisty cel wjazdu jest sprzeczny z celem deklarowanym. Często zdarza się, że np. osoba posiadająca wizę turystyczną wjeżdża z zamiarem osiedlenia się w tym kraju lub podjęcia pracy. 

Podróż do USA – koszty lotu i noclegu 

Nie ma się co oszukiwać: wyjazd z Polski do USA nie należy do najtańszych. Dość wysokie koszty lotu, zakwaterowania i przemieszczania się po ogromnym kraju sprawiają, że odwiedzając Stany Zjednoczone, należy nastawić się spore wydatki. 

Loty 

Za najtańszy lot przez Atlantyk zapłacimy min. 2 500 zł. Warto jednak pamiętać, że ceny biletów lotniczych zależą od miasta docelowego, przewoźnika i terminu. 

Przykładowe ceny biletów lotniczych w obie strony z Warszawy do największych miast USA 

Miasto  Cena biletu 
Chicago  2 843 zł 
Nowy Jork  2 673 zł 
Waszyngton  2 564 zł 
Los Angeles  3 325 zł 

Noclegi 

Koszty noclegu w największych miastach USA są zróżnicowane i zależą od preferowanego standardu. Nocleg w tanim hostelu w Chicago, Waszyngtonie i Los Angeles można znaleźć nawet w granicach od 200 do 300 zł, a w Nowym Jorku pomiędzy 300 a 400 zł. Za dobę w hotelu w którymś z tych miast trzeba zapłacić od kilkuset do powyżej tysiąca złotych. 

Przykładowe ceny zakwaterowania w największych miastach Stanów Zjednoczonych 

Miasto  Cena noclegu 
Waszyngton  451 zł 
Chicago  225 zł 
Los Angeles  441 zł 
Nowy Jork  426 zł 

Tanie podróżowanie 

Co ważne, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby ograniczyć koszty podróży do USA. Aby stało się to możliwe, wystarczy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. 

 • Planowanie podróży z wyprzedzeniem – rezerwowanie lotów, zakwaterowania i atrakcji turystycznych wcześniej może pomóc w znalezieniu tańszych opcji. Warto szukać promocji lotniczych i ofert specjalnych na bilety, a także korzystać z porównywarek cenowych, takich jak Skyscanner czy Kayak, aby znaleźć najtańsze połączenia lotnicze. Czasami przesiadki mogą być tańszą opcją niż bezpośrednie loty. 
 • Wybór tańszego zakwaterowania – wybierając się do USA, warto postawić na hostele, motele, pensjonaty i wynajem krótkoterminowy, który gwarantuje znacznie niższe ceny. Korzystną opcją jest również Airbnb.
 • Podróżowanie środkami transportu publicznego – korzystanie z komunikacji publicznej, takiej jak autobusy, pociągu lub metro, to sprawdzony sposób na sporą oszczędność. Środki transportu publicznego pozostają bowiem tańsza alternatywą dla wynajmu samochodu lub korzystania z taksówek.
 • Wyszukiwanie darmowych atrakcji – w wielu miastach w USA istnieją atrakcje i inne miejsca warte odwiedzenia, które są darmowe lub oferują niskie ceny biletów. Co więcej, istnieje również możliwość korzystania ze zniżek dla studentów, seniorów, członków organizacji lub posiadaczy kart rabatowych. W rezultacie zawsze warto pytać o aktualne promocje. 
 • Podróż poza sezonem – ceny lotów, zakwaterowania i innych usług turystycznych często są niższe poza sezonem. Jeżeli termin wyjazdu nie gra kluczowej roli, najlepiej zatem rozważyć zakup biletu poza popularnymi okresami wakacyjnymi. Warto również dokładnie przemyśleć budżet podróży i wydawać pieniądze zgodnie ze swoimi możliwościami finansowymi.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do USA – jakie najlepsze? 

USA nie jest członkiem Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), dlatego na terytorium tego kraju nie działa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). W efekcie wybierając się do Stanów Zjednoczonych należy starannie dobrać ubezpieczenie turystyczne, ponieważ miejscowa służba zdrowia jest bardzo droga. 

Za następujące świadczenia medyczne trzeba zapłacić w USA: 

 • Transport karetką do szpitala na terenie USA – 1 200 dolarów, 
 • Wizyta u lekarza – od 150 do  450 dolarów, 
 • Doba pobytu w szpitalu – ok. 3 000 dolarów, 
 • Operacja – powyżej 100 000 dolarów. 

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do USA zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.  Istnieje jednak kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. 

 • Pokrycie kosztów leczenia – istotne jest, aby polisa zapewniała pokrycie opłat medycznych, w tym hospitalizacji, opieki w nagłych przypadkach oraz transportu medycznego.
 • Ochrona bagażu – należy upewnić się, że ubezpieczenie obejmuje ochronę przed utratą, uszkodzeniem lub kradzieżą bagażu. Przydatne jest również sprawdzenie limitów odpowiedzialności za poszczególne przewożone przedmioty.
 • Ochrona od odpowiedzialności cywilnej – w niektórych przypadkach warto rozważyć polisę, która zapewnia ochronę od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone innym osobom lub ich mieniu.
 • Ceny i warunki – przy wyborze ubezpieczenia szczególnie ważne jest porównanie cen i warunków oferowanych przez różnych ubezpieczycieli w celu znalezienia najlepszej oferty. Należy zwrócić przy tym uwagę na wysokość składki, ewentualne koszty własne oraz wyłączenia i ograniczenia polisy.

Ile kosztuje ubezpieczenie do USA? 

W przypadku wyjazdu do USA najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego są koszty leczenia, które powinny być zabezpieczone co najmniej do kwoty 100 000 dolarów. Najlepiej jednak wybrać ofertę, w której towarzystwo pokrywa w możliwie maksymalnym zakresie wydatki związane z opieką medyczną oraz akcją ratowniczą bądź poszukiwawczą. 

Tego typu propozycje ubezpieczycieli są dostępne w naszym kalkulatorze. Najniższa cena ubezpieczenia turystycznego do USA dla jednej osoby dorosłej na 7 dni wynosi ok. 50 zł. 

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych propozycji ubezpieczenia na 10-dniowy wyjazd do USA dla jednej osoby:

Ubezpieczenie turystyczne do USA
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Europa
Koszty leczenia
1 280 795 zł
Ratownictwo
42 693 zł
Bagaż
4 269 zł
179,00 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 42 693 zł OC: 426 932 zł OC sportowe: 426 932 zł sporty objęte polisą: 27 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
225,64 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 300 000 zł OC sportowe: 300 000 zł sporty objęte polisą: 60 zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
Generali
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
272,00 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 300 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
AXA
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
313,20 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 1 500 000 zł OC sportowe: 1 500 000 zł sporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do USA
Europa
179,00 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
1 280 795 zł
Ratownictwo
42 693 zł
Bagaż
4 269 zł
Dodatkowo: NNW: 42 693 zł OC: 426 932 zł OC sportowe: 426 932 zł sporty objęte polisą: 27 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
225,64 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 300 000 zł OC sportowe: 300 000 zł sporty objęte polisą: 60 zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
Generali
272,00 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 300 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
AXA
313,20 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 1 500 000 zł OC sportowe: 1 500 000 zł sporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19

Poradnik dla wyjeżdżających do USA

Ubezpieczenie turystyczne
Zdaniem specjalistów rankomat.pl Minimalne polecane sumy ubezpieczenia:
 • dla ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) – 100 000 EURO,
 • dla ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) – 40 000 EURO.
Informacje ogólne
 • W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu oraz kontroli osobistej mieszkańców i turystów.
 • Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków. Wszystkie linie lotnicze, zarówno krajowe jak i zagraniczne wymagają przybycia na lotnisko od 2 do 3 godzin przed odlotem samolotu. (źródło: Polak Za Granicą)
Służba zdrowia
Informacje podane na stronach MSZ Opieka medyczna jest wszędzie dostępna i na wysokim poziomie, lecz jej koszty są bardzo wysokie.(źródło: Polak Za Granicą)
Koszty leczenia
 • Lekarz ogólny – ponad 100 USD
 • Doba w szpitalu – od 500 do kilku tysięcy USD
Dla aktywnych
Popularne sposoby aktywnego wypoczynku
 • Jazda skuterem wodnym
 • Narty
 • Narty wodne
 • Wędrówki górskie
Ważne numery telefonów
Numer alarmowy – 911

Ambasada RP w Waszyngtonie
2640 16th St NW
Washington, DC 20009
Telefon (202) 499 1700
Faks (202) 328-6271
Informacja: (202) 499 1700

waszyngton.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.gov.pl/web/usa

Przydatne strony internetowe
Ostrzeżenia i informacje ogólne Strona MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki
Dla kierowców Strona Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK) www.pbuk.pl/pl/postepowanie-w-razie-wypadku/wspolne-zgloszenie-szkody
Pogoda Aktualna prognoza pogody www.pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-usa,cId,2123149

 

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jak przygotować się do wyjazdu do USA?

  Przed wyjazdem do USA warto upewnić się, że posiada się ważny paszport, zarejestrować się w systemie Autoryzacji Podróży (ESTA lub wizy), oraz szczegółowo zaplanować podróż, uwzględniając najważniejsze atrakcje i wykorzystanie budżetu.

 2. Czy paszport wystarczy na podróż do USA?

  Tak, obecnie do podróżowania po USA wystarczy paszport. Władze Stanów Zjednoczonych pozwalają na to w ramach wyjazdu turystycznego lub biznesowego do 90 dni.

 3. Czy ubezpieczenie turystyczne do USA jest obowiązkowe?

  Nie, ubezpieczenie turystyczne do USA nie jest obowiązkowe, lecz warto się w nie zaopatrzyć ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia oraz brak możliwości korzystania z karty EKUZ.

 4. Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do USA?

  Cena ubezpieczenia turystycznego do USA zależy od wielu czynników, takich jak charakter planowanych aktywności, sumy gwarantowane i zakres ochrony. Przykładowo, ubezpieczenie 7-dniowego wyjazdu dla jednej osoby można nabyć w cenie ok. 50 zł.

Co warto wiedzieć?
 1. Stany Zjednoczone to ogromny kraj, który oferuje szeroki wybór atrakcji. Należą do nich m.in. Nowy Jork, Góra Rushmore, Park Yellowstone, Las Vegas, Niagara, Wielki Kanion, Waszyngton i Hollywood.
 2. Polscy obywatele nie potrzebują wizy turystycznej, aby odwiedzić USA. Mogą podróżować w celach turystycznych przez okres 90 dni, o ile posiadają ważny paszport i zarejestrują się w systemie ESTA.
 3. Podróż do USA może być kosztowna, zwłaszcza ze względu na wysokie ceny lotów, które często przekraczają 2 500 zł.
 4. Istnieją sposoby na tanie podróżowanie po USA, takie jak rezerwacja lotów z wyprzedzeniem, korzystanie z przesiadek, wybieranie noclegów w motelach, korzystanie z transportu publicznego oraz poszukiwanie darmowych atrakcji.
 5. Opieka medyczna w USA jest wyjątkowo kosztowna, a za Atlantykiem nie obowiązuje ochrona zapewniana przez kartę EKUZ. W rezultacie wybierając się do USA należy zadbać o optymalne ubezpieczenie o wysokich sumach gwarantowanych.
Autor

Jakub Walicki

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania