Urlop w Tatrach i nad Bałtykiem: jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne na wakacje w Polsce?

Redakcja
Udostępnij:
4.1

Już za tydzień oficjalnie rozpoczną się wakacje. Wielu z nas już teraz tłumnie rusza na urlopy – w góry, na Mazury, nad morze….Coraz częściej odpoczywamy za granicą, ale jednak wciąż duża grupa naszych rodaków cieszy się wakacjami w kraju. W związku z tym pokutuje przekonanie, że nie musimy się na taki wyjazd ubezpieczać, bo po co […]

ubezpieczenie na wakacje w Polsce

Już za tydzień oficjalnie rozpoczną się wakacje. Wielu z nas już teraz tłumnie rusza na urlopy – w góry, na Mazury, nad morze….Coraz częściej odpoczywamy za granicą, ale jednak wciąż duża grupa naszych rodaków cieszy się wakacjami w kraju. W związku z tym pokutuje przekonanie, że nie musimy się na taki wyjazd ubezpieczać, bo po co skoro zostajemy w Polsce? A jednak – warto. Dlaczego? O tym dzisiaj można przeczytać na naszej stronie.

Po co ubezpieczać się na wakacje w Polsce?

Zdecydowana większość z nas ma ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, możemy więc w razie zagrożenia skorzystać z publicznych placówek służby zdrowia. Wydaje się nam, że skoro jesteśmy objęci taką ochroną, to po co nam jakiekolwiek dodatkowe świadczenia.

Zapominamy jednak o tym, że podczas wakacji możemy nie mieć możliwości skorzystania z usług państwowego lekarza, może się okazać, że pomocy udzieli nam specjalista praktykujący prywatnie. Ubezpieczenie takie koszty pokrywa.

Kłopoty ze zdrowiem, które dopadną nas na wakacjach mogą spowodować konieczność podjęcia rehabilitacji – jej ewentualne koszty także zostaną zrefundowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, nie będzie trzeba płacić za nie z własnej kieszeni.

Podczas wakacyjnych wojaży często jesteśmy w strefie przygranicznej, zwłaszcza jeśli wybieramy się w góry. Ryzykujemy, że coś może nam się stać po drugiej stronie granicy, a wtedy akcji ratowniczej i poszukiwać podejmą się tamtejsze służby.

Za koszty ratownictwa będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Chyba, że posiadamy ubezpieczenie, które chroni nie tylko na terenie Polski, ale również w strefie przygranicznej – do 30 kilometrów w głąb lądu.

Nieszczęśliwe wypadki, kradzieże i inne zdarzenia

O te podczas wakacji nie trudno. Posiadając polisę turystyczną, można liczyć na odszkodowanie z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie chroni także bagaż i sprzęt sportowy – w razie ich kradzieży ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę.

Mało tego – wsparcie informacyjne i finansowe w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych zapewnia Assistance. Wystarczy skontaktować się z Centrum Alarmowym towarzystwa i poprosić o pomoc bądź udzielenie niezębnych informacji.

Sporty i aktywności fizyczne podwyższonego ryzyka

Podczas wakacji uprawiamy różne sporty, również te klasyfikowane przez ubezpieczycieli jako ekstremalne bądź podwyższonego ryzyka (należą do nich np. loty balonem, wspinaczka wysokogórska, nurkowanie czy surfing).

Wykupując polisę turystyczną z rozszerzeniem o takie sporty można liczyć na wypłatę odszkodowania, pokrycie kosztów leczenia i inne świadczenia w razie wypadku podczas uprawnia takich aktywności.

Ubezpieczenie powinni wykupić także biorący udział w zawodach, konkursach – czy to amatorskich, czy bardziej wyczynowych i zawodowych.

Koszt i zakres ubezpieczenia turystycznego na wakacje w Polsce

Jak można zauważyć, ubezpieczenie turystyczne na terenie kraju to nie fanaberia czy próba naciągania ludzi na dodatkowe wydatki. Mam nadzieję, że nasz argumenty Was do tego przekonały.

Co zatem zawiera standardowe polisa turystyczna gwarantująca ochronę na terenie Polski? W jej skład wchodzi:

  • ubezpieczenie NNW,
  • koszty leczenia,
  • koszty ratownictwa,
  • koszty rehabilitacji,
  • Assistance.

Ubezpieczenie można rozszerzyć o:

  • ochronę bagażu i/lub sprzętu sportowego,
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
  • uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych,
  • choroby przewlekłe.

Koszt takiej polisy waha się – w zależności od terminu wyjazdu, wybranego pakietu towarzystwa ubezpieczeniowego czy dodatkowych rozszerzeń. 7-dniowe ubezpieczenie o podstawowym zakresie to zaledwie koszt od 5 do 15 zł.

Jest to niewielka suma, której nawet nie odczujemy, a możemy zagwarantować pełne bezpieczeństwo na czas wakacji – sobie i swoim bliskim.

Dokładny koszt oraz szczegółowe informacje na temat takich polis można sprawdzić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych.

Przezorny zawsze ubezpieczony

W tym starym powiedzeniu jest bardzo dużo prawdy. Warto być tego świadomym i cenić swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że ubezpieczenie turystyczne na wakacje w Polsce jest śmiesznie tanie – to zaledwie 10 zł, tyle czasem płacimy za lody w nadmorskim kurorcie.

Nie ma więc nad czym się zastanawiać. Do walizki oprócz dokumentów, ubrań i wielu innych akcesoriów koniecznie zapakuj polisę na podróż. I baw się dobrze na wakacjach!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela Kłuc
Ela Kłuc
8 lat temu

Nie bawię się w porównania. Od lat wykupuje przed zagraniczną podróżą polisę w […]. Warunki i cena odpowiadają mi.

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania