Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millennium – analiza oferty

Redakcja
Udostępnij:
5

Bank Millennium oferuje swoim klientom ubezpieczenie turystyczne w dwóch wariantach w zależności od regionu podróży – Europa/Świat (bez USA, Kanady, Chin i Japonii) oraz Świat. W obu opcjach można wybrać jeden z trzech pakietów ochronnych: Minimum, Standard i Optimum, które różnią się wysokością sum gwarantowanych. Jednak aby kupić polisę, trzeba posiadać konto w tym banku. […]

Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millennium – analiza oferty

Bank Millennium oferuje swoim klientom ubezpieczenie turystyczne w dwóch wariantach w zależności od regionu podróży – Europa/Świat (bez USA, Kanady, Chin i Japonii) oraz Świat. W obu opcjach można wybrać jeden z trzech pakietów ochronnych: Minimum, Standard i Optimum, które różnią się wysokością sum gwarantowanych. Jednak aby kupić polisę, trzeba posiadać konto w tym banku.

Ubezpieczenie turystyczne Banku Millennium ochroną obejmuje koszty leczenia i Assistance (dla samochodu za dopłatą) w podróży, odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym (OC) oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dodatkowo można dokupić rozszerzenie chroniące bagaż i sprzęt sportowy, a także dla osób cierpiących na choroby przewlekłe oraz uprawiających sporty ekstremalne.

Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millennium – porównanie wariantów ochronnych

Wariant Europa/Świat nie obejmujący ochroną podróży do USA, Kanady, Chin oraz Japonii, posiada następujące sumy gwarantowane (maksymalne kwoty, jakie wypłaci towarzystwo w razie wystąpienia zdarzenia) w pakietach Minimum, Standard oraz Optimum:

Wariant Europa/Świat

Zakres ochronyPakiet MinimumPakiet StandardPakiet Optimum
Koszty leczenia i Assistance100 000 zł200 000 zł500 000 zł
OC w życiu prywatnym200 000 zł500 000 zł1 000 000 zł
NNW15 000 zł15 000 zł30 000 zł

Źródło: Bank Millennium

Wariant Świat posiada zdecydowanie wyższe sumy gwarantowane kosztów leczenia w każdym z trzech pakietów, które wynikają z tego, że opieka medyczna jest znacznie droższa w USA, Kanadzie, Chinach czy Japonii niż np. w Europie.

Wariant Świat

Zakres ochronyPakiet MinimumPakiet StandardPakiet Optimum
Koszty leczenia i Assistance200 000 zł500 000 zł800 000 zł
OC w życiu prywatnym200 000 zł500 000 zł1 000 000 zł
NNW15 000 zł15 000 zł30 000 zł

Źródło: Bank Millennium

W ramach kosztów leczenia Bank Millennium pokryje wydatki związane z wizytami lekarskimi, przeprowadzeniem badań i operacji, pobytem w szpitalu, a także zakupem leków lub opatrunków jeżeli w związku z chorobą bądź urazem będzie to konieczne. Ubezpieczenie turystyczne ochroną obejmuje również koszty ratownictwa, w tym transport helikopterem lub karetką do Polski.

Ubezpieczenie turystyczne Banku Millennium w ramach Assistance zapewnia pomoc w przypadku utraty lub kradzieży dokumentów. Ubezpieczyciel zorganizuje również transport oraz pobyt osoby bliskiej w przypadku, gdy dojdzie do hospitalizacji ubezpieczonego. Jeżeli posiadacz polisy nie jest w stanie prowadzić pojazdu, towarzystwo zapewni zastępstwo kierowcy. W razie potrzeby można również skorzystać z usług tłumacza czy prawnika. Wykupując dodatkowe rozszerzenie właściciele samochodów mogą liczyć m.in. na dowóz paliwa, holowanie czy auto zastępcze, gdy dojdzie do rozładowania akumulatora bądź kradzieży.

Jaka cena ubezpieczenia turystycznego w Banku Millennium?

Niestety osoby, które nie posiadają konta w Banku Millennium nie mogą porównać kosztu zakupu ubezpieczenia turystycznego oferowanego przez inne towarzystwa. Polisę można kupić wyłącznie za pośrednictwem systemu Millenet lub aplikacji mobilnej. Oznacza to, że ceny poszczególnych pakietów nie są widoczne dla niezalogowanych użytkowników. Aby uzyskać dane dostępowe do któregoś z tych narzędzi, należy otworzyć rachunek w banku.

Bank Millennium na stronie internetowej informuje, że przy zakupie polisy dzieci do lat 3 mogą liczyć na niemal 100 proc. zniżkę, a od 3 do 18 lat do 30 proc. Rabat mogą uzyskać również grupy od 6 osób.

Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millennium – wady i zalety

Najważniejszym elementem każdego ubezpieczenia turystycznego są koszty leczenia, które w przypadku propozycji Banku Millennium są optymalne w wariantach Europa/Świat i Świat w pakietach Optimum. Niestety osoby nie będące klientami banku nie mogą porównać ceny ich zakupu z podobnymi ofertami konkurencji.

Na rynku nie brakuje również korzystniejszych ofert zakupu ubezpieczenia turystycznego niż proponowane przez Bank Millennium. Propozycja jednego z towarzystw w przypadku wyjazdu osoby dorosłej do jednego z europejskich krajów posiada nielimitowane koszty leczenia, OC w życiu prywatnym do 1 500 000, a także NNW do 150 000 zł. Za jeden dzień ochrony trzeba zapłacić zaledwie 13,97 zł. Cena zakupu tej samej polisy będzie wyższa w przypadku wyjazdu do USA, Kanady, Chin bądź Japonii – wynosi 23,07 zł za dzień ochrony. Można ją również rozszerzyć o tzw. klauzulę alkoholową, czyli o zdarzenia do których dojdzie po przekroczeniu stanu nietrzeźwości (po przekroczeniu 0,5 promila).

Optymalna oferta jednego z towarzystw z nielimitowanymi kosztami leczenia

Zakres ochronySuma gwarantowana
Koszty leczeniaBez limitu
Koszty ratownictwaBez limitu
OC w życiu prywatnym1 500 000 zł
NNW150 000 zł
Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego3 000 zł
Klauzula alkoholowaZa dopłatą
Cena za dzień ochrony w Europie13,97 zł
Cena za dzień ochrony w USA, Kanadzie, Chinach i Japonii23,07 zł

Źródło: rankomat.pl

Jednak cena nie powinna być najważniejszym kryterium podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego. Należy je dostosować do celu, miejsca i długości wyjazdu oraz liczby jego uczestników. Przed zakupem warto porównać ze sobą oferty co najmniej kilku towarzystw. W prosty sposób można to zrobić za pomocą naszego kalkulatora. Do każdej z propozycji dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Dzięki temu przed podjęciem decyzji możemy dokładnie w domowym zaciszu przeanalizować szczegóły oferty. Gdy wybierzemy jedną z nich, na skrzynkę e-mail otrzymamy umowę. Wystarczy ją wydrukować i bezpiecznie cieszyć się z zagranicznego wyjazdu.

 

 

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania