Ubezpieczenie turystyczne Santander – analiza oferty

Redakcja
Udostępnij:
4.3

Polisy dla podróżników oferują nie tylko towarzystwa, lecz także banki, jak np. Santander. Ubezpieczenie turystyczne od takiego podmiotu nie różni się od klasycznych produktów tego typu. Co dokładnie zapewnia ubezpieczenie turystyczne od Santander?

Ubezpieczenie turystyczne Santander – analiza oferty

Ubezpieczenia turystyczne to produkty, które pozwalają na uchronienie się przed wysokimi kosztami w razie zdarzeń losowych podczas podróży. Każda firma oferuje takie produkty na nieco innych zasadach. Jedną z nich jest właśnie Santander. Jak prezentują się szczegóły ubezpieczenia turystycznego od tego banku?

Polisy dla podróżników oferują nie tylko towarzystwa, lecz także banki, jak np. Santander. Ubezpieczenie turystyczne od takiego podmiotu nie różni się od klasycznych produktów tego typu. Pozwala przede wszystkim na pokrycie kosztów leczenia, a także dokupienie dodatkowych rozszerzeń. Co dokładnie zapewnia ubezpieczenie turystyczne od Santander?

Co zapewnia ubezpieczenie „Na podróż” Santander

Ubezpieczenie turystyczne Santander obejmuje dość podstawowy zakres ochrony. Pozwala przede wszystkim na zwrócenie kosztów pomocy medycznej za granicą. Co ciekawe, w przypadku tego produktu nie istnieją ograniczenia związane z kierunkiem, w którym podróżujesz. W pakiecie można znaleźć nie tylko samo pokrycie kosztów leczenia, lecz także takie polisy, jak:

 • Assistance,
 • OC w życiu prywatnym,
 • NNW,
 • ubezpieczenie bagażu.

Wybór odpowiednich produktów zależy od klienta. Może on zdecydować się na wszystkie wymienione dodatki lub zrezygnować z nich, jednocześnie obniżając koszt całej polis. Poleca się jednak wybieranie produktów o jak najszerszym zakresie obowiązywania. W ten sposób można uchronić się przed konsekwencjami finansowymi wieloma zdarzeń losowych.

Klient może również samodzielnie zdecydować o tym, jaka będzie maksymalna kwota odszkodowania. Polisa turystyczna występuje bowiem w kilku wersjach, różniących się od siebie wartością środków wypłacanych w razie zdarzeń losowych. Jeśli dojdzie do poważnego wypadku wymagającego specjalistycznego leczenia i długiej hospitalizacji, warto mieć ubezpieczenie, które pokryje koszty w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.

Santander pozwala również na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia sprzętu sportowego. Wówczas w razie kradzieży takich produktów czy ich zniszczenia nie z Twojej winy możesz otrzymać odszkodowanie. Zwykle sprzęt sportowy jest drogi, dlatego nie obejmuje go standardowe ubezpieczenie bagażu. Warto zapoznać się z dokładnymi informacjami bezpośrednio na stronie banku. To właśnie tam znajdują się bowiem zapisy o wyłączeniach z ochrony i maksymalnej wartości bagażu, w przypadku którego można wypłacić odszkodowanie.

Ubezpieczenie podróżne Santander – kiedy nie zadziała? Wyłączenia ochrony

Każda polisa turystyczna obejmuje różnego rodzaju wyłączenia, czyli sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłacenie odszkodowania. Warto pamiętać, że polisa od banku Santander obowiązuje jedynie w przypadku osób przed 70. rokiem życia. Starsi klienci nie mogą wykupić tej formy ochrony.

Oprócz tego polisa ta obejmuje także wiele innych wyłączeń. Mowa tu o następujących przypadkach:

 • zdarzenia wynikające z niedbałości podróżującego – mowa tu np. o kradzieży bagażu niezabezpieczonego, np. pozostawionego bez opieki w miejscu użyteczności publicznej,
 • pokrywanie kosztów pomocy stomatologicznej, które nie są nagłe i mogą poczekać do powrotu do Polski bez narażania zdrowia pacjenta (maksymalna wartość usług tego specjalisty opłacanych przez bank to 150 euro),
 • pokrywanie kosztów leczenia poniżej 25 euro,
 • pokrycie kosztów leczenia wynikającego z medycznych przeciwwskazań do podróży – niektóre osoby nie mogą np. latać samolotem ze względu na choroby, dlatego jeśli podejmą one decyzję o takiej formie podróży, nie otrzymają odszkodowania,
 • pokrywanie kosztów leczenia protetycznego,
 • pokrywanie kosztów dalszego leczenia w Polsce.

Dokładna lista wyłączeń od odpowiedzialności zawsze znajduje się w umowie. Warto zapoznać się z nią jeszcze przed podjęciem decyzji o wykupieniu konkretnej polisy. W ten sposób można mieć pewność, że dana ochrona będzie wystarczająco szeroka. OWU daje klientowi również szersze spojrzenie na to, na jakie zachowania podczas podróży warto uważać, by otrzymać odszkodowanie za zdarzenia losowe. Mowa tu m.in. o konieczności pilnowania swojego bagażu i każdorazowego zamykania samochodu lub pokoju hotelowego, w którym znajduje się walizka.

Jak kupić ubezpieczenie podróżne Santander?

Ubezpieczenie podróżne można kupić standardowo w siedzibie banku, ale wiele osób woli  stawiać na rozwiązania niewymagające wychodzenia z domu. Mowa tu m.in. o stronie internetowej firmy. W tym miejscu znajduje się specjalny formularz, gdzie należy wpisać najważniejsze informacje o turyście oraz planowanej przez niego podróży. Wówczas osoba kupująca polisę może również zdecydować o tym, jakie dodatki wybierze. Na tej podstawie system generuje dokładny koszt ubezpieczenia i daje możliwość opłacenia go przez internet. Następnie polisa trafia najczęściej na adres mailowy klienta.

Podobna opcja jest dostępna także poprzez aplikację mobilną banku. To wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które decydują się na zakupienie polisy w ostatniej chwili, już na lotnisku czy w trakcie dojazdu na miejsce zbiórki.

Jeśli jednak wolisz tradycyjne rozwiązania, możesz udać się także do najbliższej siedziby banku. W tym miejscu specjaliści doradzą, jaki produkt sprawdzi się najlepiej w przypadku planowanych aktywności. Wymaga to jednak przeznaczenia większej ilości czasu na dopełnienie wymaganych formalności. To właśnie dlatego znacznie większą popularnością cieszą się rozwiązania, które pozwalają na zakupienie ubezpieczenia turystycznego w całości online.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne Santander?

Koszt ubezpieczenia podróżnego Santander różni się w zależności od wielu czynników. To firma ocenia ryzyko związane z podróżą w danym kierunku. Oprócz tego trzeba pamiętać także o długości wyjazdu oraz dodatkowych produktach dokupionych do podstawowej ochrony. Zazwyczaj jest to koszt od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych za dzień podróży.

Dokładny koszt może być wyliczony w placówce stacjonarnej banku lub poprzez automatyczny formularz na stronie. Ceny różnią się w zależności od wybranej firmy, a także sezonu, w którym kupujesz polisę. Lepiej zdecydować się na nabycie ubezpieczenia na co najmniej kilka tygodni wcześniej. Wówczas możliwe jest zmniejszenie kosztów o nawet kilkadziesiąt procent. To dobra opcja przede wszystkim w przypadku dobrze zaplanowanych wycieczek, rezerwowanych nawet na kilka miesięcy przed wyjazdem.

Wady i zalety w ubezpieczeniu podróżnym Santander

Ubezpieczenie podróżne od Santander ma wiele zalet. To właśnie dlatego co roku kupują je różne osoby, podróżujące zarówno po Europie, jak i w znacznie bardziej odległych kierunkach. Wśród najważniejszych zalet ochrony od banku Santander można wyróżnić:

 • możliwość zakupienia ochrony o bardzo szerokim zakresie obowiązywania, obejmującym np. kradzież bagażu, uszkodzenie ciała czy wypadki drogowe,
 • możliwość pokrycia kosztów leczenia o dużej wartości, a także zwiększenia maksymalnej kwoty odszkodowania,
 • możliwość zakupienia polisy poprzez stronę internetową i aplikację mobilną.

Jak każda polisa, również ubezpieczenie turystyczne od Santander ma swoje wady. Najważniejsze z nich to:

 • ograniczona grupa docelowa – ubezpieczenia nie mogą zakupić osoby po 70. roku życia,
 • czas obowiązywania od 2 do zaledwie 29 dni,
 • brak klauzuli alkoholowej,
 • brak pokrywania kosztów ratownictwa medycznego,
 • rozszerzenia obejmujące tylko trzy dyscypliny sportów ekstremalnych.

To właśnie z tego powodu dobrym pomysłem jest dokładne analizowanie szczegółów polisy przed jej wykupieniem. Warto zestawić ze sobą co najmniej kilka produktów i porównać ich wady oraz zalety. Polisy turystyczne są jednak dość podobne do siebie, dlatego często różnice bywają niemal zupełnie niewidoczne. W przypadku krótkich wyjazdów warto zwrócić uwagę m.in. na okres karencji. Nie można zapominać też o wyłączeniach od odpowiedzialności zawartych w OWU.

Czy ubezpieczenie turystyczne w Santander jest opłacalne?

Ubezpieczenie turystyczne pozwala przede wszystkim na uchronienie się przed wysokimi kosztami pomocy medycznej w razie wypadku. Z tego powodu warto decydować się na taki produkt bez względu na kierunek, w którym podróżujesz. Na rynku istnieje wiele różnych ubezpieczeń turystycznych, dlatego dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ich dokładnym zakresem obowiązywania czy ceną jeszcze przed zdecydowaniem się na jeden z nich.

Ubezpieczenie Santander jest dość tanie i może kosztować zaledwie kilka złotych za dzień. Z tego powodu jego wykupienie może być opłacalne. Warto zdecydować się na taki produkt przede wszystkim w przypadku podróży do państw, gdzie pomoc medyczna jest droga i nie ma możliwości skorzystania z darmowej karty EKUZ. Nie jest to polisa obowiązkowa, choć często w przypadku wyjazdów organizowanych przez biura podróży firma wymaga wykupienia tej formy ubezpieczenia. Niski koszt w porównaniu z wymiernymi korzyściami sprawia, że zakupienie polisy od Santander może być bardzo opłacalne.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Przez jaki okres obowiązuje ubezpieczenie turystyczne od Santander?

  Ubezpieczenie od Santander można wykupić na okres od 2 do 29 dni. W przypadku dłuższych wycieczek nie da się skorzystać z dalszej ochrony.

 2. Jak otrzymać pomoc w ramach ubezpieczenia?

  Jeśli w trakcie wyjazdu dojdzie do zdarzenia losowego, należy zgłosić ten fakt firmie. To ona zajmie się wypłaceniem odszkodowania dla poszkodowanego, bazując m.in. na przedstawionych rachunkach.

 3. Jak ubezpieczenie Santander działa w przypadku Covid-19?

  Ubezpieczenie turystyczne od Santander pozwala na wypłacenie świadczenia w razie choroby na terenie obcego państwa i wymaganej kwarantanny. Zakres obowiązywania w takich przypadkach może jednak regularnie się zmieniać, wraz z obostrzeniami aktualnie obowiązującymi w danym kraju.

Podsumowanie
 1. Ubezpieczenie od Santander jest dostępne tylko dla osób poniżej 70. roku życia.
 2. Do ubezpieczenia od banku Santander można dokupić różnego rodzaju produkty dodatkowe.
 3. Ubezpieczenie turystyczne od Santander działa w dowolnym, zagranicznym państwie.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania