PZU Wojażer – polisa dla globtroterów od ubezpieczeniowego giganta

Redakcja
Udostępnij:
4.2

Największe polskie towarzystwo PZU oferuje ubezpieczenie turystyczne Wojażer. To bardzo elastyczny produkt. W jego skład wchodzą podstawowe świadczenia – koszty leczenia oraz Assistance i aż 10 klauzul dodatkowych. Bardzo szerokie są również propozycje sum gwarantowanych. W polisie PZU Wojażer mamy do wyboru kilka sum gwarantowanych kosztów leczenia: 20 000 zł, 50 000 zł, 100 00 […]

PZU Wojażer – polisa dla globtroterów od ubezpieczeniowego giganta

Największe polskie towarzystwo PZU oferuje ubezpieczenie turystyczne Wojażer. To bardzo elastyczny produkt. W jego skład wchodzą podstawowe świadczenia – koszty leczenia oraz Assistance i aż 10 klauzul dodatkowych. Bardzo szerokie są również propozycje sum gwarantowanych.

W polisie PZU Wojażer mamy do wyboru kilka sum gwarantowanych kosztów leczenia: 20 000 zł, 50 000 zł, 100 00 zł, 200 00 zł lub 500 000 zł. Ubezpieczenie pokryje koszty wizyt lekarskich (w tym stomatologicznych), badań, operacji i zabiegów, a także transportu medycznego (do lekarza lub szpitala i do domu) czy transportu zwłok do Polski. Polisa gwarantuje też zwrot kosztów leków, opatrunków, protez i innych niezbędnych środków medycznych.

Także już po podróży możemy skorzystać ze sfinansowanych przez ubezpieczyciela wizyt lekarskich, rehabilitacyjnych czy porad psychologicznych. PZU Wojażer pokryje także ewentualne koszty ratownictwa, czyli poszukiwanie osoby zaginionej i pierwszą pomoc medyczną, np. w górach. Wszystkie te usługi wchodzą w podstawowy zakres ubezpieczenia (Pakiet Podstawowy).

1. Na wszelki wypadek NNW i OC

W skład podstawowego pakietu wchodzi również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) wypłacone w razie wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Tutaj również do wyboru są różne sumy gwarantowane – od 10 000 do 100 000 złotych. Warto jednak pamiętać, że ubezpieczyciel wypłaci procent z tej sumy, adekwatny do poniesionego uszczerbku. Polisa PZU Wojażer umożliwia też ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczyciel pokryje wyrządzone osobie trzeciej przez Ciebie, Twoich bliskich lub Twoje zwierzęta szkody na mieniu lub ciele.

2. Ochrona przed złodziejem, czyli ubezpieczenie bagażu

Kradzieże podczas wyjazdów zdarzają się bardzo często. Jak się przed nimi uchronić? Przede wszystkim trzeba zachować ostrożność. Warto też zainwestować w ubezpieczenie bagażu, które gwarantuje pomoc w odzyskaniu zagubionych rzeczy, uzyskaniu odszkodowania czy zwrotu kosztów zakupu niezbędnych rzeczy (np. kosmetyków i ubrań w razie opóźnienia bagażu), a takie zapewnia polisa PZU Wojażer.

3. Na kłopoty Assistance

Polisa PZU Wojażer zapewnia także Assistance, czyli całodobowe wsparcie w razie jakichkolwiek problemów za granicą, podczas wyjazdu. Do wyboru mamy kilka opcji:

 • Pakiet Rozszerzony – to wsparcie na wypadek niespodziewanych kosztów. Ubezpieczyciel gwarantuje opłacenie pobytu w hotelu na czas rekonwalescencji, jeżeli po leczeniu w szpitalu nie ma możliwości powrotu do Polski czy transportu do kraju w nagłych przypadkach (np. śmierć czy choroba bliskiego w Polsce spowodowała konieczność natychmiastowego wyjazdu i skrócenia podróży), a także transportu i zakwaterowania członka rodziny w razie Twojego pobytu w szpitalu zagranicznym.
 • Pakiet Rodzina – tutaj Assistance obejmuje  transport do domu podróżujących z Tobą członków rodziny, jeżeli np. musisz wrócić do domu karetką oraz zakwaterowanie dla kogoś bliskiego, który opiekuje się Tobą w szpitalu.
 • Pakiet Sport – to doskonałe rozwiązanie podczas wyjazdów w celu uprawiania sportu, np. Assistance zwróci koszty poszukiwania i akcji ratowniczej w górach. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje też koszty naprawy wyposażenia sportowego lub jego wynajmu w razie jego kradzieży bądź uszkodzenia przez osobę trzecią.

4. Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu

Czasem nasze plany mogą się zmienić w ułamku sekundy. Choroba, kłopoty rodzinne, konieczność pozostania w Polsce – nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Jeśli sami organizujemy wyjazd, to nic nie tracimy, gorzej jeśli planujemy wycieczkę z biura podróży. Jedyne, co możemy zrobić to ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyjazdu bądź skrócenia podróży. To parę złotych więcej do ceny polisy, a w razie niespodziewanych wydarzeń spokojnie i bez dodatkowych kosztów odwołamy podróż lub wrócimy przed końcem turnusu.

5. Rozszerzenia w polisie PZU Wojażer

PZU Wojażer to nie tylko podstawowy zakres, to także kilka dodatkowych opcji dopasowanych do indywidualnych potrzeb, wymagań i oczekiwań. Do podstawowej wersji polisy można dokupić następujące rozszerzenia:

 • Choroby przewlekłe – to opcja przygotowana dla osób, u których stwierdzono przewlekłe kłopoty ze zdrowiem.
 • Praca fizyczna – rozszerzenie przeznaczone dla osób wyjeżdżających do pracy tymczasowej za granicę.
 • Wyjazd rowerowy – doskonałe rozwiązanie dla miłośników dwóch kółek.
 • Sport – dla wszystkich wyjeżdżających za granicę w celu uprawiania jakiegoś sportu.
 • Wysokie ryzyko – polecane dla osób uprawiających sporty ekstremalne, o wysokim stopniu ryzyka, np. windsurfing, nurkowanie, wspinaczkę wysokogórską itp.
 • Sport wyczynowy – dla sportowców zawodowych, wyjeżdżających na treningi, konkursy czy obozy.
 • Sport rekreacyjny – to opcja przeznaczona dla narciarzy i snowboardzistów.
 • Zagrożenie wojną lub terroryzmem – szczególnie ważne dla podróżujących do niebezpiecznych krajów ogarniętych konfliktami.

6. PZU Wojażer – cena polisy

Ciężko określić jednoznaczną cenę ubezpieczenia PZU Wojażer, ponieważ dla każdego turysty dobierany jest indywidualny pakiet. Koszt ubezpieczenia zależy też od terminu pobytu oraz miejsca podróży. Podstawowy pakiet na tygodniowy wyjazd na terenie Europy to koszt około 10 zł. Jednak warto pamiętać, że w skład tego najprostszego ubezpieczenia wchodzą tylko koszty leczenia i wybrany pakiet Assistance, więc w zasadzie bardzo niewiele. Każdy z nas chce chronić siebie i swoich bliskich najlepiej jak umie. Warto więc zainwestować w dobrze dobrane do swoich potrzeb ubezpieczenie i zapłacić „parę złotych więcej”, niż w razie problemów nerwowo szukać pomocy i rozwiązań.

7. Czy podróż z Wojażerem się opłaca? Wady i zalety polisy Wojażer

Podsumowując – PZU Wojażer to bardzo elastyczne ubezpieczenie. Zawiera wiele dodatkowych opcji i można ją dopasować praktycznie do każdej podróży, niezależnie od jej charakteru. Rozszerzenia przeznaczone dla różnych grup turystów czy szeroki zakres Assistance to niewątpliwie duże zalety tego ubezpieczenia. Po stronie minusów trzeba jednak uczciwie zapisać dość kiepski pakiet podstawowy. Niskie sumy gwarantowane i niewielki zakres ochrony sprawia, że zakup tego pakietu bez dodatkowych rozszerzeń się nie opłaca.

8. OWU PZU Wojażer

Warto też przed zakupem ubezpieczenia zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU), gdzie szczegółowo są rozpisane wszystkie gwarantowane sumy, zapewnione usługi oraz czynniki wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela. Jednak ubezpieczenie turystyczne należy dostosować do indywidualnych potrzeb w zależności od celu, miejsca i długości wyjazdu oraz liczby jego uczestników. Dlatego warto porównać ze sobą polisy co najmniej kilku towarzystw. W prosty sposób można to zrobić za pomocą naszego kalkulatora ubezpieczeń podróżnych. Dzięki temu przed podjęciem decyzji możemy dokładnie przeanalizować zakres ochrony. Gdy wybierzemy jedną z nich, na skrzynkę e-mail otrzymamy umowę.

Źródło: https://rankomat.pl/pzu/ubezpieczenia-turystyczne

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena Wlodarska
Marlena Wlodarska
6 lat temu

PZU Wojazer to oszusci. Mialem wykupione ubezpieczenie, na rok placilem 1400zl. Niestety poparzylem twarz, tydzień później rozcialem palca. Wszelka dokumentacje donioslem, na komisji stawalem i co? Nic, zero odszkodowania a tyle obiecali. Duzo mowia, mało robia. Telefonow nie odbieraja. Nie polecam!!!

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania