Szusowanie inaczej, czyli narty w Turcji

Redakcja
Udostępnij:

Turcja kojarzy nam się z gorącymi kurortami, latem i urlopem. Mimo zagrożenia terrorystycznego, co roku wysoko plasuje się jako kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków. Jednakże coraz więcej osób ceni Turcję nie tylko latem, ale i zimą. Tamtejsze stoki mają bardzo dużo do zaoferowania miłośnikom szusowania. Zobacz, gdzie i dlaczego warto wybrać się na narty w Turcji.Z […]

Najlepsze narty w Turcji - zobacz, gdzie pojechać

Turcja kojarzy nam się z gorącymi kurortami, latem i urlopem. Mimo zagrożenia terrorystycznego, co roku wysoko plasuje się jako kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków. Jednakże coraz więcej osób ceni Turcję nie tylko latem, ale i zimą. Tamtejsze stoki mają bardzo dużo do zaoferowania miłośnikom szusowania. Zobacz, gdzie i dlaczego warto wybrać się na narty w Turcji.

Erzurum to region narciarski, który istnieje już od ponad 100 lat. Gwarantuje doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa przez niemal cały rok – od połowy grudnia aż do połowy maja. Narciarze i snowboardziści mogą korzystać z 27 tras o różnym stopniu trudności, a także z wielu miejsc do szusowania poza stokiem. Plusem tureckich stoków jest także świetny klimat – zimą można liczyć na drobne i nieprzeszkadzające opady śniegu. Przez większość czasu świeci jednak słońce, co gwarantuje niesamowite widoki podczas zjazdów. Nieco mniej rozpoznawalne, ale równie atrakcyjne są również dwa inne regiony narciarskie w Turcji – Konaklı i Kandilli.

Narty w Turcji – ile kosztuje zimowy urlop w Azji?

Gdzie na narty w Turcji?

Okazuje się, że szusowanie poza Europą jest zdecydowanie tańsze. Ferie w Alpach, Dolomitach czy chociażby słowackich Tatrach to spory wydatek, a tymczasem za tydzień w Erzurum zapłaci się od 300 zł do 800 zł. Oczywiście, należy do tego doliczyć koszt przelotu (warto szukać ofert last minute czy tanich lotów), ale i tak ostateczna cena za narty w Turcji jest dużo, dużo niższa od szusowania w Europie. Zakwaterować można się w wysokiej klasy hotelach (niektóre z nich oferują nawet prywatne wyciągi) bądź ośrodkach wypoczynkowych, oferowane są skibusy dowożące na stok, opieka pilotów oraz lokalne wycieczki objazdowe.

Ceny skipassów w Turcji

Sam karnet na szusowanie po tureckich stokach również nie należy do ekstremalnie dużych wydatków. Średnio czterodniowy skipass można zakupić od 450 zł dla jednej osoby, zaś sześciodniowy – od 650 zł. Za wynajęcie sprzętu zapłacimy około 20-30 zł za jeden dzień. Można też wynająć instruktora jazdy na nartach – godzina szusowania pod jego okiem będzie nas kosztować około 80 zł.

Życie poza stokiem, czyli oferta Apres ski w Turcji

Kuchnia azjatycka, czyli apres ski a narty w Turcji

Turcja to przede wszystkim liczne zabytki – i w okolicy stoków narciarskich w Erzurum, Konaklı i Kandilli znajduje się wiele atrakcji dla miłośników zwiedzania, jak chociażby ruiny Ani, średniowiecznej stolicy dawnej Armenii, w prowincji Kars, pozostałości starożytnego miasta Syed czy malownicze i tajemnicze jaskinie Damlataş, Fosforlu, Aşıklar, Korsanlar Mağarası w pobliżu Alanyi. Warto wybrać się na miejscowy bazar. Fanom tureckiej kuchni polecamy szczególnie różne rodzaje kebabów, koniecznie trzeba zasmakować tureckiej herbaty parzonej w niewielkich rondelkach i podawanej w malutkich szklaneczkach. Przy hotelach i ośrodkach wypoczynkowych znajdują się baseny, spa, siłownie i gabinety odnowy.

Ubezpieczenie na narty w Turcji – jak je wybrać?

Wyjazd na narty w Turcji to doskonały pomysł na spędzenie zimowych ferii nieco inaczej. Trzeba jednak pamiętać, że uprawianie narciarstwa i to za granicą zawsze jest ryzykowne – dlatego warto zadbać o wybór odpowiedniego ubezpieczenia. W Turcji nie możemy liczyć na pomoc w ramach EKUZ – w razie wypadku wszystkie koszty związane z ratownictwem i leczeniem pokrywamy z własnej kieszeni, chyba że posiadamy polisę.

Optymalny zakres ubezpieczenia to podstawa

Najlepsze ośrodki na narty w Turcji

Takie ubezpieczenie na narty w Turcji powinno zapewniać pokrycie kosztów leczenia, przynajmniej na 30 000 euro oraz kosztów ratownictwa na minimum 5 000 euro. Obowiązkowo trzeba mieć także NNW, z które zostanie wypłacane odszkodowanie rekompensujące poniesione straty oraz OC w życiu prywatnym, przydatne, jeśli to my spowodujemy wypadek i konieczne będzie wypłacanie odszkodowania osobie trzeciej. Warto mieć ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego na wypadek kradzieży, zniszczenia czy zagubienia. Polisa powinna posiadać rozszerzenie ochrony o uprawianie sportów zimowych. Takie ubezpieczenie na narty w Turcji można znaleźć w naszym kalkulatorze już od 5,96 zł dziennie.

Tureckie ferie zimowe

Jeśli masz dość zatłoczonych alpejskich stoków i marzą Ci się narty w egzotycznym miejscu, to koniecznie zarezerwuj nocleg w Erzurum, Konaklı lub Kandilli. Będziesz szusować w doskonałych warunkach, odpoczywać w egzotycznych klimatach i cieszyć się zimą poza Europą i to w dodatku za niewielkie pieniądze! Narty w Turcji to doskonały pomysł na spędzenie zimowego urlopu – przekonaj się o tym sam, jeszcze w tym sezonie.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów