5 najlepszych najlepszych ubezpieczeń turystycznych dla aktywnych – ranking Wakacyjnej Polisy

Porównaj ubezpieczenia ››
Wybierz najlepsze ubezpieczenie dla aktywnych
Porównaj ubezpieczenia ››

TU Europa zleciło badania dotyczące stosunku Polaków do ubezpieczeń turystycznych. Dane napawają optymizmem – około 76% z nas wyjeżdżając za granicę dba o dodatkową ochronę w formie polisy podróżnej. Gorzej jest z ubezpieczaniem aktywności fizycznej podczas wypoczynku – standardowe polisy często wyłączają je z zakresu ochrony. Sport i rekreacja niosą ze sobą ryzyko kontuzji – lepiej mieć dobre ubezpieczenie. Dlatego przygotowaliśmy ranking najlepszych polis dla aktywnych.

Najkorzystniejsze ubezpieczenia dla aktywnych

Przygotowując ranking, założyliśmy, że szukamy ubezpieczenia turystycznego dla 30-letniej osoby zamierzającej uprawiać sporty podczas wakacji i planującej tygodniowy pobyt w jednym z krajów Europy i basenu Morza Śródziemnego. Oceniając poszczególne produkty kierowaliśmy się takimi kryteriami jak: podstawowy zakres polisy, dostępność rozszerzeń sportowych i dodatkowych opcji (ubezpieczenia sprzętu sportowego oraz OC sportowego) i cena pakietu (brany pod uwagę jest koszt bez płatnych dodatków).

Wyliczenia te zostały wykonane na naszym kalkulatorze i są aktualne na dzień 29 lipca 2015 roku. Poniżej prezentujemy tabelkę, w której chronologicznie od najkorzystniejszego posortowaliśmy ubezpieczenia turystyczne dla aktywnych dostępne w naszej ofercie.

tabela_ranking dla aktynych

Axa Travel Medium – dlaczego warto wybrać?

Z tabeli wynika, że opcją wartą rozważenia jest ubezpieczenie Axa Travel Medium Sport. Ten pakiet zawiera wszystkie niezbędne rozszerzenia oraz szeroki zakres podstawowych usług. Idealnie dopasowuje się do potrzeb osoby, która planuje chodzić po górach, nurkować, latać na paralotni czy brać udział w wyścigach konnych. Słowem – każdy, kto ma zamiar uprawiać sporty o podwyższonym stopniu ryzyka bądź też ekstremalne z pewnością może wybrać Axa Travel Medium Sport.

W skład polisy wchodzą koszty leczenia, koszty ratownictwa, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie bagażu. Za dodatkową składką można ubezpieczyć się od sportów podwyższonego ryzyka (cena wzrośnie o 50%) lub od sportów ekstremalnych (koszt polisy będzie większy o 100%). Jest też opcja dokupienia ubezpieczenia OC sportowego (koszt około 20 zł). W porównaniu do pozostałych ofert polisa Axa Travel Sport zdecydowanie wygrywa pod kątem zakresu ubezpieczenia, dodatkowych rozszerzeń, jak i ceny końcowej.

Pozostałe oferty również są warte rozważenia. Wszystko zależy od tego, co chcemy za granicą robić. Podobna zakresem i tylko niewiele różniąca się ceną jest opcja w TU Europa. Jeśli planujesz uprawiać zarówno sporty ekstremalne, jak i podwyższonego ryzyka, to lepiej zdecydować się na pakiet Allianz Sport bądź ERV, który oba te rozszerzenia zawiera w cenie i nie wymaga dopłacania. Jeśli kładziesz nacisk na niską cenę, to wybierz Signal Idunę. Wszystko zależy od tego, jakie masz na obecną chwilę potrzeby.

Porównuj ubezpieczenia, wybieraj najlepsze i ciesz się aktywnymi wakacjami

motivation-704745Powyższy ranking to tylko podpowiedź ułatwiająca wybór najlepszego ubezpieczenia. Każdy sam powinien dokonać wyboru polisy i ubezpieczyciela biorąc pod uwagę zapisy w poszczególnych ofertach, dopasowując poziom ochrony i cenę do własnych preferencji – przede wszystkim typu letniej aktywności. Czas jaki trzeba na to poświęcić – najwyżej kilka minut – w razie kłopotów zwróci się z nawiązką. Dobrze dobrana polisa ochroni nam kieszeń i wakacyjne wspomnienia.

5 najlepszych najlepszych ubezpieczeń turystycznych dla aktywnych – ranking Wakacyjnej Polisy
5 (100%) 1 głosów

Redakcja

Ubezpieczenie podróży od 2,27 zł dziennie
- porównaj 43 oferty ubezpieczeń turystycznych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o