Ubezpieczenie wyjazdu na narty – Słowacja

Redakcja
Udostępnij:
5

Coraz więcej z nas wyjeżdża na narty i na snowboard do naszych południowych sąsiadów. Słowacka infrastruktura narciarska i turystyczna zaczyna doganiać alpejskie kurorty, a jednak ceny nie są tak zawrotne jak w Austrii, Francji czy we Włoszech. Dużym plusem jest też położenie – słowackie Tatry są nam bliższe, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na paliwie lub […]

Ubezpieczenie wyjazdu na narty – Słowacja

Coraz więcej z nas wyjeżdża na narty i na snowboard do naszych południowych sąsiadów. Słowacka infrastruktura narciarska i turystyczna zaczyna doganiać alpejskie kurorty, a jednak ceny nie są tak zawrotne jak w Austrii, Francji czy we Włoszech. Dużym plusem jest też położenie – słowackie Tatry są nam bliższe, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na paliwie lub bilecie lotniczym.

Przygotowujesz się do wyjazdu na narty na Słowację? Koniecznie zainwestuj w polisę narciarską. Narty i snowboard należą do sportów o podwyższonym stopniu ryzyka – konia z rzędem temu, kto nie zaliczył podczas szusowania żadnego upadku. Nie możemy zakładać, że skoro jesteśmy wytrawnymi narciarzami, to nic nam nie grozi. Przezorny zawsze ubezpieczony, a własnym zdrowiem nie ma co ryzykować.

EKUZ to nie wszystko?

Każdy z nas jako obywatel Unii Europejskiej może wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jednak nie każdy wie, że karta nie daje nam gwarancji 100% usług medycznych. Co zapewni nam na Słowacji? W razie nagłych wypadków wymagających ratowania zdrowia lub życia zostaną pokryte koszty leczenia. Skorzystać można także z podstawowej pomocy medycznej – takiej samej, jaka w ramach publicznej służby zdrowia przysługuje obywatelom słowackim. Warunkiem jest wizyta w placówce, która podpisała umowę z towarzystwem ubezpieczeń zdrowotnych Zdravotna Poistovna.

To jednak wszystko, co gwarantuje nam EKUZ. Wszystkie inne usługi medyczne są pokrywane przez pacjenta. Za świadczenia ambulatoryjne oraz za wizytę w pogotowiu będziemy musieli zapłacić 1,99 euro. Koszty transportu medycznego wynoszą 0,07 euro za każdy kilometr. Na Słowacji wnosi się także opłatę ryczałtową za receptę, jej wysokość to 0,17 euro. Każdy pacjent na własny koszt musi wrócić do kraju. Leczenie prywatne również nie wchodzi w zakres Karty.

EKUZ nie refunduje też kosztów ratownictwa górskiego. Nieskomplikowana akcja ratownicza może nas kosztować od 370 do 430 zł, ale wymagająca większego zaangażowania. np. w wyższych partiach gór będzie droższa, jej koszt może wynieść od 800 do 1400 zł.

Najdroższe są poszukiwania zaginionych, akcje ratownicze w terenach wysokogórskich czy pomoc zasypanym przez lawinę – takie działania mogą zostać wycenione nawet na 105 000 zł!

Jakie ubezpieczenie na wyjazd na narty na Słowację?

Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może nas spotkać podczas zwyczajnego wyjazdu na narty czy na snowboard.

Ceny kosztów ewentualnego leczenia mogą nas mocno zaskoczyć, zwłaszcza, gdy wykroczą poza podstawowy zakres usług gwarantowany przez EKUZ. Lepiej więc nie ryzykować i wykupić ubezpieczenie narciarskie. Na szczęście – towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały bogatą paletę ofert ubezpieczenia, dostosowanych do narciarzy i snowboardzistów wyjeżdżających na Słowację.

Co zatem powinno wchodzić w zakres polisy narciarskiej?

Przede wszystkim musi ona pokrywać koszty leczenia. Szacunkowe dane mówią, że suma ubezpieczenia na narty nie powinna być mniejsza niż 20 000 euro – dzięki temu zostaną zwrócone koszty pobytu w szpitalu, akcji ratunkowych i transportu do kraju. Warto też zainwestować w NNW, dzięki temu otrzymamy odszkodowanie (procent z całej sumy ubezpieczenia adekwatny do poniesionych obrażeń) za trwałe urazy na skutek kontuzji. Narciarzom i snowboardzistom poleca się także wykupienie ubezpieczenia OC.

Będzie ono nas chroniło na wypadek roszczeń wysuwanych przez poszkodowane przez nas osoby – np. osoba, na którą wjechaliśmy na stoku może zażądać od nas odszkodowania za zniszczony sprzęt czy poniesione urazy.

A takie przypadki nie należą do rzadkości, lepiej więc uniknąć dodatkowych kosztów z własnej kieszeni. Przed wyjazdem na narty czy na “deskę” nie można zapomnieć o zakupie Assistance, które gwarantuje całodobową pomoc techniczną, medyczną czy informacyjną. Dobrym pomysłem będzie także ubezpieczenie turystyczne sprzętu i bagażu.

Jak wybrać polisę dla narciarzy wyjeżdżających na Słowację?

Już wiemy, co powinniśmy ubezpieczyć, planując białe szaleństwo w słowackich Tatrach. Teraz pytanie, gdzie możesz się ubezpieczyć. Doskonałym rozwiązaniem, do którego gorąco zachęcamy, będzie skorzystanie z naszej strony https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/ i internetowego kalkulatora ubezpieczeń.

To narzędzie, które pozwoli Ci znaleźć najdogodniejsze do Twoich potrzeb i oczekiwań oferty renomowanych ubezpieczycieli. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, określając termin wyjazdu, rejon, w który wyjeżdżasz, liczbę i wiek ubezpieczonych i rozszerzenia, o które chcesz rozbudować podstawowy zakres ubezpieczenia.

Z kilkunastu ofert szybko wybierzesz tę najlepszą i zakupisz ubezpieczenie narciarskie online lub w razie potrzeby – skonsultujesz się z fachowym doradcą.

O tym, że ubezpieczenie na narty jest obowiązkową inwestycją, związaną z szusowaniem po słowackich stokach już chyba nie trzeba przekonywać. Lepiej “wysupłać parę groszy” przed wyjazdem, niż po powrocie płacić bajońskie sumy za leczenie, zniszczony sprzęt czy transport do kraju.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania