Ubezpieczenie narciarskie Warta Travel Plus – Analiza oferty

Redakcja
Udostępnij:
4.5

Warta Travel Plus to ubezpieczenie turystycznie skierowane do osób, które aktywnie spędzają czas w Polsce i za granicą, a także chcą podjąć pracę poza granicami naszego kraju. Po rozszerzeniu o pakiet SKI Plus, polisa obejmuje ochroną narciarzy oraz snowboardzistów. Jedną z interesujących opcji ubezpieczenia Warta Travel Plus jest zwrot kosztów przez towarzystwo niewykorzystanych karnetów z […]

Ubezpieczenie narciarskie Warta Travel Plus – Analiza oferty

Warta Travel Plus to ubezpieczenie turystycznie skierowane do osób, które aktywnie spędzają czas w Polsce i za granicą, a także chcą podjąć pracę poza granicami naszego kraju. Po rozszerzeniu o pakiet SKI Plus, polisa obejmuje ochroną narciarzy oraz snowboardzistów.

Jedną z interesujących opcji ubezpieczenia Warta Travel Plus jest zwrot kosztów przez towarzystwo niewykorzystanych karnetów z powodu choroby, a także wypożyczonego sprzętu, który został skradziony lub zniszczony. Narciarze oraz snowboardziści muszą jednak pamiętać, że ubezpieczyciel nie odpowiada za następstwa powstałe w wyniku amatorskiego lub wyczynowego uprawiania sportu, jeżeli w umowie ochrona nie została rozszerzona o te ryzyka.

Ubezpieczenie na narty Warta Travel Plus – 3 pakiety

Polisa Warta Travel Plus zapewnia ochronę ubezpieczeniową zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej zakres obejmuje 3 strefy geograficzne:

 • strefa 1: terytoria państw europejskich wraz z terytoriami krajów położonych w basenie Morza Śródziemnego (Cypr, Egipt, Izrael, Tunezja, Turcja oraz Wyspy Kanaryjskie), z wyłączeniem terytorium Polski oraz kraju zamieszkania ubezpieczonego,
 • strefa 2: terytorium całego świata z wyłączeniem terytorium Polski oraz kraju zamieszkania ubezpieczonego,
 • strefa 3: terytorium Polski.

Towarzystwo w ramach ubezpieczenia Warta Travel Plus oferuje 3 pakiety:

 • Rodzina Travel i Rodzina SKI, które zakresem ochrony obejmują przynajmniej jedną osobę dorosłą powyżej 21 lat oraz dzieci wspólnie z nią podróżujące w wieku do 18 lat,
 • Junior Travel i Junior SKI, które zakresem ochrony obejmują grupy dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej do 24 lat, liczące minimum 10 osób oraz opiekunów grupy,
 • Weekend Travel i Weekend SKI, przeznaczone dla osób aktywnie spędzających czas wolny od pracy. Ochrona dotyczy każdego piątku, soboty i niedzieli we wskazanym w polisie miesięcznym okresie ubezpieczenia za ryczałtową składkę, niezależnie od liczby podróży realizowanych w tym czasie.

Jednak pierwsze 2 opcje dostępne są wyłącznie w przypadku wyjazdów zagranicznych. Trzeci z pakietów można wykupić podróżując zarówno poza granice Polski, jak i na terenie naszego kraju.

Ubezpieczenie narciarskie Warta – rozszerzenie SKI Plus

W przypadku wyjazdu na narty towarzystwo oferuje rozszerzenie polisy Warta Travel Plus o pakiet SKI Plus. Ubezpieczenie obejmuje ochroną:

 • pokrycie kosztów karnetu (tzw. skipassu), jeżeli z powodu choroby lub w razie wypadku nie mogą być wykorzystane przez narciarza,
 • pokrycie kosztów skradzionego lub zniszczonego sprzętu narciarskiego, który został wypożyczony,
 • rekompensatę w kwocie 40 zł za każdy dzień, w którym z powodu złej pogody jazda na nartach nie była możliwa.

W polisie Warta Travel Plus suma gwarantowana kosztów leczenia ustalana jest indywidualnie w przypadku nagłego zachorowania oraz nieszczęśliwego wypadku. Maksymalnie może wynieść 800 tys. zł. Jeżeli wybieramy się na narty za granicę, zakres ochrony powinien wynosić przynajmniej 30 tys. euro (około 125 tys. zł). Taka kwota będzie w stanie pokryć koszty opieki medycznej w krajach alpejskich jak Austria, Francja, Szwajcaria czy Włochy.

Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia w przypadku wyjazdu na narty za granicę są również koszty ratownictwa, których suma gwarantowana powinna wynosić przynajmniej 5 tys. euro (około 21 tys. zł). W ramach pakietu Warta Travel Plus zakres ochrony to 50 tys. zł. W większości państw UE odwrotnie niż w Polsce, pomoc udzielana przez górskie służby ratunkowe jest płatna. Tego rodzaju świadczeń nie refunduje także Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Jak wynika z danych Mondial Assistance przygotowanych dla rankomat.pl, średni koszt szkody narciarskiej wynosi 4012 zł. Najbardziej kosztowne jest użycie przez ratowników helikoptera ratunkowego do transportu poszkodowanego ze stoku do szpitala, które średnio kosztuje 18 tys. zł. Jeżeli narciarz nie posiada polisy z wystarczającym zakresem ochrony, zostanie obciążony wydatkami poniesionymi przez służby ratunkowe.

Ubezpieczenie narciarskie Warta – koszt ochrony sprzętu

W ramach polisy Warta Travel Plus można również dodatkowo ubezpieczyć sprzęt narciarski na wypadek jego utraty lub uszkodzenia do kwoty 10 tys. zł. Ochrona obejmuje nie tylko narty czy deskę snowboardową, lecz także osprzęt oraz ekwipunek (buty, gogle, kask, kijki bądź kombinezon). Pakiet pokrywa szkody powstałe w wyniku:

 • udokumentowanej kradzieży z włamaniem lub rabunku (np. z pokoju hotelowego lub zamykanego bagażnika samochodu zostawionego na terenie strzeżonym),
 • zaginięcia w trakcie przewozu (przez zawodowego przewoźnika),
 • wypadku na stoku,
 • wypadku środka komunikacji (samochód, pociąg, samolot),
 • innych zdarzeń losowych (np. pożaru w hotelu, powodzi, lawiny itp).

Ubezpieczenie narciarskie Warta – opinie

Ubezpieczenie Warta Travel Plus po wykupieniu rozszerzenia SKI Plus jest jedną z kilku interesujących ofert skierowanych przez towarzystwa do narciarzy czy snowboardzistów. Jednak chociaż zawiera możliwość pokrycia do 2 tys. zł kosztów kontynuacji leczenia w Polsce urazów powstałych za granicą, to z tego rozszerzenia nie mogą skorzystać osoby jeżdżące na nartach lub desce. Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) wykluczają możliwość objęcia tego typu ochroną klientów amatorsko lub wyczynowo uprawiających sport.

W efekcie przed wyjazdem na narty za granicę warto porównać ze sobą oferty co najmniej kilku towarzystw. Szybko i wygodnie można to zrobić za pomocą naszego kalkulatora. Do każdego z pakietów dołączony jest plik z OWU. Dzięki temu w domowym zaciszu dokładnie możemy przeanalizować zakres ochrony, rozszerzenia oraz wyłączenia danego ubezpieczenia. Po zakupie którejś z polis, na wskazany przez użytkownika adres e-mail zostanie wysłana umowa. Wystarczy ją wydrukować i bezpiecznie udać się na stok.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów